Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz biga #65 üzenetére

    Jó ötlet. Ha hozzátesszük, hogy eladás előtt esetleg valóban történt vele ilyen művelet, akkor a jóhiszemű vásárló soha le nem fogja mosni magáról a gyártóknál, hogy nem Ő tette. Bebizonyítani az igazát meg szerintem nem fogja tudni. Vagy a lejátszókat is majd aktiválnia kell a vásárlónak? Akkor net nélkül nem is lehet filmet nézni? :F

    Szerk:

    LordX: Egy mondat erejéig visszatérve a védelemhez. Nem hiszem, hogy egy jó átszerkesztéssel annyit romlana a minőség, hogy ''DivX'' lenne belőle. Egészen minimális, észrevehetetlen változás biztos lesz. De ha olyan mértékben romlana, akkor nem lennének digitális videoeditorok, hiszen tönkretennék a filmet. Elfogadom, a ''sima'' másolás (vagyis egy egyszerű copy) esetén benne lesz a jel a másolatban. Így viszont csak a dilettáns amatőrök szűrhetőek ki, akik esetleg még jóhiszeműek is. A profi át fogja renderelni, használja majd a megfelelő szűrőket, és olyan végtermék készül, amiben nem lesz azonosító. Hiszen egy film hónapokig készül, míg egy ilyen ''utómunkálat'' max pár nap (ha kiváló minőséget akarnak, ha nem akkor pár óra). A bevétel meg ugyanakkora, és kisebb a lebukás veszélye is, hiszen a gyári szám alapján az eladás helye azonosítható, stb...

    A válaszodat köszönöm, kaptam benne olyan infot amit máshogy képzeltem el előtte. De a fentieket így is fenntartom.


    [Szerkesztve]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák