Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz faster #27 üzenetére

    Tudtommal az MPC meglehetősen közkedvelt. És ugyanazt a render mechanizmust is használja, mint a WMP (félreértés elkerülése végett a kérdéses mechanizmus a DirectX része, és viszonylag jól dokumentált). És a realplayerrel ellentétben még működik is, ráadásul tempósabban, mint a WMP.
    Nem azzal van bajom, hogy az EB fellép a monopolhelyzet ellen. Azzal van bajom, hogy ezt pofátlanul egyoldalúan, kvázi önkényesen teszi.

    vtechun:
    Meg az Apple-vel is lehetne foglalkozni az iTunes DRM-mel. Monopol az online zenepiacon. A WMDRM-ről nem is beszélve (mondjuk utóbbi legalább licencelhető, de az is csak pénzért). Ebben elmozdulást egyedül Franciaországban láttam, de ott is igen nagy botrány lett belőle.
    (Szerk: jahogy közben már másnak is feltűnt...)

    berci:
    Igy gyakorlatilag ellehetetlenitik az böngeszöt, medialejatszot, levelezöprogramot, tuzfalat, stb, stb keszitö cegeket
    Javíts ki, ha tévednék, de az alternatív böngészők tudtommal virágzásukat élik. MPC lásd fent. A levelezőpiacon még nagyobb a diverzitás, mint böngészőpiacon, valamint figyelembe véve, hogy újabban már a webmail a divat, ugyanaz a helyzet, mint a böngészőknél. Személyi tűzfalból tudtommal a Microsoft még nem alkotott maradandót, vállalati tűzfalak körében pedig minden, csak nem monopol.

    Még zárójelben jegyzem meg, hogy számomra érthetlen, hogy hivatalok/katonai/nemzetbiztonsági intézmények/ baknok hogy mernek zárt forráskódú (pl. MS) szoftvereket használni.
    Ld. #35. És hozzáteszem, hogy az open source nem a biztonság szinonímája.


    Vajon az IE miért nem kezeli jól a W3C szabványokat?
    Szerinted a FireFox hallott már a display: inline-block nevű CSS 2.1 szabványról?


    Következő megjegyzésem közben X-COM #34-ben beidézte.

    Akkor hiszem hogy tényleg nyílt, ha le tudom fordítani a kódot az otthoni pc-men és egy TÖK UGYANOLYAN windowst kapok, mint a bolti.
    És miből gondolod, hogy a fordító eközben semmilyen disznóságot nem rakott bele? :U Az is nyílt forrású? Azt is lefordítod? Mivel?

    [Szerkesztve]

  • moonman

    titán

    válasz faster #27 üzenetére

    szerintem a media player classic kurvára elterjedt :) és talán senkinek a rovására.

Új hozzászólás Aktív témák