Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazs

    aktív tag

    válasz moma #8 üzenetére

    Hali!
    Moma, kíváncsi lennék, hogy mi a foglalkozásod, vagy dolgozol-e már.
    Tudod, ha mondjuk programozóként csinálsz valamit akár több havi, vagy több éves munkával és fele annyi pénzt kapsz érte mint amennyit akkor kapnál ha mindenki megfizeté, akkor te is lopásnak fogod érezni. A zene és a film is hasonló, valakik napi akárhány órában dolgoztak az előállításán és szeretnék, hogy tiszteségesen meg legyenek fizetve érte. Tudom, hogy a jelenleg még meglevő nagy-kiadós rendszer, stúdiók, stb sok pénzt nyúl le és ők biztos halálra vannak ítélve, így talán olcsóbb lesz a legális tartalom is.
    De ettől függetlenül a digitális tartalmak létrehozóinak meg kell élni, és ingyenes fájlmegosztással ez problémás.
    Magyarországon az Artistjus meg hasonló faszságok miatt speciális a helyzet, mert joggal érzi azt az ember, hogy ő fizetett jogdíjat az üres cd/dvd megvásárlásával.

    Még mielőtt valaki megkérdezné, nem vagyok szent, vannak kevéssé legális anyagaim, és moziba sem sűrűn járok, de az otthoni kis felhasználás és ''ipari méretű'' valamint üzleti felhasználás nem ugyanaz...

    Pont most fogyott el...

  • bazs

    aktív tag

    válasz Zoltán #11 üzenetére

    Egy könyvet nem lehet úgy másolni, mint egy digitális tartalmat. Illetve lehet, csak az nem könyv és ugyanúgy szerzői jogokat sért. A lényeg, hogy a könyvet valaki megvette és egyszerre csak egyvalaki tudja használni. Ha a szoftvert illetve zenét is csak egyvalaki tudná használni egy vétellel nem lenne gond. Ezért nem törvénysértő a videótéka vagy könyvtár.
    Ami a minőséget illeti, ha valami nem jó ingyért sem kell, ha jó, vagy nincs más megfizetem az árát...
    A zenéket pedig a rádiók öntik maximum, de az ingyen van és persze mem kötelező hallgatni.
    A BSA-ról, meg társairól megvan a véleményem. Szélsőségesek és bőven túllépik a civil szervezetek számára törvényileg biztosított lehetőségeket.
    Ja és ami Aranyt illeti, bizonyára tisztes jövedelme volt a kötetei eladásából (figyelem nem ingyenes megosztásból), de tudtommal szinte folyamatosan volt ''tisztes'' állása is.
    A végén pedig ismét elmondom, hogy nem vagyok szent én sem...

    nap: ha te találtad fel a levegőt akkor igazad van

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Pont most fogyott el...

Új hozzászólás Aktív témák