Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Holyman

    csendes tag

    Én hívő vagyok.Határozott látásom, információim vannak az amerikai keresztények és bizonyos szervezetek közötti nagyon komoly kuturális háborúról.Nem szabad elbagatelizálni a dolgot.Itt nem csupán egy cégek közötti üzleti versenyről van szó.Az a selytésem hogy bizonyos csoportosulások tudatosan akarják aláásni az emberekben az Istenről alkotott Bibliai képet, hogy így az érdekeiknek megfelelő szellemi és kulturális demagógiát ültessenek az emberek elméjébe. Úgy mint ahogy a kommunisták csinálták.Ez ennél veszélyesebb és rosszabb, ugyanis ezek vallási okból tevékenykednek.Ezt persze titkolják a demokrácia álcája mögé bújva.Biztosan hallottak már a Szabadkőműves mozgalomról.Érdemes utána nézni és megvizsgálni ezt vagy az ehhez hasonló társaságok megdöbbentő és félelmetes céljait.Egy tervsz :Y :Y erű háború zajlik az evangélium ellen.Nem akarok vészharang lenni, de a Biblia az effajta törekvések végét a következőképpen látja:''''...megjelenik a bűn embere,a veszedelem fia, aki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, ami Istennek vagy Istentiszteletre méltónak mondatik. annyira hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.'' Pál II. levele a Thessalonikabeliekhez

    Feri

  • Holyman

    csendes tag

    Arról írtam, hogy ezek a csoportosulások a demokrácia, a kultúra látszata mögé bújnak.
    A szabad gondolkodás hangsúlyozása, nem jelent feltétlen szabadságot.Lehet hogy szabadon alakítják a sorsukat a Páholyban a beavatott emberek,ahogy a szabályzatban meg van fogalmazva, hogy mindenki saját maga találja meg az igazságot, de már eleve befolyás alatt hoznak döntést a résztvevők.Ugyanis van egy beavatási szertartás, amiről ugyan azt mondják formális jellegű, azonban még sem az.Tele van ösrégi okkult elemekkel.
    A Biblia pedig egyértelműen károsnak mondja az Istenben hívő emberek számára az okkultizmussal való foglalkozást. ''...Ne találtassék te közötted, a ki az õ fiát vagy leányát átvigye a , tûzön se jövendõmondó, se igézõ, se jegymagyarázó, se varázsló;
    Se bûbájos, se ördöngõsöktõl tudakozó, se titok-fejtõ, se halottidézõ;
    Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért ûzi ki õket az Úr, a te Istened te elõled...'' V Mózes 18:10-12 Az eredeti szöveg mai modern fordításában okkultizmus szó szerepelne az ördöngős kifejezés helyett.Vagy máshol:''Ámde akkor, mikor még nem ismertétek az Istent, azoknak szolgáltatok, a mik természet szerint nem istenek;
    Most azonban, hogy megismertétek az Istent, sõt hogy megismert tieket az Isten, MIKÉNT TÉRTEK VISSZA ISMÉT az erõtelen és gyarló elemekhez, a melyeknek megint újból szolgálni akartok?
    Megtartjátok a napokat és hónapokat és idõket, meg az esztendõket...''Galátziabeliekhez írt levél 4:9-10J '' Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.'' János evangéliumból 14:6 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentõl: és az az antikrisztus lelke, a melyrõl hallottátok, hogy eljõ; és most e világban van már.'' János I levele 5.részből
    Ezekből az Ige részekből megértheti az ember, hogy miért van ekkora ellenkezése a hívőknek bizonyos vallási irányzatokkal szemben.Egyébként a hívők toleráns emberek.
    Nem szólnak bele mások hit elveibe.De ugyanezt el is várják az evangéliummal kapcsolatos kérdésekben is.Ha valaki fel tesz a hálóra egy információt, nem kellene azonnal cenzúrázni és önkényesen szelektálni azokat a részeket, amelyek a Biblia tanításait , világnézetét követik.Hogyan nyilvánul meg példának okáért a szabad vélemény nyilvánítás és a kölcsönös tisztelet joga?!


    Feri

  • Holyman

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is szeretnék bocsánatot kérni az igékkel való dobálózás miatt.A helyzet az hogy sem az időm sem a hely nem elég alkalmas arra hogy megfelelő terjedelemben el tudjak magyarázni mindent.Ezt a hozzászólásomat azért tettem, mert abban reménykedem, hogy talán értő fülekre talál.Ha én most egy vallási topic hozzászólásában vennék részt, félö hogy mindenki egyet értene velem, mert nagyjából egy nézeten lennénk(szerintem,persze a tévedés jogát fenn tartom).Namost,mi haszna lenne egy olyan beszélgetésnek ahol az emberek semmi újat nem tudnak egymásnak mondani, mert már értik egymást.Nagyon unalmas lenne.Itt legalább a vélemények ütközhetnek.Szerintem ez így sokkal termékenyebb, mint a vallási topicban való részvétel.
    Én csupán a téma miatt írtam.A hozzászólásom oka az, hogy a téma legaktuálisab, legfontosabb kulcskérdéseket feszegeti.Akár hiszitek akár nem,ez tény, a mai kulturában ezen a területen vannak a legnagyobb harcok és lesznek a jövőben egyre inkább.Ma két pólusúvá kezd válni a világ.Hívők és nem hívők táborára.Természetesen ma még ez árnyaltabb formában jelenik meg.
    Engedjétek meg hogy néhány szóban beszéljek a személyes meggyőződésemről.
    Valóságosan megtapasztaltam Isten jelenlétét.Amikor Jézus Krisztust befogadtam a szívembe, egy fizikailag is érezhető elektromos erő átjárt.A gyülekezetben a pásztor prédikálása a legtitkosabb problémáimra adott választ, megoldást.Pedig nem is ismertem őt előtte.Több embert ismerek, aki orvosok megdöbbenésére, ugyanakkor orvosi diagnózis által elismert módon nem természetes módon gyógyult meg.PÉldául a Kökény György története aki halálos tüdő betegségben szenvedett 20 évesen, több hónapon keresztül.Nem volt szüksége a tüdő transzplantációra.Amikor az egyik rokona beszélt neki az evangéliumról és imát kért a számára az egyik presbitertől a gyülekezetben, a srác 1 hét alatt teljesen meggyógyult.Ma aki ateista volt és röhögött az egészen, az evangéliumot hirdeti.
    Azért írtam le mindezt, hogy tudjátok mi motivált engem a hozzászólás megírásában.

    Feri

  • Holyman

    csendes tag

    Ha érdekel beneteket az erő megtapasztalás által (ami a lényeg:mert Isten országa nem beszédben áll hanem erőnek megmutatásában.)értettem meg mit jelent az hogy Krisztusban lenni. Istennel közösségben lenni Krisztus jellemét természetét felöltözni.Olvassátok el a Bibliában a Pál Kolossebeliekhez írott levelet.''...És felöltözzétek amz új embert, melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, aki teremtette azt...''
    Kolosse 3:10
    Vagy máshol az apostolok cselekedetei . részben:''...Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnök bocsánatára;és veszitek a Szent Lélek ajándékát....''Ezt meg kell tapasztalni.Ez mindenkinek lehetséges aki Istenhez őszintén fordul.Megtérés hajlandósága nélkül senki nem ismerheti meg Istent.
    Ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg.Természetesen az újság cikk témájánál maradhatunk.

    Feri

  • Holyman

    csendes tag

    válasz WN31RD #48 üzenetére

    Kedves Moderátor!

    Még eléggé új számomra a háló hozzászólások topicja,ezért mégegyszer szeretnék elnézéseteket kérni ha szabálytalanságokat követtem volna el.Természetesen nem a vallással kapcsolatban kérek bocsánatot.Élek a lehetőséggel és áttérek a vallási topicba.Ott is találtam izgalmas hozzászólásokat.Egyébként nagyon tetszenek a hozzászólásaitok.szívesen váltok eszme cserét veletek.
    Egy jó szerencsés véletlen folytán akadtam rá erre a hozzászólásos topicra:A pix manaianak akartam leadni egy diktafon rendelést, amikor a google-ban utána érdeklődtem a a cég bankjának.A google kereső a cég bankjáról szóló információja mellett találtam egy hozzászólást, amelyben leírta az illető, hogyan verte át őt a cég.Ez tettszett meg nagyon,hogy nagyon őszinték,szókimondóak vagytok.Egyébként tényleg szélhámosság ez a pix mania?
    Kérlek írjatok még több információt a vallási topical kapcsolatban, illetve az it.newssal kapcsolatban!Még nem teljesen értem mibe csöppentem bele.

    Feri

Új hozzászólás Aktív témák