Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz Gregorius #8 üzenetére

    Nem, valóban nem hallottam róla. Megosztod velem hogy mi is ez, és hogyan kapcsolódik a témához?

  • WN31RD

    addikt

    válasz Gregorius #14 üzenetére

    ''ha egy épeszű rendszergazdának aközött kell választania, hogy felvállalja a fertőzés kockázatát illetve felvállalja annak kockázatát, hogy például kritikus biznisz szoftverek megszűnnek működni a patch miatt, akkor gondolhatod, hogy nem a második lehetőséget fogja választani.''
    Nagyon sok dologtól függ, hogy melyiket választja egy ''épeszű rendszergazda''. Egy kritikus adatokat tartalmazó rendszer esetleges megfertőződése simán lehet sokkal kevésbé elfogadható kockázat, mint az, hogy esetleg átmenetileg működésképtelenné válik a kritikus business szoftver. Ez nem ilyen egyszerű...

    Én pl. örültem volna neki, sőt elvártam volna, hogy egy ennyire nagyon durva hibára a Microsoft azonnal nyilvánosan elérhetővé tesz egy javítást, QA meg hasonlók nélkül, felhívva a figyelmet arra, hogy mindenki saját felelősségére telepítheti. Aztán ha szarrá tesztelték, akkor kikerülhet az automatikus frissítések közé. Hogy erre nem voltak hajlandóak, az véleményem szerint aggasztó, bár nem meglepő.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • zsiga667

    addikt

    válasz Gregorius #14 üzenetére

    Logikus. De ne mondd már hogy nem tellik szegény MS-nak fenntartani egy akkora tesztelőbázist akik egy-két nap alatt megcsinálják a szükséges próbákat... :U

  • WN31RD

    addikt

    válasz Gregorius #48 üzenetére

    ''Legjobb tudomásom szerint egy rendesen felpeccselt IE hatszor megkérdezi, hogy biztosan meg akarod-e nézni azt az objektumot, amit ő másnak ismer fel, mint amilyen content-type-pal jött.''
    Legjobb tudomásom szerint pedig nem így van. Hirtelen egy SP2-es, minden biztonsági frissítést tartalmazó magyar WXP Prof-fal tudtam kipróbálni: Az image/gif content-type-pal érkező .gif kiterjesztésű JPEG képet szó nélkül megjelenítette.

    ''Akár könnyedén és gyorsan tesztelheti az éles rendszer megbolygatásával. Ami az éles rendszer működésképtelenségéhez vezet. Vagy ha van párhuzamos test environment, az nem feltétlenül tükrözi pontosan az éles rendszer viselkedését. Aztán amikor kijön a végleges folt, akkor ugyanezt a tesztelést elvégezheti még egyszer.''
    (Az éles rendszer működésképtelenségéhez vezethet ...)
    Egyébként így van. De hadd döntsem már el én, mint rendszergazda, magamról, ne pedig a Microsoft (vagy bárki más) rólam, hogy vagyok-e elég kompetens a rám bízott éles rendszer megbolygatásához, vállalom-e egy éles renszer esetleges működésképtelenné válásának kockázatát, meg tudom-e oldani, hogy a tesztkörnyezet a tesztelni kívánt dolog szempontjából megegyezően viselkedjen az éles rendszerrel, illetve, hogy megéri-e nekem, ha a végleges folttal újra el kell végeznem a tesztelési procedúrát.
    A helyi viszonyokat és lehetőségeket a helyi rendszergazda ismeri, nem más, a felelősség is az övé. Nagykorúnak kellene tehát tekinteni, nem pedig helyette döntéseket hozni, és korlátozni a lehetőségeit.

    ''Erre valók a workaround-ok. Már sok van a neten. Mit érne eggyel több feature-tiltó?''
    Mutass egy workaround-ot, amely a nem hivatalos fixhez hasonlóan biztonságos, és ahhoz hasonlóan nem tesz működésképtelenné semmit. Milyen workaround-dal tiltasz le egy GDI32.DLL-ben levő funkciót?

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • X-COM

    nagyúr

    válasz Gregorius #98 üzenetére

    egyelőre csak a download center-be tolták fel, de ott sem lehet megtalálni kereséssel, szal igazából nyoma még nincs :)
    gondolom még átnézik a bulletin-t, aztán akkor lesz teljesen official

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

Új hozzászólás Aktív témák