Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz BosXx #17 üzenetére

    Ha más szemszögből nézed a dolgot, akkor meg azok a hibásak akik ilyen körülmények között és áron elválalják a munkát... De ők meg azért vállalják el, mert különben éhen halnának... Szóval úgy is lehet nézni, hogy az éhenhalás elöl mentik meg őket a multik...

    Az egészről a kinai kormány tehet, mert hagyja, hogy éhezzenek az emberek.
    Ha a multik nem használnák ki őket, akkor éhen halnának.
    Ha a multik csak jó körülmények között alkalmazhatnák őket, mondjuk ezért mert tételezzük fel lenne lelkiismeretük és nem engedné azt ami most megy, vagy olyanok lennének a kínai törvények, akkor a multik nem mennének Kínába, mert nem lenne annyival olcsóbb mint mondjuk kelet európa, tehát a Kínaiak megint éhenhalnának...

    Tehát lehet sajnálni őket, meg pár cég image-ét csökkenteni ilyen hírekkel, de addig nem fog semmi sem változni, amíg nem nő a kínaiak életszínvonala...

    A cím meg egyértelműen szenzáció hajhász, mert olyan céget nehéz találni, aki nem így csinálja, nem olyat aki rabszolgákat tart...

    [Szerkesztve]

  • vince

    őstag

    válasz BosXx #17 üzenetére

    ''miközben egy darab szaros ipod (vagy akármi) többet ér, mint 4 havi fizu...''
    Nem ér többet, csak több pénzért adják el :(

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • karib

    addikt

    válasz BosXx #17 üzenetére

    Te mennyit áldoznál az életszínvonaladból, hogy a kínai melósoknak jobb legyen? Itt nem napi egy Túró Rudiról lemondásról lenne szó :) Másrészt pedig teoretikus az egész vita - igazán prosperálni csak mások kizsákmányolásából lehet sajnos, minden nagy birodalom ezt tette. Lokálisan lehet igazságoskodni, de globális méretekben mindig megszívja valaki.

    Másfelől pedig igazán az tud hozzászólni a témához, aki járt már Kínában, beszélt, dolgozott ázsiaiakkal. Én másfél évig dolgoztam tajvaniakkal, voltam egyszer Tajpejben - megdöbbentően más világ van ott. Itteni agyunkkal nehéz befogni - másak az élet alapvetései, más a világszemléletük. Nem árnyalatnyit, vagy máshol vannak a hangsúlyok - fundamentális kulturális differenciák vannak.

    Ezt csak azért mondom, mert amit mi itt nagy tudatlanul okoskodunk, az lehet, hogy a kínai embert sokkal kevésbé izgatja, mint teszem azt valami más, amire viszont mi vagyuk tök érzéketlenek, pedig neki sokkalta fontosabb lenne.

    Én egyelőre csak annyit láttam Ázsiából, hogy tudjam, nem lehet a mi jól bevett közhelyeinket és általánosításainkat alkalmazni rájuk.

    Department of Redundancy Department

Új hozzászólás Aktív témák