Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Shad0w #98 üzenetére

    hardinfo, hwbrowser, lshw-gui. Ezek leírják neked a gépet.
    Hőmérséklet, sebességekre meg vannak asztali appok. Itt van arról is szó.
    Egyébként ezek többnyire a /proc-ból veszik ki a zinfót.

    Nem kellett se fórum, se semmi, csomagkezelő mondta 2 perc alatt.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #98 üzenetére

    Ha nem fér ki 600 sornyi pixelen (elég gagyi netbook az...), akkor miért nem jelentkezel be rá egy asztali pc-ről és nézed meg mondjuk 1900x1200-ban ugyanezt?? Ja, hogy ilyet a windows nem tud, ezért a win userekben fel se merül... upsz.

    Én elhiszem, hogy új felhasználónak a linux az nagy probléma. De nekem erről mindig a vadász jut az eszembe, aki bemegy az erdőbe medvére vadászni, csütörtököt mond a puska és utána ... hát tudjuk, mi következik. Ha neked nagy orálozás a linux, minek mész házhoz a ló nemesebb szervéért??? Megszoktad a windowst, belerögzült a reflexeidbe, rendben van. Nem akaródzik belefeccölni ugyanazt a 3-4-5 év munkát a linuxba, mint amennyit belefeccöltél az xp-be, rendben van. DE:
    - ha nem akarod beleölni a munkát, minek erőlteted?
    - ha nem ölted bele az energiát, miért csodálkozol, hogy nem megy?
    - miből gondolod, hogy a fordított eset (hogy valaki 10 év linuxozás és nulla windowsozás után átüll windowsra) az sokkal gördülékenyebb, mint a te problémád? Csak azért hiszed ezt, mert a számítógép felhasználók mintegy 99%-a nem járt ebben a cipőben és fogalma sincs arról, hogy ez mit jelent? Hidd el nekem: rendes operációs rendszerek után (vms, solaris) xp elé ülni kínszenvedés. El tudod képzelni, mekkora szívás egy xp-vista upgrade, mire három nap guglizás után kiderül, hogy a scannerhez mellékelt szoftver nincs és nem is lesz soha vistán? El tudod képzelni, mekkora szívás, mire kiderül, hogy melyik filmlejátszót érdemes feltenni xp-re meg melyik codec packet?

    tud hibernálni... wow... én azért raktam fel linuxot, hogy menjenek a gépek, nem azért, hogy hibernálva legyenek...

    gnome-sensors-applet. nekem elintézett mindent, csak pár klikk volt az egész telepítés.
    Még három dolog:
    - szellemi önkielégítés céllal ne linuxozzál, az nem arra való.
    - én soha egyetlen egyszer sem mondtam, hogy te vagy az ms mit csináljon az xp-vel.
    - ugyanezt elvárom a kibicektől fordítva. Hagyjatok békén minket a windows program fusson linuxon meg a többi hasonló hülyeséggel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák