Keresés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz suncee #109 üzenetére

    Eddig türtőztettem magam, és nem írtam ebbe a topicba, de ennyi baromság után úgy érzem muszály nekem is megszólalnom...:(

    ''1 erdekesseg : AMD ATHLON XP 1,47GHZ 1700PR SOCKET A 11500 nah nekem ez van 2 gigan megy (a SiSoftware Sandra 2003 szerint a 2.6 os PIV et megeszi , es kuzd fej fej mellett a 2.8 assal !!!) a 2.6 os PIV ara 60900 ...

    es meg1 erdekesseg : INTEL P4-1,6GHz S478 24450 ennnyi penzbol vehecc egy AMD ATHLON XP 1,73GHZ-et 2100PR SOCKET A 19200 A valos orajel es nagyobb szal nem egy kaliberu a ket proci !!! ''

    Igen inkorrekt hozzáállás egy alapjában véve tuningprocesszort (P4 NW) úgy összehasonlítani egy másik, alapjában véve - tömegesen legalábbis - _nem annyira_ jellemzően jól tuningolható procival (XP), hogy csak az egyiket húzod, ráadásul azt amelyik általában kevésbé húzható... Más szavakkal (hogy te is megértsd): nehogymár egy 2.6-os P4-hez hasonlítsd a gagyi 1700-as XP-det, hanem inkább egy 1.8A-2.0A-hoz - 3 GHz-en...

    ''Alaplap Asus a7n8x deluxe 35 meg fa (+ bele egy amd proci) es olcson egy rohadt jo gepet vettel ... fele annyibol mint az intelnel''

    Ehehe... Egyrészt 35K nettóért már igen jó P4-es lapokat kapsz (most mondjam azt hogy az Abit BD7-II 20K nettó?!?...), másrészt meg a _teljes_ konfig árát figyelembe véve (ami ízlés és monitor szerint kb. a 250K bruttótól terjed egészen az 500-600K bruttóig) nehogymár kétszer annyiba kerüljön egy AMD-s konfig mint egy Inteles (legfeljebb akkor, ha a leglassabb Duron konfig árát hasonlítod össze egy 3.06-os HT-s P4 rendszer árával...). Legyen közte 30K bruttó - ez egy átlagos, 300K bruttóba kerülő _átlagos_ új, teljes konfigot feltételezve 10%...

    ''Nem is ertem hogy hogyan letezik meg ember aki ezt nem latja at .''

    Erre meg csak annyit mondanék, hogy - ha a jelenlegi tendencia folytatódik - a Via-nak nagyobb processzorpiaci részesedése lesz, mint az AMD-nek... Az Intelnek jelenleg _80% fölött_ van, az AMD-nek _20% alatt_...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Jano #126 üzenetére

    Persze, ezen az alapon a C64-et is bevonhatnád a versenybe... Pusztán azért, mert az AMD _gyártástechnológiailag_ igenis LE VAN MARADVA, hasonlítsuk össze a _jelenlegi csúcstermékeit_ a konkurencia _egy generációval korábbi_ termékeivel?!? Korrekt...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák