Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz VladimirR #38 üzenetére

    Ebből is látszik, hogy a Microsoft-tal első körben és leginkább az a gond, hogy monopólium. Innentől kezdve aztán kb. bármit tehet, mert a monopol helyzetéből fakadóan minden második lépése ezen helyzettel való visszaélés lesz (legalábbis ha nem fogja vissza magát szándékosan, amit ugye a részvényesek nem engednének). Egy monopólium tehát a ''természetéből fakadóan'' rossz. Ezen kellene változtatni, akár ''erőszakkal'', azaz felülről, pl. állami beavatkozással, mert ez a fő probléma.
    Hogy mennyiben szar vagy jó, amit árulnak, az igazából mellékes, nem azzal ártanak leginkább, hogy esetleg gyenge minőségű (mihez képest?) termékekkel árasztják el a piacot, hanem azzal, hogy a tisztességtelen üzleti praktikáikkal (ld. pl. titkos interface-ek, file formátumok) kiszorítják a versenytársakat.

    (Talán írtam már korábban is, én akkor lennék megelégedve a helyzettel, ha mindegyik piaci szereplő 50% alatti szeletet hasítana ki a tortából.)

    A Windows XP beépített tűzfalát én annak szoktam ajánlani, aki soha semmit nem akar állítani rajta, egyszerűen csak bekapcsolja. Arra - véleményem szerint - jó, másra nem vagy alig.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz VladimirR #38 üzenetére

    Vlad, ezt most eltévesztetted, nagyrészt leszoktam arról, hogy szidjam a MS-ot; ez nem jelenti azt, hogy mindig minden úgy jó, ahogyan ők csinálják, csak egyszerűen igyexem nem foglalkozni vele - lesz@rom, amíg nem érint a dolog.

    Moonman: a felét, igen, mert csak befelé zár, kifelé nem, de ezen ne álljunk neki vitázni.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák