Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Kriza #2 üzenetére

    a magáncélú másolás legális. a sokszorosítás viszont nem magáncélú.

    az illegális másolatkészítést pedig végképp nem legalizálja a jogdíj, mert az, mint a neve is mutatja, illegális.régebben én is tiltakoztam a jogdíj ellen. most már ''csak'' a mértékével nem értek egyet. miért jó az a magyar államnak, hogy a boltban 100-200Ft-tal drágábban tudják csak árulni a dvd-ket, miközben a legálisan, pl. Szlovákiából behozott lemezekhez már 50-100ft-ért is hozzá lehet jutni? abba ne menjünk bele, hogy aki 50ft-os lemezre ír, az meddig tudja visszaolvasni a tartalmat... de 100ft-ért, sőt, egy kicsivel alatta már csúcsminőséget is lehet kapni.

    ezáltal gyakorlatilag a magyar pénz kimegy szlovákiába, a magyar ''művészeknek'' meg nem marad semmi. erre mit tesz az artisjus: megemeli a jogdíjat, mert kevés üres lemez fogy... valami közgazdászt a nyakukra lehetne küldeni, hogy nem egészen jól csinálják...

    a reform valóban ráférne erre. meg az egységes, alacsony jogdíj (1-2 eurocent, ami csak nagy tételnél jelentkezik haszonként).

    ami még megérne egy misét: a memkártyák jogdíja. megveszem a fényképezőbe a kártyát, saját magam, saját magamnak készítek fotókat... akkor hol jelentkezhetem a nekem járó szerzői jogdíjért? mert valamiért fizettem...

Új hozzászólás Aktív témák