Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz ddekany #47 üzenetére

    Kipróbáltam azt a tesztképet is, nem alakult ki sávosodás a gainok csökkentésekor (bár ezt az általam készített tesztkép is megmutatta). Ott vannak szépen a lépcsők, ahol kell, csak egyre halványabban.

    (A 6 bit + FRC-s paneleknél én a legvilágosabb részeket kivéve mindenhol láttam a bizsergést/pepita váltakozást.)

    (Kipróbáltam a másik két tesztábrát is, a világoson a #253-at még teljesen jól lehet látni, a #254-nál már csak azt látom, hogy van ott valami. A sötét tesztet nem tudom most kipróbálni, mert túl világos a szoba.)

    Nos abból gondolom, hogy az összes S-IPS-es és xVA-s monitoruk 8 bit + x bit FRC-s, hogy minden nem-grafikus monitoruknál ez szerepel a specifikációjában: ''16.77 million from a palette of 1.06 billion'' (a kimondottan grafikus monitoraiknál meg ''16.77 million from a palette of 68 billion'', mivel azok már komponensenként 16 bittel dolgoznak). Szerintem nagyon jó fej az Eizo, hogy az alap vonalból sem spórolják ki ezt a technikát! (Bár itt nem hangsúlyozzák annyira, mint a grafikus monitoraiknál. Korábban még egy olyan szöveg is szerepelt a ''sima'' vonaliak leírásában, hogy a 10 bites feldolgozás után [sőt, úgy fogalmaztak, mintha ez csak a gamma korrekcióra vonatkozna, pedig mindenre] visszaszámolják az eredményt 8 bitre - csak azt felejtették el itt leírni, hogy a maradék biteket sem dobják el... :) )

    Nekem egy 3 éves L567-esem van, 17''-es, S-IPS panelos. Ma már csak a nagyobb panelos, grafikus monitoraikba tesznek ilyen panelt, az alap vonalon átálltak [S-]PVA-ra helyette (plusz van TN-esük is), ami a nagyobb kontrasztja miatt filmezésre jobb. Bár színekben talán ez a jobb. (Apropó kontraszt, azért írtam gain állítást, mert ezen valami okból nincs közvetlen kontraszt-állítás, pedig csak a gain-okat kellene egyszerre állítaniuk. Talán mert maxon sem tud zavaróan nagy lenni a kontraszt, lévén S-IPS panelos.)

    Apropó, tehát az Eizo bármikor kiadhatna olyan monitorokat, amik kihasználják a HDMI 1.3 Deep Color lehetőségét... (Még az is lehet, hogy már meg is tették.) Kár, hogy nem nagyon van még olyan eszköz, ami ilyen több-mint-8-bit-per-komponenses képet tudna kiküldeni.)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák