Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Örülj neki, hogy legalább a telepítés során elolvashatod az EULÁt.
    Volt ugyebár egy évjárat szoftvere a magyar Microsoftnak, ahol már a doboz felbontásával elfogadtál minden feltételt - amit a dobozba zárva mellékeltek. :DDD

    De hogy ON-abb legyek: Ha igazad lenne, szerinted nem ment volna csődbe az összes szoftvercég? Tudsz te olyan szoftverről, ami hibátlanul és hiánytalanul teljesíti azt, amit reklámoznak róla? Ha mondjuk én megveszek egy programot, ami bugos [ugyebár definícó szerint minden program tartalmaz legalább egy ciklust, legalább egy elágazást, és legalább egy bugot], arra semmilyen garanciális javítási igényt nem támaszthatok. Bizonyos szoftvereknél a vételáron felül külön fizethetek általánydíjas terméktámogatást azért, hogy egyáltalán szóba álljanak velem, és esetleg kijavítsák a hibát. Egy autónál ugyanezek elég viccesnek hatnának.

    A tej élet, erő, egészség.

  • Sipi

    addikt

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Jó, kötögessünk. :)
    Nem írom alá, de a szoftgver használatával kötelezem magam annak betartására. Ergo jogi szerződésnek számít.
    Soha nem hallottam még arról, hogy az EULA-t bíróság semmisnek tekintette volna. Ne keverd az alkotmányellenes dolgokkal. Lehet, hogy Mo-n semmisnek nyilváníthatná egy bíróság, de még sosem hallottam ilyen esetről.
    Egyébként az EULA-kban sokszor pont az eltérő szabályozás miatt külön kitételek vannak, országokra bontva. Tudtommal egyetlen hatályos pontja sem ütközik a helyi törvényekkel. Éppen az a gond, hogy a helyi törvények mindenhol lehetővé (és kötelezővé) teszik a vevő átverését, becsapását, semmibe vevését.

    (Véleményem szerint az EULA az egyik legnagyobb mocsokság az összes szerződés közül, ami létezik.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák