Keresés

Aktív témák

  • Witlok

    tag

    válasz mir #33 üzenetére

    mir!
    Dell asztali gépekkel sajna kevés a tapasztalatom, mindössze 1 hétig nyúztam őket az Oracle Hungary-nál és az alatt nem volt velük semmi gond - gondolom ők nem az olcsóbb fajtát vették:). A cégnél mi is alkatrészekből rakunk össze asztali gépeket (általában selejtezett gépek alkatrészeiből, csak végszükség esetén engedélyezik új cucc vásárlását - ez van).

    A saját magam összerakom nagy mennyiségben módszerrel több gond van:
    1.: egy csomó idő elmegy vele (beszerzés (gégebbi gépeknél alkatrész vadászat), összerakás, installálás - persze a szokásos napi munka mellett...
    2.: inkompatibilitási problémák - pl. a régebbi Seagate wincsik nem mentek az újonna kapott PII-es lapokkal -> cserélgethettem a vincsiket a cég összes gépében, mire kisakkoztam melyik lap melyik wincsivel megy).
    3.: alkatrészellátási gondok - egy 3-5 éves géphez alig lehet kapni memóriát, procihűtőt, PCI-os videokártyák kihaltak - ha eldurran az alaplap akkor dobhatom ki a procit, RAM-ot, videokártyát, mert már nem kapok újonnan olyan alaplapot amelybe ezek passzolnának...
    4. Problémát okoznak a különféle-fajta házak, alkatrészek - pl. ''újrahasznosítás''-kor, bővítéskor (az egyik házba bele megy a cucc, a másikba nem)...

    Ha márkásgépet veszek akkor ezeket mind megúszhatom (nem én rakom össze - munkaidőt takarítok meg -> pénzt takarítok meg; a gyátró általában egymással kompatibilis alkatrészekből építkezik; nem 1 hanem 3 év garanciát ad és garanciaidőn túl is biztosít alkatrészt (persze borsos áron); nem kell évente hűtőventillátort cserélnem és még egységes - kinézetre is - az egész géppark).

    Belátom kis nyereségű vagy ''Magyar'' gondolkodásmódú cégnél, iskolánál, kis gépparknál (150 gép alatt) olcsó Magyar szakemberekkel nem éri meg márkás gépet venni - de ha mi is annyit keresnénk mint nyugaton, valószínüleg elgondolkozna a cégvezetés, hogy nekem fizeti a drágat túlórákat (összeszerelés, több karbantartás + leállások költésgei) vagy pedig olcsóbban kijön ha márkás gépet vesz.

    Nekem csak DELL serverekkel van több éves tapasztalatom. Nálunk ha fél óránál nagyobb idejű a leállás az már a forgalomban kimutatható csökkenést okozhat - ilyen körülmények között örülök, hogy a DELL-é 3 évig a felelősség nem az enyém 1 év után a kockázat.

    Bocs, hogy hosszú voltam :)

Aktív témák