Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phix

    tag

    válasz borg315 #5 üzenetére

    Oké, én állom a próbát! ;)
    Mindketten bemegyünk egy Vodafone üzletbe - a cél: anélkül megvásárolni egy telefont, hogy hagynád, hogy lemásolják a személyidet. Akinek hamarabb sikerül, az a nyertes. Az IT.news pedig beszámol az eseményről. :D
    (Persze nem kell valóban megvenni a telefont, a lényeg, hogy hajlandóak legyenek eladni személyi-másolat nélkül.)

    Benne vagy? ;)


    Egyébként szerintem félreértettél egy dolgot: nem én kötelezem a mobilszolgáltatót bármire is, hanem a hatályos magyar jog.
    Illetve ebben a konkrét esetben a hatályos jog kimond bizonyos feltételeket, amelyek megléte esetén - a megfelelő módon - kezelhető a személyes adat. A törvényből kiderül - és Péterfalvi indoklása ezt érthetően be is mutatja -, hogy a személyi igazolványról készített másolat nem szolgálja az adatkezelés törvényben rögzített céljait. Természetesen Te még ezután is hozzájárulhatsz az adataid olyan módon történő kezeléséhez, ahogy azt a szolgáltató szeretné, hiszen az adatszolgáltatás önkéntes is lehet, ezt is kimondja a törvény. Viszont, ha önkéntesen nem járulsz hozzá, akkor nem követelhető rajtad, ez a lényeg. Úgyszintén nem köthető bizonyos akciós ajánlatok igénybevételének feltételéül, hiszen ebben az esetben is sérül az önkéntesség elve.

    Péterfalvinak épp az a feladata, hogy tisztában legyen a jogszabállyal, és ha egy cég vagy szolgáltató (vagy épp a kormány - gondoljunk csak az ombudsmannak a kormány sms-kampányával kapcsolatos állásfoglalására) saját maga akarja megszabni, hogy neki mit szabad és mit nem, akkor szóljon, hogy ácsi.

    Az pedig hatalmas tévedés, hogy ha a Voda saját szerződése felhatalmazza a Vodát valamire, akkor ha Te azt aláírod, akkor ott vége az ügynek. Illetve, ha valóban aláírod, akkor tényleg így van, de itt a lényeg épp az, hogy nem kell aláírnod.

    Az önbizalomról: nézd, egy vitában vagy igazad van vagy nincs, az esélyed normális esetben alapvetően ettől függ. De ha önbizalmad nincs, akkor lehet akármekkora igazad, az esélyed mindenképpen 0.

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

Új hozzászólás Aktív témák