Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz Digital #5 üzenetére

    Mert a userek azok?

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz VladimirR #24 üzenetére

    100%-ig egyetértek! Ami itt megy a windowsal kapcsolatban több mint vicces, már-már undorító, ez a kétszínűség amit itt egyesek tanusítanak, nem fizetünk érte, meg fikázzuk mer az a menő, közben ők is használják, nap mint nap, és szerintem a világ legjobb asztali operációs rendszere, de sebaj, csak fikázzuk, mi úgyis csak jobbat tudunk írni mi?

    És igen, a cikk/hírírók hozzállása is igen kiábrándító, esetleg kitehetnénk egy kis táblát ilyen hírek mellé hogy bulvár!

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz rii #50 üzenetére

    azért linuxot ne hasonlítsuk otthoni felhasználásra a windowsal oké? :U az egy rémálom a windows melett, és úgy mondom ezt hogy fél évig csak linux volt a gépemen, kipróbáltam 25 féle disztribet, uhu-tól lekezde debian, Gentoo telepítés stage1-től teljesen forráskódból, 4 nap volt összesen:D szval nem csak az egy kattingatósokat néztem meg, és a fél év után öröm volt visszaülni a windows elé, és nem, nem a játékok miatt...

    Ez után a fél év linux után vettem meg a windows-t :)
    Lehet fújolni, meg szidni engem hogy balfasz vagyok, de amikor pl. szerettem volna filmet nézni, és fél napig bújtam fórumokat mire sikerült nagyjából a megfelelő codeceket öszevadászni, na az azért elég szar volt...meg a windows nálam sokkal stabilabb, egy csomószor eldobta magát a linux GUI-ja, mindenféle hülye hibával, hiába stabil a kernel ha a GUI-k gányok rá...Gnome/KDE-ről beszélek, tudom van még egy csomó, de ezek a normálisabbak, a tök oldschool kis alap gui persze hogy stabilak, hisz nem tudnak semmit...

    Nem flémelni akarok,de ez mind igaz amit írtam.Én nem avval akarom a napomat eltölteni hogy használhatóvá tegyem az oprendszeremet, fórumokat bújni, stb....persze, jó buli volt kernelt fordítani, parancssorban állítgatni dolgokat, stb...megvolt a varázsa persze, de fárasztó egy idő után.

    [Szerkesztve]

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz rii #75 üzenetére

    én nem hiszem hogy rossz dolog hogy integrálva van pár alap dolog az os-be...mondhatni ez a minimum...mekkora felháborodás lenne ha kivennék belőle! Nem lehetne használni szinte semmire alapból..meg alap böngésző nélkül hogy töltesz le másik böngészőt?:) Nem lehet ésszerű kompromisszumot kötni evvel kapcsolatban, gondolj csak bele. Inkább a kisebbik rosszatt választják hogy benne van valami, és megbüntetik őket, minthogy az emberek azért ne vegyék meg mert nincs benne, és nem is értenek hozzá hogyan szerezzenek lejátszót, böngészőt, stb, meg nem is érdekli őket túlzottan.

    Csúnya dolgok, csúnya dolgok, ilyen a világ, ilyen az üzlet.Akármilyen op.rendszer lenne ilyen monopolhelyzetben, ugyan ezt csinálná vagy rosszabbat.Védi az érdekeit a cég. Ők sem hülyék, én is védeném, egy halom pénz.

    Nem tudjuk mi lenne ha mondjuk 5 féle, egyenlő eloszlású op. rendszer lenne a világon. Véleményem szerint káosz lenne. A windows elhozta az egyszerű számítástechinkát, ezt nem tagadhatja senki sem szerintem. Mivel egyszerű volt ( a többihez képest) és gyorsan terjedt, sokan csak rá fejlesztettek. Ha most akár csak még 2 op. rendszerre kéne megírni a programokat, és tegyük föl mindegyik op.rendszerbeb jelentős különbségek vannak , egy program megírása sokkal több időbe, ezáltal pénzbe kerülne, ami a software árán is meglátszana.(tekintsünk el attól hogy ingyen is meg lehet szerezni...amúgy ebben is zűrzavar lenne, mindegyik op. rendszerhez külön crack:) ). Mint észrevehettétek a programok nem túlzottan a tökéletes kódolásukról híresek, mi lenne ha 3 féle képpen kéne megírni őket? még több gond lenne velük az tuti.Nem olyan egyszerű ez, sok mindent át kell gondolni.

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz rii #82 üzenetére

    jah, ez igaz. Bár én java-nak nem nagy híve vagyok, nemtalálom túl hatásosnak ( lassú mint a tetü...:) ) de ez csak személyes ellenvélemény, igazából nem foglalkoztam java programozással, szval evvel kapcsolatban nem akarok állást foglalni.

    De szerintem lenne jópár progi amit, vagy bizonyos részeit nem lehetne ilyen független nyelvben megírni, hanem assemblyben kéne...nem vagyok ebben biztos, javítsatok ki ha tévedek. Olyasmire gondolok mint pl. cd/dvd író programok, ilyesmi, ami a nyers hardware vezérlését végzi. Mondjuk driverek megírása tuti nem jó függetlenben, ez a linux/windows driverekből látszik. Szerintem előfordulhatna olyan eset hogy nem teljesen úgy működik ugyanaz a verziójú xy op. rednszer drivere mint a zy-é stb...Vagy lassabb. Ilyesmi.

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz GERI_666 #118 üzenetére

    hát öcsém, szerintem jobb ha csöndben maradsz, ilyen stílusra nem vagyunk itt kíváncsiak!

    én nem vagyok újgazdag, mégis van legláis windozom, húha mi?

    na de mind1, erre te megint felelsz valami jó kis szaftosat, mert csak ennyire vagy képes.

    válaszolás előtt csak fél percig gondolkozz már el azon amit akarsz írni, kösz.

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

  • MUŁĐER

    addikt

    válasz #51736960 #203 üzenetére

    én fölraktam, de win nem volt a vinyómon akkor mondjuk...asszem hup.hu -n találtam magyar leírást az installról

    [link]

    [Szerkesztve]

    Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Új hozzászólás Aktív témák