Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Danex #7 üzenetére

    Most is jól hoz ha jól számoltam toronymagasan az RTM-el legtöbbet lehet keresni a CPU coinok közül. Monero-ból kb 1,5 dollárt lehet kihozni egy 5950x-el, ebből meg most majdnem 6-ot.
    Amúgy nem hinném, hogy úgy el tudják kapkodni a CPU-kat mint a VGA-kat. Egy alaplapra 1 CPU-t tudsz dugni, kell mellé ram, táp, vagy ház vagy állvány, valami normális hűtő stb... A VGA-ból mivel elég az 1x sávszél akár 10-20-at is rá tudsz kötni egy lapra probléma nélkül.
    Nem hiszem hogy ezt is majd raklapszámra vásárolják fel, hacsak nincs valami módszer amiről nem tudok.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • updog

    senior tag

    válasz Danex #99 üzenetére

    "Amúgy aki élelmes volt az simán jól kijött az egész bánya történetből... "

    Utáljuk is őket :D Komolyan, amúgy egy tudathasadás ez a fórum, a bestbuy topicban a gyerekneklettvó'na-userek ölnek azért ha valaki beírja hogy megvette az xy terméket, és ment is apróra, kriptonisztánban meg az az élelmes aki így csinál ;] :DDD
    "Aki pedig netán szabadidőben még bányásztatta is a gépét már ingyen van a kártyája."

    Utólag már tudjuk. Aki jó számokat húzott be a lottón, mondhatja: heti 200 forintot megért hogy 40 évig mindig feladtam a szelvényt, látod most milliárdos vagyok. :U Komolyan, nézegetem néha pl. a Kraken, meg Binance dashboardot (aztak.. mindenit, a troll tájékozódni próbál? Ugye-ugye). Bárki ide meri írni hogy a végtelen közül 1-1 shitcoin (de akár a BTC vagy ETH), csak úgy +/- 10% pontossággal, hol lesz év végéig? :o Vagy - ahogy én mint Móricka elképzelem - mindegyikbe önti mindenki a pénzét, aztán hátha felfelé megy és nem lefelé?

    +szokták mondani, hogy alapvetően szabad világban élünk, mindenki csinálhat amit akar, amíg azzal nem árt jelentősen másoknak. Az hogy valaki kibányássza a csúcsvideókártyája (vagy itt: csúcsprocija) árát (tehát jó esetben először 0-ra jön ki, mielőtt még profitja lenne), mindezt úgy hogy közben 100%-on járatja éjjel-nappal, az jelentős kárt okoz, ugye onnantól kezdve hogy az áramnak jönnie kell valahonnan, de ugye az a párszáz watt eléggé melegíti a közvetlen környezetet is, ami miatt neadjisten (főleg nyáron) meg plusz klímáznak is mellette. A piactorzításról ne is beszéljünk, mert jönnek a hisztizik a gémer mélységű ellenérvek :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Danex #101 üzenetére

    " akinek volt egy 1.5-2éves középkategóriás kártyája az elég jól tudott cserélni"

    Lehet, nem tudom, én nagyon vártam a 30** szériát, mert a 1060-am (for the record: ami azóta is megvan....) cseréltem volna, de valahogy elmulasztottam azt a két napot, amikor "megérősen" - ha egyáltalán volt a piacon 30** kártya - tudtam volna cserélni.

    + #102Reggie0
    "Az, hogy mi árt kinek azt lehetne sorolni."
    "Meg mindig sokkal kevesebb kart okoz, ha..."

    Mondjuk az autókkal, és lentebb a turizmussal nálam pont betaláltak, igen, rohadtul károsak, és ennek hangot is szoktam adni, hogy nem igazán érdekel hogy hányan élnek a turizmusból (ha 50 év múlva elönti a partok 30km-es környéként az óceán, hol lesz a turizmus?), hányan akarják látni Párizst 15 eurós repjeggyel, és kinek hogyan van/nincs sárgabusz a szomszéd városba, csak napi kétszer, ami miatt be kell izzítani (egymagában persze) a húszéves koromgyár Vectrat, stb.
    Amíg csak abban tudnak gondolkozni az emberek, hogy "A" vagy "B", opció létezik, hja és amúgy a "B" hülyeség, az "A"-t meg ne kérdőjelezze meg senki mert én azt választottam... nincs miről beszélni.

    Nálunk a lakótelepen a (szabálytalanul) parkoló autók letapossák a füvet, a helyén dagonya lesz, aztán jön az "érv" hogy itt úgysincs már zöldfelület, aszfaltozzuk le és akkor nem a sárban kell állnia az autóknak, és még parkolóhely is lesz. Szerencsére még csak szájtépésnél tart a dolog, de nincsenek illúzióim, az emberek a saját pillanatnyi előnyeikért bármit feláldoznak.

    Azért mert van végtelen+2 káros dolog, borzasztó ovis, dedós, nevetséges érv hogy a végtelen+3. is elfogadható, mert abból csak az következik, hogy lesz végtelen+4. amire ugyanazt mondja valaki más. Akkor inkább korlátozzuk a meglévőket is (legalábbis ha akarunk még ezen a bolygón 1-200 évet az utódainknak). Szóval ez a példa (nálam) nem nyert :N

    Az meg hogy egy szem kártya árát bányássza ki... van valami mondás a sok kicsi sokra megy témában.... ugye 20-30W idle (khmm 0 kikapcsolt khm) helyett 2-300W az egy kártyánál/cpu-nál is 10x növekedés, 1000-10000-100000 bányásznál is 10x növekedés az energiafelh... pazarlásban.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Danex #105 üzenetére

    Csak félig jön át a szarkazmus de pl. a 300 forintos áramár nincs olyan messze, főleg ha nem itthon a manipulált árakat nézzük. Amúgy vannak ám opciók (lásd A vagy B példám...) az emberek éhenhalasztásán túl is...

    erre és #106Reggie0 is
    Nem, az hogy adóztassuk meg a (már létrejött) szennyezést, nem opció (sz*rnak a pofon, ízesebben fogalmazva). Szüntessük meg. Mindegy hogyan. Megelőzöm a demagóg felvetéseket, igen, lehet hogy pont olyan korlátozás lesz ami nekem fáj. El kell fogadni és viselni. Komolyan gondolom, (bocs ha nagyon gretathunberges gondolat), hogy már túl vagyunk azon hogy alkudozzunk meg kivételezzünk, hogy szegény kriptosok hadd nyerészkedjenek, szegény autósoknak nincs más lehetőség, szegény turisták csak világot akarnak látni, szegény pet palackkal fűtők csak nem akarnak megfagyni stb.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • #55525888

    törölt tag

    válasz Danex #99 üzenetére

    "igazi pécés"

    van az a pont, ahol telibe letojom az eszközt.

    ez ott jön el 25 év után, ahol egyetlen alkatrész árából kapok egy UGYANARRA képes komplett eszközt.
    csak a játékról beszéltem, nem kell azonnal elvinni a dolgot videóvágástól táblázatkezelésig mindenbe. csak a pécés játék. annak vége

  • Reggie0

    félisten

    válasz Danex #156 üzenetére

    Miert lenne diff bomb, ha az eth walleteket(nodeokat) nem frissitik az uj kiadasra? Akkor marad ugyan ugy minden.

Új hozzászólás Aktív témák