Keresés

Aktív témák

  • Asin

    csendes tag

    Nekem is lassú lett a boot, de ez nem gond. Ez azért van mert az XP optimalizálja a fájlok betöltését, aztán azzal hogy letiltottál egy kupac drivert felborult a sorrend, és ő összerendezi. Viszont az inditando programokat nem fogja ujra rendezni, és így tényleg lassú marad a géped, ez van, de én elárulom a titkot, Mami! :)

    A csokker letiltja a task scheduler-t, az indítja be a programok újrarendezését ha a gép IDLE.

    BÁR az XP minden bootnál optimalizálja a driver és oprendszer betöltését, felületrendezni nem tud szegény(tsched). A végleges kép kb. 6 boot alatt alakul ki. (kipróbálhatod ha felteszel egy xp-t és néhányszor újraindítod, nagyon látványos, vagy ha nekem nem hiszel elolvashatod a microsoftnál meg letölthetsz hozzá egy utilt, ami mutatja hogy milyen optimalizálások történtek boot közben.)

    Alaphelyzetben boot után a gépem 121Mb memóriát evett, szervízletiltás és bootolgatás után 74-et.

    Megéri letiltani a dolgokat, de a szerviz panelen is olvassátok el a leírásokat, így legalább lesz az embernek valami fogalma arról, hogy mit csinál, nem csak annyit tud majd hogy ''nem kell''.

    Bye

    ''Who needs the sun when the moon lights our way?'' - M.E.N.

Aktív témák