Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Nem tudom mások hogyan vannak vele, de nagyon furán nézek ki a fejemből mindig ahogy a win -esek meg a linux -osok egyfajta szektaként kezelik hogy melyik OS mögé kell állni; miközben egymás vállát veregetik, hogy milyen jó is hogy egy oldalon állnak. Mintha muszáj lenne egymásnak feszülni. (Na jó, nem volna értelme egyébként az ilyen topikokat olvasni, valamiért kiemeltek is lesznek az ilyen témák :D, de már kezd unalmassá válni.) Véleményem szerint nincs olyan hogy jó és jobb. Különböző felhasználói igények vannak, kinek melyik rendszer felel meg jobban. A bizonyítgatásokat megint tök jók; melyik rendszert is könnyebb bekonfigurálni. Minden nézőpont kérdése, aki tudja hol kell keresni a megoldást vagy a hozzá való eszközt (legyen külsős vagy beépített dolog), az esetek 90% -át meg tudja oldani. Az egyik helyen az egyik probléma csoportra kell buherálni még a maradékra van a rendszerben beépítve lehetőség, addig a másikban fordítva. Tök jó példa adódott erre a napokban, munkatársam keresett Windows alatt hálózattal kapcsolatos beállításokat. Mivel nem használja így segítettem neki, gyorsan meg is oldottuk a feladatot. Pár napra rá nekem kellett segítség, Linux alatt kellett volna egy hosszadalmas feladatot elindítani távoli tty -n át úgy hogyha kilépek se szakadjon meg. Nem ismertem a screen parancsot, kolléga tök jól elmagyarázta.

    Ha valaki eleve undorral áll neki egy rendszerrel foglalkozni abból úgy sem fog soha az kisülni hogy megszereti. Én nem szólok meg senkit azért mert X rendszert használ, ha neki ez jó, csak nyugodtan. Én tudom hogy melyik rendszeren vagyok produktívabb, hol érzem magam otthonosan. Saját elhatározásból bővítem a tudásomat azzal hogy kipróbálok mást is, de a végső döntés úgy is az enyém. Max. majd változnak a benyomások hatására a preferenciám.

  • DarkByte

    addikt

    válasz attila9988 #272 üzenetére

    Egyszerű. Őt nem foglalkoztatja. Néha feljönnek mindenféle ablakok, de ki nem tojja le. Egyébként is nehogy már hülye biztonsági frissítéseket kelljen telepíteni. Windows Update? Mi a francnak, csak eszi az internetet, meg biztos az MS -nek küldözgeti a kutyám fényképeit. Autó gumit is használjuk nyugodtan bordázat nélkül, úgy is csak dísz az rajta. :D Nehogy már internetezéshez tanulni is kelljen bármi szakmait. Majd jövünk anyázni a megfelelő topikba hogy szar a zikxpé ha már gond van, azt úgy is egyszerűbb.

    (kellően meglocsolva iróniával)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák