Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz #56474624 #64 üzenetére

    Na, az nem is olyan rossz. De pl. az akár bithelyes (de mindenek előtt megfelelő konfigurálással szintén SRC nélküli [mert bizony az SPDIF kimenetre is vonatkozott, amit az előbb írtam {még akkor is, ha 44.1kHz-re van állítva a kimenet, akkor ráadásul 2x is megtörténik}]) SPDIF által (ami mint megnéztem van a kis kártyuszon) külső D/A (v. aki jobban szereti DAC) is igénybe vehető.
    (Jaj, csak ne azzal reklámozná a Creative az X-Fi-t, hogy az effektjeivel egy kis bitrátás mp3 is magasabb minőségű lesz, mint bármi, amit halandó addig hallott. :)) )
    Mondjuk a kis M-Audio Revolutionomat (Envy alapú) nem cserélném le rá, eszem ágában sincs hangot kristályosítani (jó nekem, amit pl. egy Chesky összehoz :D [flac-elve] ).

  • dezz

    nagyúr

    válasz #56474624 #68 üzenetére

    Ez eléggé relatív, hogy mi a szebb, egy agyoneffektezett hang, vagy az eredeti, de igazán jó minőségben. Ha mégis bejátszik az SRC, nálam bukott a dolog. Végigpróbálgattam az Audigyket, tapasztalatból mondom. Jó, ez hangrendszer-függő is, melyik számít többet.

    Kár (lenne), mert lett volna egy a hétköznapinál magasabb igényeket is kielégítő, de mégis viszonylag olcsó megoldás. (Ugyebár az igények nem mindig állnak arányban az anyagi lehetőségekkel. :D )

    (Ezt az egyszerűbb algoritmusokon alapuló SRC-t kb. az LCD monitorok átméretezéséhez lehet hasonlítani, a legegyszerűbbtől a valamivel jobbig, ami még mindig messze van egy videokártyás normálisabb megoldástól, és hogy az igazi a natív felbontás használata. Kevesen tudják, de ez az oka, hogy egy átlagos CD-játszó is szebben szól akár egy középkategóriás hangkártyánál.)

Új hozzászólás Aktív témák