Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz Füleske #40 üzenetére

    dvb-t az nem az analóg tv adást felváltó digitális műsorszórás véletlenül? mert ahhoz, ha digitális vételre alkalmas tv kártyád van, akkor nem kell box. már találkoztam is ilyennel, akkora volt, mint egy dagi pendrive.
    én is olyan kártyára várok, ami emberi áron pci expresses és analóg/digitálist is képes fogadni, mert akkor meg lenne oldva később is a tv gond:)

    a kompozit (3*RCA) szerintem olyan minőséget produkál, mint egy jó minőségű kábellel működő svideo. tehát egy 96 centis hd plasma tv-n, a kompozit jele egy gyári dvd-ről majdnemhogy csúnya. ugyanaz a dvd csak laptopon lejátszva és a laptopot a régi d-sub vga csatlakozóval a plasma tv-vel összekötve SOKKAL jobb minőséget hoz. tehát én azt mondom, hogy a kompozit videó szerintem nem hoz javulást, mivel egyszerűen nem hd adásra tervezték. neccesen mondjuk elég egy jóminőségű dv felvétel megtekintéséhez, de a dv ugye kb negyed annyi információt hordoz, mint amire a hd jel képes.

    dv kamerám van és szerintem sokkal jobb a rögzített adás képe még akkor is, ha előtte áttöltöm számítógépre, deinterlacelem és áttömörítem, majd számítógépről játszom vissza nagy tv-n, mintha a rendszerben bárhol volna analóg rész. amint a jel analóggá alakul a minősége drasztikusan csökken, mivel a nagy felbontás elmosódik. ezért nem alapoznék egy hd rendszerben kompozit átvitelekre..

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák