Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lewzke

    őstag

    válasz torreadorz #8 üzenetére

    Mi a gond egy számozással? Ez nem a bankkártyánkon lévő összeg állapota. Tőlem legyen 126, csak jól használható és kezelhető legyen. Ha meg nem működik az automatikus frissítés, akkor csak 2 klikk az egész. Súgó -> Firefox névjegye .

  • Gabesz1019

    senior tag

    válasz torreadorz #8 üzenetére

    Kb. fél percig tart frissíteni, nem hiszem, hogy az olyan rengeteg időt elvesz a netezők életéből. Én mióta megjelent a FF4 Chrome-ra váltottam. Nagyot csalódtam a FF-ba, viszont a Chrome nagyon bejön. Nekem mindegy, hogy hogyan számoznak, mint ahogy az sem érdekel, hogy a Google hanyas verziónál jár, csak gyors és stabil legyen.

  • Lenry

    félisten

    válasz torreadorz #10 üzenetére

    persze, fejlesztői szempontból. egyébként ki a tökömet érdekel a verziószám?

    Az hogy a verziószámnak van egy jelentése. A mozilla ezt leredukálta egy számmá, tehát nincs is értelme frissiteni

    ennek a mondatnak mégis mi értelme van? mégis mi a f*sz köze van a kettőnek egymáshoz? "nem frissítek, mert nagy a verziószám" ekkora baromságot... Jézusom... mert ha pont ugyanezt a releaset 3.6.338 b2alpha3-nak hívnák, akkor jobban esne?

    nem azt mondom, hogy ez így jó, mert hamubasült fasság ez az egész, de azért ekkora marhaságokat ne írjál le, könyörgöm

    miért hagyná itt a Firefoxot bárki csak azért, mert 6 hetente bedob egy ablakot, hogy "frissíts"
    mert az átlag júzer kb ennyit fog látni belőle, meg kb eddig fogja érdekelni. 10-ből 11 felhasználónak fingja nincs a böngészője verziószámáról, de még lehet, hogy a nevéről se...

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • L7wy

    őstag

    válasz torreadorz #10 üzenetére

    Ez régi programozói felfogás, engem egyáltalán nem zavar se a chrome, se a ff verzióugrása. Sőt szerintem jobb, mert előbb fény derülhet a hibákra és nem fél év fejlesztés után derül ki h egy nagy hiba. Meg így szerintem nőtt a tesztelők tábora is a csatornáknak köszönhetően.

    Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

  • Lenry

    félisten

    válasz torreadorz #21 üzenetére

    Azt irtam hogy nem frissitek, mert pár hetente kijön egy újabb "főverzió" ami tartalmaz kb. 2 patchet

    és azt a 2 patchet nem kell kijavítani? aztán habzó szájjal anyázol a fórumon, hogy ez meg az nem működik vagy hibás vagy lefagy, és lehet, hogy rég javítva van, csak te nem méltóztattál frissíteni

    inkompatibilis addonokkal szenvedni azért mert a mozilla kegyeskedett egy typo hiba javitásáért egy újabb főverziót kiadni.

    3 azaz három hozzászólást kellett volna visszaolvasnod: van vagy 4 tesztelési fázis, amíg az addonírók kijavíthatják az inkompatibilitási hibákat, amelyik erre nem képes, az nem csinálná meg akkor se, ha 5 évente jönne új főverzió.

    de tőlem használj mást, ne frissíts, hidegen hagy, csak légyszi egy szakmai fórumon próbálj meg kevesebb marhasággal érvelni...

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • buherton

    őstag

    válasz torreadorz #26 üzenetére

    Egyenlőre én sem értem hogy az FF működését miben befolyásolja hogy csak egész számok vannak a régi törtverziós helyett. De lehet hogy csak én vagyok a hülye.

    Sajnállak hogy a szimpla marketing érdekel, és nem pedig a tartalom. :U

    (#28) bokrosolajos: Nálam nem jelentkeztek ezek a hibák egyelőre. Viszont tény és való hogy lassabb mint a chrome. Amikor megjelent a 4-es verzió az nálam nagyon nem úgy működött ahogy kellett volna, akkor váltottam chrome-ra. Viszont a chrome-ból hiányzik a ablak tetején lévő görgetős fülek. Emiatt álltam vissza FF-re, de eddig csak a lassúsága volt a baj, amit már megszoktam. Más problémám eddig nem volt ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Lenry

    félisten

    válasz torreadorz #26 üzenetére

    mondom, hogy nem védem, mert szerintem is marhaság, csak te ennél jóval tovább mentél és mindjárt az apokalipszist jósolod, mert néhány számot máshogy növelnek. vao.

    ezzel a verziópolicyvel rövid idő alatt nagyon sok felhasználót fognak elveszteni.

    leírom mégegyszer, mert látom nem erősséged a hosszútávú emlékezés: egyetlen felhasználót se fognak emiatt veszíteni, mert a felhasználók lesz*rják a verziószámozást.

    a verziószámozás nem véletlenül lett kitalálva és hogy mögöttes jelentése is van

    persze, programozók meg fejlesztők számára

    és nem csak egy rakás szám egymás után.

    de, a felhasználó számára csak egy rakás random szám egymás után. és bármily' hihetetlen, de a firefoxot is felhasználók használják

    a microsoft a windows minden egyes havi frissitésekor kiadná az operációs rendszer új fő verzióját

    a jó ég áldjon már telibe, hogy lovagolsz ezen a nyamvadt főverzión! nem rohadtul mindegy neked felhasználónak, hogy abban a tetves számsorban az első, vagy a második számot növelgetik néhány havonta? az addon fejlesztőknek is totál mindegy, mert amennyi dolog változik a firefoxban (értsd: semennyi) annyi a dolga, hogy végigkattogtatja az addonjában a feature-okat, és már írhatja is be a konfigfájlba, hogy "ja, ezzel is kompatibilis"
    az meg már tökmindegy, hogy azt írja, hogy Firefox 7.0-val kompatibilis, vagy 3.6.15-el

    úgy számozzák a Mozillánál, ahogy tetszik nekik, a program működését és használhatóságát nem befolyásolja. a TeX fejlesztőinél is sírnál? ők úgy számoznak, hogy a verziószám közelít píhez. most 3.1415926-nál tartanak. a következő verzió a 3.14159265 lesz, aztán 3.141592653 és így tovább. ez is zavar?

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák