Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz -KP- #25 üzenetére

    Attól függ melyiket. Ő is írta, hogy a 8400 okés benne. Egy 8700-ról már nehéz elhinni, hogy bírja maxon. a 4.3GHz k* sok 65W-ra minden szituációra.

    Ettől függetlenül szerintem van élet Z lap alatt is hatmagossal egy kis ügyeskedéssel.
    - Gyárilag valahol ott van a vége 65W-ból, ahol írta: 3.6-3.8 körül. 8400 OK.
    - A TDP emelésnek is mennie kellene, ha bírja a VRM akkor mennie kell fentebb is lazán. Márpedig 95W-ig jó kell legyen a K-s procik miatt is.
    - Ha így is limitál a TDP akkor jöhet egy kis alulfeszelés.

    @schawo:
    Gyári turbót sem. Számítások szerint rendes alkalmazás terhelésnél (tehát nem ilyen linx, prime, meg hasonlók) 3,6GHz körül lesz a TDP limit. De szerintem a videón látható B lap nem megfelelően viselkedett, szerintem a BIOS még javítani fog ezen egy stabil köztes alacsony órajelet fog találni.

    Furcsa, hogy vmi thermal throttling kezd el villogni a képen és nem a TDP.
    Pedig a TDP mutató szerint a beállított Turbo és a pillanatnyi kerül egymáshoz közel: 105W.
    Lehet, hogy itt van még vmi bug.

    Intelnek meg újfent köszi a gyári 65W-os TDP besorolást a 8700-ra. Ezért mondtuk páran előre, hogy mennyire jó informatív és egyáltalán nem átverős. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák