Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bizi990

    senior tag

    válasz bambano #1 üzenetére

    Ennyiért 250GB ajándék! Legalább is a magyar host árakhoz képest.
    Persze ezek szolgáltatáshoz kapcsolódnak, de sávszél van bőven guglinál az egész világra. Itthon kétes helyeken havi ezerért kapsz 1-2 GB-ot és ráadásul külföldre nem lesz túl nagy sávod.
    bizi

  • bizi990

    senior tag

    válasz bambano #7 üzenetére

    Akkor a második ponthoz:
    Lehet kijön ennyiből, de akkor 7x24 órában kell biztosítanod, hogy sw baj esetén hozzá tudj férni (ha nem értesz hozzá vkit meg kell fizetni [+havidíj], hw probléma esetén azonnal legyen cserehardver.
    Sávszélességet már írtam, de szvsz ez a legfontosabb.
    Szolgáltatás van hozzá, tehát vmelyik programhoz adják a tárterületet.
    Nem webes cégeknek kínálják, hanem kkv-knak, magánszemélyeknek, akik nem szervert akarnak üzemeltetni. Nekik az a fontos, hogy a szolgáltatáshoz legyen helyük és megbízható legyen, ne legyenek leállások és ne kelljen törődniük vele az utaláson kívül.
    Azért a google elég erős brand. Tudom nyomja az arcomba a reklámot, meg statisztikázza az adataimat. Gmail, analytics és ritkán calendar felhasználóként meg kellett erőltetnem magam, hogy hol is van reklám. Az meg, hogy gyűjti az adataimat annyira nem érdekel, mert nyilván megválogatja az ember miket tesz fel ilyen helyre (pl.: cégest nem, meg érzékenyebb adatokat se) a másik meg, hogy kis hal vagyok és google se durvult még el. Persze ez már flame.

    Más:
    Kíváncsi lennék (akár privátba) melyik hosting cég az magyarországon, aki olcsó is (100 fölött picivel) és még korrekt is. Eddigi tapasztalataim alapján (webhost, colocation) még a közepes cégek is hagynak kívánnivalót maguk után (lassúság, trehányság, stb.). Mások tapasztalatai szerint meg a nagyok sokszor még rosszabbak is.

  • bizi990

    senior tag

    válasz bambano #10 üzenetére

    kkv: ott a pont :)
    De szerintem ott a lényeg, hogy _szerintem_ még nem durvult el a google, hogy félni kelljen, másrészt meg nem az én adataimmal lesz boldog.

    Mint írtam is nem mi vagyunk a célcsoport.
    Szolgáltató nevét elküldenéd privátban. Én meg olyanokkal vagyok gondban, hogy nem rögtön indítják a domainbejegyzést, technikai oldalon meg a problémák kezelése, pl.: épp megszorulnak és kiosztanak egy ip-t két gépnek, ha routerekből kell info pattogunk jobbra-balra, szerverbérletnél másfél nap az eszköz pótlás, stb stb

Új hozzászólás Aktív témák