Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    Bocsi az ünneprontásért, de mondjátok már meg nekem hogy ennek mi értelme van? :F
    Azt már meg se kérdezem hogy mitől hír...

  • zsiga667

    addikt

    válasz Parci #5 üzenetére

    Értem én hogy mire gondolsz, nem is ezzel van a gond. Kicsit mélyebben kérdőjelezem meg a létjogosultságátaz egésznek...
    Mitől világraszóló teljesítmény az hogy valaki vesz soksok pénzért egy nagy halom csúcshardvert és azt utána egyenként végigpróbálgatja, majd a legjobban teljesítőket bepakolja egy konfigba, és azon lefuttat egy tesztprogramot. Adj 10-20milliót és felviszem a PH-t a dobogóra... :U
    Mert ha még homemade nitrogénhűtésről meg hardveresen üveghangig voltmodolt cuccokról lenne szó, akkor azt mondom OK. De könyörgöm, én is tudok venni Vapochillt meg egy raklap Intel EE-t...

    Dare2Live: ''és ferrarinak mit értelme van? he?''
    Nem értem hogy hogyan jön ide a Ferrari, de ha ez a szíved vágya, leírom. Egy Ferrarival tudsz városban is közlekedni, ha sietned kell van benne tartalék, és versenypályán meg a végletekig kihajthatod.
    Ezzel szemben egy ilyen ponthajhász tuningkonfigon csak a PCMark meg a 3DMark megy, mert egy játék már fagyna annyira túl van hajtva, munkára meg főleg alkalmatlan.
    Egy Ferrarit élmény vezetni. Egy négyjegyű számot bámulni kicsit talán kevésbé...

  • zsiga667

    addikt

    válasz #64791808 #8 üzenetére

    Már elnézést, de a magyar vízilabdacsapat teljesítményét és tudását ne hasonlítsuk már egy tuninghoz, kicsit más kategória. Ha ezt nem látod csak sajnálni tudlak.

    ''A fenéért nem moderálják ki az ilyen hsz-eket?''
    Talán mert szólásszabadság van a fórumon, és értelmes házigazdák/moderátorok akik elviselik ha valakinek más a véleménye mint nekik. Ha nem tetszik győzz meg észérvekkel. Vagy az nem megy? :U

  • zsiga667

    addikt

    válasz Lipton #12 üzenetére

    Köszönöm, már kezdtem elhinni hogy tényleg én vagyok a hülye. :R

    [Szerkesztve]

  • zsiga667

    addikt

    Jó reggelt, látom sok mindenből kimaradtam... :)

    Tudom hogy többen írták hogy nem kíváncsiak a ''fikázásra'', ezért igyekszem még egy kicsit visszavenni. (Bár nem ézem fikázásnak azt sem amit eddig írtam.)
    Ennek ellenére (mivel sajnos a topic végigolvasása után azt tapasztaltam hogy sok ember nincs a megfelelő szellemi színvonalon az érdemi vitához) kérném hogy csak az olvasson tovább aki érez magában megfelelő mértékű toleranciát mások véleményével szemben.

    Úgy látom hogy mindnkinek sikerült egy kicsit félreértenie amit írtam (és amit mások is írtak), illetve olyat belemagyarázni ami nincs benne. Gondolok itt a mindig előkerülő és már nagyon unalmas ''magyar mentalitás'' dumára. Nem, nem az a baj hogy két magyar, két PH!-s ilyen szép helyen van ezen a világranglistán, sőt, ennek természetesen örülök. A bajom az, hogy ez az egész pontvadászós tuning épp olyan hülyeség mint a féllábon állás világrekordja és a többi hasonló ökörség amivel televan a Guinness Rekordok Könyve.
    És a legnagyobb baj, hogy egyes torz értékrendű tuskóknak van bőr a képén egy 20 órás (de legyen mondjuk 200) PC-tesztelést (Mert mit is csináltatok pontosan? Vettetek x db procit, lapot, vga-t, és még ami kell, aztán végigpróbálgattátok Mhz-enként hogy melyik kombinációban adják a legtöbb pontot, ezután meg még gondolom kipucoltátok a felesleges vackokat az oprendszerből, és lezavartátok a végső tesztet.) egy aranyérmes élsportoló-csapat teljesítményével egy szintre helyezni... A tuning azoknak a ''sportja'' akik ahhoz gyengék/ügyetlenek hogy egy valódi sportban eredményt érjenek el, ahhoz meg nem elég okosak hogy az eszükkel szerezzenek maguknak elismerést. Mert már elnézést de ez se nem fizikai munka se nem szellemi teljesítmény. Lehet utálni, lehet kövezni (lehet BAN-olni...), de ez akkoris így van, és ezt ti is nagyon jól tudjátok. Talán épp ezért fáj ennyire, ezért lett hirtelen mindenki ennyire indulatos.
    Brasil, end73, ezt ha kérhetem ne vegyétek személyes sértésnek, ugyanis nem annak szántam. (lletve ha annak szántam volna, akkor se ti lennétek a célpontjai, maximum az a néhány nagypofájú hülyegyerek aki ész nélkül fikáz itt mindenkit akinek más a véleménye...) Nagyra értékelem a lelkesedéseteket, és ha élvezitek akkor csináljátok, mert ez tényleg jó hobbi (anno én is élveztem amikor napokon keresztül piszkálgattam a gépem beállításait, hogy kihozzam belőle a maximumot), de ennyi és se több se kevesebb.

    Jöttek itt sokan azzal hogy ez egy hardveroldal, ahol van létjogosultsága egy ilyen hírek. Igaz, de nem így, mert ez így egyszerűen egy reklám, méghozzá a pofátlanabb, magát hírnek álcázó fajtából... Úgy van létjogosultsága ha a két rekorder leírja nagy vonalakban hogy mit hogyan csinált, mesél egy kicsit a konfigról, és megpróbálja meggyőzni a hozzám hasonló szkeptikusokat hogy ez valóban világraszóló teljesítmény.

    A Forma1-es hasonlat azért nagyon nem jó, mert egy F1 autó nem megy mindenki alatt ugyanúgy, míg egy PC azonos beállításokkal mindenkinek ugyanazt a pontszámot adja. És tudom, most jönne az a válasz hogy a PC-t be is kell tudni állítani úgy hogy az a lehető legtöbb pontot adja. És akkor rögtön itt az én válaszom hogy ez miért nem akkora teljesítmény mint egy F1-autóval körrekordot menni. A tuningot próbálgathatod, Mhz-enként finomhangolva, tesztet futtatva, csak idő kérdése dolog, és bárkinek ugyanaz az eredmény fog kijönni. Végül egy PC-s példa a kockáknak: mi a szebb, brute-force módszerrel feltörni vagy DoS-támadással lenyomni egy szervert, vagy egy addig ismeretlen backdoort kihasználva bejutni? ;)

  • zsiga667

    addikt

    válasz brasil #178 üzenetére

    Hát ezt tényleg nem kellett volna magadra venned, mert nem neked szólt, a tuskó meg aztán végképp nem. :)
    Mint volt sportolók, mondjátok meg őszintén, mi a nagyobb teljesítmény, sportban vagy tuningban a top10-be kerülni? ;)
    És bővíteném egy kicsit a hülye hasonlatok listáját, ami talán jobban hangzik a ti szempontotokból is. :) Vegyük a pókert. Ugye mindenki tisztában van vele hogy szerencsejáték, ami sok pénzbe kerül magasabb szinten. Ebben is vannak világelsők, de a világ legjobbját is el tudja verni egy ''amatőr'', ha neki van szerencséje, mert nagyon minimálisan befolyásolja a játék végkimenetelét az emberi tényező. Érzésem szerint a tuningnál is ez van. (És ezt megint nem félreérteni, a hasonlat szempontjából ti vagytok a profik, és az az amatőr aki 100-szoros költségvetésből hoz ki hozzátok képest +0,1%-ot. ;))

    Az autótuningról szintén nincs jó véleményem, hacsak nem az hogy nekem nagyobb élményt okozna egy 500 lóerős géppel feltépni az aszfaltot a piros lámpánál mint egy villámgyors PC-n tenni ugyanezt (ffőleg ha a Vapochill elnyomja a motorhangot...:D), de ez már tényleg csak egyéni preferencia kérdése.


    SLYM :#177 Nem vagyok semmiben se 11. a világon, de nem is áll szándékomban, nincs meg bennem az ehhez szükséges versenyszellem, egyszerűen nem motiválnak ilyen dolgok. De a magam szerény módján lovagolok 10 éve, illetve rövidtávot futok (100m, 60m), ha gondolod ezekben szívesen kiállok ellened. Lovaglásban meg akárki ellen akit csak rá tudsz beszélni. ;)

    Egon :#180 Fentebb a pókeres hasonlat után írtam erről is, ez valóban teljesítmény a többi tuningossal szemben, és valóban ennek a két magyar srácnak kéne a toplista tetején állnia, ezt elismerem. :R

    Notes : #181 A rövidtávfutást a mindennapokban is jól tudod hasznosítani (ritkán megy el az orrom előtt a busz ha sietnem kell... ;)), a tuningot kevésbé. Ennek ellenére abban igazad van hogy az élsport magában egy öncélú és értelmetlen dolog.

  • zsiga667

    addikt

    válasz parandroid #188 üzenetére

    Nem szeretnék én semmit elérni, egyszerűen csak leírtam, mert ez volt a véleményem, egy fórumnak meg az a lényege hogy meghallgassuk egymás véleményét, aztán az esetleges eltéréseken kulturáltan vitatkozzunk.
    Gondolom nem akarsz se te se az oldal úgy általában olyan mélyre süllyedni, hogy ami nektek nem tetszik az mostantól tilos. Mert ha igen, akkor tisztelettel kérlek hogy még most BAN-olj.

    end73: #191 :R:R:R

    Dare2Live: #194 Hogy mit gondolok egy bélyeggyűjtőről? Ugyanazt mint a tuningolókról, egy érdekes hobbinak tartom. ;)

    Szerk.: orbano: #200 Érdekes, nekem inkább az az életcélom hogy másoknak segítsek. :U

    [Szerkesztve]

  • zsiga667

    addikt

    válasz brasil #208 üzenetére

    Nyugi, nem beszólni akarok. :DDD

    SCSI engedélyezett? (Gondolom igen, ha dual-dual-opteron is lehet.)
    Mert akkor lehet hogy a Raptorok helyett jobban járnátok egy 15kRPM-es SCSI-vinyóval, esetleg többel RAID-ben (nem ismerem a PCMark-ot, de valószínűleg egy vinyó jobb lenne). A topicot elnézve akad itt a PH!-n jópár rajongótok, szerintem akár a teszt erejéig kölcsön is kérhetnétek egy vinyót meg kártyát.

  • zsiga667

    addikt

    válasz Dare2Live #215 üzenetére

    A bélyeggyűjtést mint hobbit tisztelem, de ha valaki mások előtt és más gyűjtőkkel szemben arra veri hogy neki milyen sok ritka bélyege van, az már nagyon visszatetsző, ugyanis csak és kizárólag a pénzen (esetleg még a szerencsén) múlik hogy valaki mennyi és milyen bélyegritkaságot tudhat a magáénak.

  • zsiga667

    addikt

    válasz rudi #224 üzenetére

    Előszöris no comment... :U
    De tudodmit? Elegem van hogy hülyékkel kell vitatkoznom, akik arra nem képesek hogy végigolvassák rendesen, értelmezve a hozzászólásaimat. Ha gondoljátok, szívesen kiállok egy tuning-versenyre akárkivel. Ismeretlen konfig, lehetőleg mindkét fél számára ismeretlen platform (nálam ezt könnyű megoldani, mert a régi Bartonomon és a Gef4-Gef5 videokártyáimon kívül mást még nem tuningoltam), adott idő, ki ér el több pontot. De abban is benne vagyok hogy a cikkben említett konfigból hozzam ki ugyanazt a rekord-értéket, csak idő kérdése.

  • zsiga667

    addikt

    válasz viharhozo #225 üzenetére

    Várom a jobb hasonlatot... ;)
    Azért írogatom itt ezeket a valóban közel sem tökéletes hasonlatokat, mert mélységesen felháborít az amit valaki a topic elején írt a vízilabdásokkal kapcsolatban. Egyszerűen nem egy kategória és kész, ezen nincs mit vitatkozni.

  • zsiga667

    addikt

    válasz rudi #228 üzenetére

    ''Igen, mindig úgy szokott lenni, hogy egy az okos, aki hülyékkel van körülvéve...
    Egyet próbálhatnál meg, úgy szavakba önteni, hogy mit akarsz mondani, hogy mi a ''hülyék'' is felfogjuk. Ha ez nem megy, inkább hagyj minket főni a saját levünkben.
    ''
    Azt hiszem a második lehetőséget választom, és nem zavarok tovább.

    ''A tuningos ranglista és az egész tuning nem abból áll, hogy odaállítanak mindenkit egyforma konfigok mellé és lássuk, ki tudja jobban huzogatni a csúszkákat. Abból áll, hogy adott a tesztprogram (értékelő) amiben a legjobbat kell telesíteni bizonyos szabályok betartása mellett. Innentől kezdve mindenkinek a saját képességeire (személyes és anyagi is) van bízva mit tud összehozni.''
    Pedig épp arról próbáltok itt meggyőzni, hogy a tuning egy nagy teljesítmény az ember szempontjából is, nem csak a konfigéból. Vagy azt tartod nagy teljesítménynek hogy valaki be tud szerezni drága és ritka cuccokat? :F De rendben, ahogy gondolod. A lehetőség adott hogy végképp befogjátok a szám. :) (Bár úgyis befogom magamtól is mert sajnos nem végtelen a szabadidőm.)

  • zsiga667

    addikt

    válasz viharhozo #234 üzenetére

    A tobbseg hatarozottan meg van gyozodve arrol, h ezt o is siman abszolvalna, csak vhogy megsem.
    Írtam, állok elébe egy próbának. Ja, hogy vegyem meg magamnak? Miből? És azért vagyok ''kevesebb'' mert nekem nincs erre pénzem? :F

    De tényleg szeretném tiszteletben tartani az urak azon kérését hogy ne offoljam szét a topicot, tehát akinek véleménye van velem kapcsolatban, és szeretne rá választ is kapni az legyen szíves privátban megkeresni.

  • zsiga667

    addikt

    válasz brasil #258 üzenetére

    Akkor egy tipp a jövőre nézve: A WD szereti össze-vissza beállítgatni a vinyóit, van amelyik halkra és van amelyik hangosra állítva jön ki a gyárból. Kinézem belőlük még azt is hogy adnak el lehalkított Raptorokat is. Viszont a WD nem adja ki a saját Acoustic Management programját, és a többi gyártó progija meg nem ismeri fel őket. És most jön a trükk: töltsd le a hdsentinelt, mert az tudja a WD SATA vinyókat is álltani. :)

    Remélem hasznos lesz, és remélem így egy kicsit kevésbé fogtok utálni. ;)

    Szerk.: Kalandor, ezt légyszíves írd le mégegyszer, egy kicsit átfogalmazva, mert nem értem hogy mire gondolsz. Ja, és priviben, mert az OFF-ot a többség kérésére befejeztem a topicban. :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák