Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Miért is opt-in ez a reklám?!? :F

    Opt-in eljárás: A marketing tevékenység olyan módszere, amikor a fogyasztó pozitív hozzájárulása szükséges a közvetlen marketing eszközök jogszerű elküldéséhez. Az online marketingben ez azt jelenti, hogy csak azoknak a személyeknek küldhet a hirdetni kívánó szervezet e-mailt akik ehhez korábban hozzájárultak.

    Opt-out eljárás: A marketing tevékenység olyan módszere, amikor a fogyasztó negatív hozzájárulása szükséges a közvetlen marketing eszközök küldésének tilalmához.

    Nyilván az utóbbiról van szó, hiszen alapértelmezetten jönnek a reklámok; ahhoz hogy ne jöjjenek, ki kell kapcsolni ezt a funkciót a beállítások között... :U
    Akik nem értik, mi ezzel a probléma: pusztán ennyi. Opt-out módon nem küldünk spam-et... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Fontos? #59 üzenetére

    Ezek szerint nem olvastam elég figyelmesen...
    Így már tényleg nem értem mi a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz bambano #88 üzenetére

    lol a w10-et meg a biztonságot egy lapon említeni...

    Érdekes kérdés. Sok esetben még mindig élesen elkülönül egymástól az informatikai biztonság, és az adatvédelem (ezen belül különösen a személyes adatok védelmének) fogalma. Előbbi tekintetében véleményem szerint (megfelelően konfigurálva) meglehetősen biztonságosnak mondható a Win10. Vannak benne olyan opciók (pl. secure boot), amik sok-sok más oprendszernek nem részei (hogy csak egyet említsek).
    Ami a kémkedését illeti, hát ja. Abban igazad van. Ezért nem javasoltam a cégnél, hogy Win10-re váltsunk. Talán előbb-utóbb észhez tér az MS. Anno a Win8 is kémkedett (volt is hír, hogy a németeknél nem javasolták az állami szektorban telepíteni), nem tudom, hogy az megoldódott-e.

    A hírhez. Csak a kommentekben olvasható, hogy miképp is van ez az opt-in/opt-out kérdés (ez mondjuk szomorú: nem ártana ezzel kiegészíteni a cikket). Ha jól értem, alapból nem jelennek meg reklámok, csak ha a júzer bekapcsolja a tippek megjelenését. Ez a megoldás szerintem azért némileg aggályos. Az ember beépített tippekre kíváncsi (nyilván az adott oprendszerhez kapcsolódóan), erre jönnek a reklámok... Szvsz nem igazán opt-in ez a megoldás.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák