Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbeszt megb@xta azt a ....
    ez kellett mondhatom
    :O
    Minek gyűjtöttem? El kellett volna használni a jó arányt. Butaság volt. :W

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Endreas #459 üzenetére

    Rablás - Tulajnak van egy almája. Rabló elveszi, marad a tulajnak nulla almája.
    Legrosszabb esetben is max csalás - Tulajnak van egy almája. Csaló lemásolja, marad tulajnak egy almája.
    Szerintem. Úgy látom nehéz különbséget tenni.

    Az a baj, hogy reform helyett erőltetik a régi jog rendszert kerülgetve/értelmezgetve azt. Ahelyett, hogy látnák, bazze ez ma már nem működik. Erre léphetnének új, modernebb gondolkodású értékesítéssel. De ez már nem az Én dolgom, hogy megmondjam miként tegyék azt. Mellesleg százszor elhangzottak már a megoldások itt fórumon.
    Az a nem normális, hogy egy színésznek, rendezőnek (nem ungarische, mert az ami itt megy az általában nem normális) mi bevétele van egy filmből, illetve egy kiadónak mennyi. Szerintem ez nem egészen normális.
    Mellesleg nem az a baj, hogy van jog. Nem az a baj, hogy megpróbálják szervek betartatni azt. Az a baj, hogy a jogvédők sok esetben úgy védik a zeneszerzők(alkotók) jogait, ahogy az alkotónak nem sok jó származik belőle. Ezen akció következtében nem fog többet keresni egyik magyar előadó sem.
    Ráadásul ezek mind ingyenes oldalak voltak. Véleményem szerint először a fizetősölet kéne kiiktatni, majd a seed szervereket, majd ezeket. De ezeket mind csak és úgy tudnák kicsinálni, hogy ha megreformálnák a kiadók a piacot.
    Egyszerű de ideillő mondat valahonnan a netről, még talán a Csillagok háborújában is elhangzott valamelyik szinkronban: Minél jobban szorítja össze a markát annál több csúszik ki ujjai közül.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz elistvan #501 üzenetére

    sztem ők eddig lehúzták ncore-ról :DDD
    most mehet megvenni a rendőri fizuból ;)

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Endreas #564 üzenetére

    Egy ipari kémkedés más. Lemásolják a technológiát és azzal profitot generálnak és vevőkőrt lop(hat)nak el a másik cégtől.
    "Hát igenis számítanak, 2.000,- ugyanúgy veszteség mint 200.000,-"
    Ez nem mindig igaz. Sőt!!! Én pl akkor se vennék meg semmit ilyen áron ha nem lenne torrent. Véleményem szerint ma sokkal több nótát szereznek be mint amire valójában szükségük van az embereknek. Ez ma a divat, a felhalmozás. Viszont ebben az anyagi helyzetben szerintem nagyon sokan megelégednének a zenei gyűjteményük negyedével is. Azaz, ha valaki bitorolja az adott produkciót(illegális úton szerezvén) az nem jelenti azt, hogy ha nem lopta volna meg akkor alapból megvette volna. De maga a lemásolás folyamata közvetlenül nem károsította meg az előadóművészt. Nem érted, hogy itt már rég elváltozott a lopás fogalma?
    De többen leírtak már egyéb jó példákat is. Pl ha barátodnak kölcsön adod a lemezt, ha emberek társaságában(családi összejövetel) szól a zene, vagy kihallatszik a fejhallgatóból(na az ilyet más miatt utálom, szaré nem képes normálisan beállítani a hangerőt). Úgy érzékelem, hogy eléggé kötöd az emebt a karóhoz és ragaszkodsz az elveidhez. Ez nem feltétlenül baj, csak jobb ha tudod és észben tartod, hogy sokan teljesen másképp látják a dolgokat. Ahogy elnézem ezen a fórumon szinte egyedül vagy.
    Szerintem ez a rendszer úgy rossz ahogy van. 30-40ezres koncertek mellett meg ilyen cd árak mellett nem várhatnak mást az emberektől.

    (#565) Endreas
    "Ez a pénz eloszlana statisztika alapján 70% szerzők, 20% szerver-tulaj/üzemeltetők és 10% állam."
    Azt mondom, Én is. Meg kell reformálni a rendszert. De ez amit írsz, nagyon távoli. 70% a szerzőé? Igen szép is lenne. Sajna ma ez olyan mintha azt akarnánk, hogy az óriási utas szállító repülők ne kerozinnal menjenek hanem árammal.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Silentfrog #836 üzenetére

    Amit a ez enmag csinál az agybaj. Nem tudom ki áll mögötte, de aki nem nagy fan még azt is behúzhatják a hülyeségükkel.
    Kíváncsi volnék rá, ki/kik mozgatják a feliratokat. Lehet beüzemelték a rendőrbácsik és játszanak picit ;)

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák