Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #13 üzenetére

    Sok helyen még most is 2k van.

    Azt el tudom fogadni, hogy a vista jelenlegi állapotában sikeresebb, mint az elődök életciklusuknak ugyanebben az állapotában.

    De pl. minek új driver modell? Egy halom munka megy a kukába, megint egy halom pénz kidobására kényszeríti az ms a fejlesztőket.

    Érdekes lesz, ha valóban bevonják majd a felhasználókat a fejlesztésbe vagy legalább a fejlesztési célok kitűzésébe. Elképzelem, kiáll majd egy-két ms manager, hogy ezt meg azt fogják belerakni a rendszerbe és mindenkinek milyen jó lesz, a bevont felhasználók meg majd közlik, hogy köszönjük, nem érdekel.

    Nem baj no, végülis engem nem érint...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • moonman

    titán

    válasz FTeR #53 üzenetére

    engem rendszergazdai teendőim között sem zavar az uac, annyira ritkán találkozom vele, nem is szoktam érteni, miért panaszkodnak egyesek. persze, ha valaki állandó jelleggel állítgatja a gépét, meg telepítget...

    a memóriazabálásnak meg kifejezetten örülök, hogy végre megoldották, a superfetch-et elnézve - ami még mindig kiforratlannak számít - igazi fatalicskának hat az XP működése.

    szerintem a Windows egész egyszerűen lekörözte az emberek szemléletmódját a PC működéséről. memóriazabálás, kerregés, rákérdezés, elég csak ezeket említeni aztán megnézni, mi van mögöttük.

  • Vistaboy

    veterán

    válasz FTeR #53 üzenetére

    Nem baj, megerősítettél abban a meggyőződésemben, hogy gyorsabb és jobb a Vista, mint az XP. Február óta használom, és idáig (Az aktiválástól eltekintve, ami egy rémálom) semmi gondom nem volt vele. Amúgy moonman #54. hsz-éhez még annyit tennék hozzá, hogy sem az UAC, sem a Superfetch nem lassítja zavaróan a gépet, sőt! Az UAC-al telepítés után találkozok néha, vagy ha egy olyan játékot akarok indítani, aminek az ikonján az a kis pajzs jel van. (Mondjuk furcsa, hogy a most megjelenő játékokon is az van.) Ha kilépek egy játékból, akkor kb. egy-két percig töltögeti az adatokat a memóriába a Superfetch, de ez igazán nem zavaró, nyugodtan lehet közben használni a gépet.

    Szóval, nagyon is jó a Vista, de ki kell tapasztalni és nem két-három órás használat után ítélkezni felette.

    [Szerkesztve]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #62 üzenetére

    Unalomig ismételt érvek következnek, akár végig se olvasd:
    - az adóhivatal nem kerget az asztal körül, ha nem iphone-ról hívom fel őket.
    - a nagyvállalati könyvelő szoftver meg az sap elfut ihpone nélkül is.
    - az iphone egy divatmarhaság, az ms windows meg vállalati alap infrastruktúra körébe tartozik

    De mondok egy példát: ha a mol megváltoztatja a motorolajait, valószínűleg senki nem fog szólni egy szót se, vesz helyette másikat vagy elfogadja az újat. Ha a mol belenyúl az alap 95-ös benzinbe, abból simán lehet országos anyázás, mert az nagyjából mindenkit érint az országban.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dr faustus

    senior tag

    válasz FTeR #84 üzenetére

    Én nem kárhoztatom a Microsoftot, a kompatibilitás vs. fejlesztés téma nem könnyű dolog, és könnyű az arányokat elvéteni. A driverváltás dolgot értem, hogy miért csinálták, csak az eredmények nem tükrözik jelen pillanatban ezt, bár az lehet, hogy csak átmeneti probléma a ''Vista driver szindróma''. Egyébként itt is látszik, hogy mennyire más a vállalati és az otthoni felhasználói igény. A vállalatok elsősorban a kompatibilitás miatt problémáznak, az egyéni felhasználók pedig a kevés újdonság miatt. :)

    [Szerkesztve]

    Warning: Explicit Content

Új hozzászólás Aktív témák