Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz bit_vector #3 üzenetére

    ''ahova ténylegesen nagy számítási kapacitás kell, oda nem cell-t fognak rakni''

    Nem? Pedig pl. az IBM a következő szuperszámítógépét 50%-ban Cellből építi.

    ''hanem a számítási feladathoz illő processzort...''

    És ez mi is lenne? Gyorsan fejlesztenek egyet pártízmillió dollárból? ;) Nem véletlenül terjed pl. a GPU-k általánosabb számításokban való felhasználása. Még mindig gazdaságosabb azokkal szenvedni, mint új procikat fejleszteni. A Cellel meg ehhez képest jóval könnyebb a munka, plusz azonos elméleti FLOPS-ból többszörös teljesítmény hozható ki vele. Ja, és nem csak stream-feldolgozásra alkalmas.

    Igaz, nem nagyon szereti a Cell a feltételes ugrásokat, de ez inkább csak a sima CPU-magja (PPE) számára jelent gondot (ami megfelelő optimizációval, ill. constraintekkel csökkenthető). A vektorproci-magok (SPE-k) mindegyike saját, L1 cache sebességű 256KB-os embeddedrammal rendelkezik, onnan futnak a programok és ott vannak az éppen felhasznált adatok, így nem jelentkezik az a durva késlekedés, mint amikor egy szokásos procinak a lassú főmemóriából kell újratöltenie magát egy-egy rossz elágazásbecslés után.

    robyeger: a napokban közölte az AMD, hogy közösen az IBM-mel nekik is sikerült előállítani az első működő 45nm-es procit. (Bár ez még csak egy kísérleti chip volt, nem valami újabb generációs K-akármennyi.)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák