Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BosXx

    aktív tag

    ezaz, dugjuk a fejünket a homokba, bulvár, nem is érdemes foglakozni vele...
    ez a nemzetközi összekacsintás az ami igazán undorító, a nyugati multi termeltető tudja, hogy mivan, de neki jó, mert olcsó, a nyugati fogyasztó is tudja, de neki is mind1, mert olcsó a cucc, és a többi is ezt csinálja, ő nem tehet róla, a kormány(ok) zsebben...

    szvsz azért veszik ilyen lazán itt (is) a helyzetet egyesek, mert nem dolgoztak hasonló helyen. Nem is a munkabér vagy a munkaidő a legrosszabb, hanem a körülmények. Amikor közel 50fokos zárt levegőtlen csarnokban kell dolgozni, miközben egy darab szaros ipod (vagy akármi) többet ér, mint 4 havi fizu...

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

  • BosXx

    aktív tag

    válasz #51736960 #3 üzenetére

    az én mp3 lejátszóm made in europe ;) classic kocka diva :R

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

  • BosXx

    aktív tag

    válasz Loha #19 üzenetére

    A multik a partmenti szabadkereskedlmi övezetekbe települnek, de mindenképp városokba, ahonann a vidékről beáramló tömegek adják a havi 10k-s munkaerőt. > egyre több ember hadja ott a mezőgazdaságot, az új gyárak,raktárak, autópályák falják a termőföldet, a mezőgazdaság színvonala meg egyébként is alacsony. Gyakorlatilag már most is a világ többi része eteti Kínát, és ahogy nő a városi lakosság, a száj annál nagyobb.

    A kínai gazdasági boomot már most se nagyon tudja ellátni az anyatermészet, a bányakincsek, energiahordozók ára nem véletlenül van ott, ahol van. Nem élhet mindenki jól, mondjuk ez ugye relatív, akkor másképp: nem élhet mindeki úgy ezen a bolygón, mint pl. egy átlag amerikai polgár, mert ezt a fajta pazarló életmódot nem bírja a bolygó. éppen a szűkös erőforrások angolszász kézben lévő volta miatt kénytelen az ázsiai nemzetek olcsó munkaerővel a világpiacra lépni és mindent az exportra kihegyezni, viszont a cserébe kapott dollárral kénytelenek azokat az országokat finanszírozni, amik nagy külker hiányt futattnak, pl USA vagy UK, mert ezzel teremtik meg a piacukat. A kínaiak életszínvonal emelkedése beláthatlan következményekkel járna az egész világgazdaságra.

    A legrosszabb körülményeket egyébként a kínai tualjdonban lévő cégek produkálják, mint a mellékelt példa is mutatja. A dolog addig nem fog változni, amíg a nyugati fogyasztó leszarja, hogy honann jött a cucca 0%-os THmel, amit valszeg egy kínai jegybanki forrás finanszíroz.... A legjobb megoldást leírta Integra az első hszben, nem kell megvenni. MIntahogy az indonéz rabszolga gyerekek által készített Nike termékeket sem...

    érdekes szám egyébként a nagyságrend is: számomra szinte elkézelhetetlen, hogy 200+50k ember dolgozik az ipodokon... jó lehet a gépesítés. pl a világ legnagyobb foglalkoztatója a walmarkt kb 1milla meberrel üzemel, de többezer hipermarkettel, vagy nálunk a MÁV 50k embert foglalkoztat, ahhoz képest...

    [Szerkesztve]

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

  • BosXx

    aktív tag

    válasz vince #20 üzenetére

    minden annyit ér, amennyit adnak érte. ;)

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

  • BosXx

    aktív tag

    válasz Allien #24 üzenetére

    bulvárt nem nézek, ruhát, cipőt nem tudom mikor vettem utoljára, de nagyon régen, adidast véletlenül se vennék, érettségire fullos kis szerkót csináltattunk, tojástól hányok, ha bevásárlóközpont alatt plázát értessz, oda WCre szoktam járni, ha útbaesik egy, ha hipermarketet, akkor nagyon régen, mivel nincs a családban autó, anélkül meg nehéz, a külföldi tőkésekkel semmi bajom, a náluk alkalmazott emberekkel meg pláne. És még lökött sem vagyok ;)

    A világ nem olyan egyszerű, fekete meg fehér, hogy a pénz az úr a világban, meghogy vannak a gonosz nagytőkések, meg a szegény munkásosztály...

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

  • BosXx

    aktív tag

    válasz karib #26 üzenetére

    az én életszínvonalamból nem lehet nagyon áldozni:) persze ha életszínvonal alatt a pénzköltés mennyiségét vesszük, mert enélkül is lehet vlakinek teljes élete.

    Tisztában vagyok a kínai (japán,koreai) kultúra kifordítottságával és a munkához való hozzállásukkal, és ezen dolgok figyelembe vételével írtam, amit írtam. Nem a munkaidő vagy a munkabér az igazán gáz, hanem a munkakörülmények. ( és most az apple-foxconn cikknél ugyan nem, de a gyerekmunka a problémás) gondolom, hallottál már kínai bányaszerencsétlenségekről stb.

    és ezeket szerintem nem lehet elintézni annyival, hogy ''lefutott meccs'', ''más világ'', ''örüljenek, hogy ez van''

    [Szerkesztve]

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

  • BosXx

    aktív tag

    válasz Allien #29 üzenetére

    nem, nem mostanában volt.
    nekem sincs semmi bajom az idősebb korosztállyal, egyszerű a felfogás és kész.

    Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

Új hozzászólás Aktív témák