Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Bici #15 üzenetére

    Engem a linkedinen keresztül vadásztak le, és még hálás is vagyok érte, olyan helyre kerültem :)
    Az tény, hogy most az Amazon megint bővít, és csak az ötödik "jajj de beillesz" spamet kapom az ötödik fejvadásztól, illetve sok fejvadásznak csúfolt önjelölt háeres még mindig nem tanulta meg, hogy
    - "neves cégtől keresünk fejlesztőt" nem elég infó
    - egy az egyben odahányni egy meglévő hirdetést csak a nevet "kitakarni" nem menő, főleg mert három másodperc rákeresni a hirdetésre
    - azért mert az ember C-ben tud programozni, nem webfejlesztő :DDD

    azért hasznos hely.

    Bélabá

  • emvy

    nagyúr

    válasz Bici #72 üzenetére

    Nagyon egyszeru szoftveren dolgoztok, ha ez igy mukodik (vagy nincs eleg felhasznalotok).

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz Bici #74 üzenetére

    A felhasznalok szama nem tulsagosan relevans -- egy webes szolgaltatas alatt motort cserelni lehetseges, persze. A jellemzo problemak:
    - tul bonyolult az uzleti logika, es nem eri meg ujrairni
    - tul gyorsan valtozik a kornyezet, es ha eltolteszt par evet az ujrairassal, addigra mar ujra elment melletted a piac
    - vannak olyan elemei a rendszernek, ami nincs a te kezedben

    Tehat az elso kerdesem: mennyi ido alatt irtatok ujra az adott komponenst?

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz Bici #79 üzenetére

    > Persze mi csak kb. 70 fejelsztővel rendelkezünk ilyen célokra.

    A Skype-on nincs sokkal tobb fejleszto ennel, FYI.

    while (!sleep) sheep++;

  • Béééla

    őstag

    válasz Bici #72 üzenetére

    Egy ilyet még cserélni is necces. Nem mondhatod azt, hogy "bocsi, két óráig leállt" mert hasra esnek a részvények...

    Bélabá

  • gergolovebsz

    újonc

    válasz Bici #83 üzenetére

    Sziasztok. Picit megkésve, de én vagyok a hivatkozott Skype-os poszt szerzője. Én a Skype-nál dogloztam Londonban, amikor a Microsoft megvette.

    Egyrészt, azóta a blogon írtunk egy részletes elemzést, hogy miért vehette meg valójában a Microsoft a Linkedint. A Salesforce / CRM vonalról sokan nem tudnak, pedig valószínűleg az egy nagyon fontos szál.

    Gyorsan végigmennék pár dolgon, ami felröppent a Skype és Microsoft kapcsán, és amire egyértelműen tudok válaszolni, amit én láttam, belsős szemmel.

    A Microsoft nem fektetett bele elég pénzt, energiát, nem tervezett eleget, pedig könnyen gatyába lehetett volna rázni

    A Microsoft rengeteg pénzt és energiát fektetett a Skype-ba. Amikor megvették, körülbelül 1,200-an voltunk, és 18 hónap alatt 2,000-2,500 emberre pumpálták fel a létszámot, aminek a nagyrésze szoftvermérnök volt. Londonban konkrétan 170 emberről (ebből kb 40 szoftvermérnök) 440-re ugrott a létszám (kb 300 szoftvermérnök). Ezzel kapcsolatban egyébként vicces sztori volt, hogy a Microsoftnak a felvásárlásokhoz van egy központi iránymutatása, hogy hány %-al lehet bővülni a következő 12 hónapban. Na, a Skype-nál ezt az akkori CTO kevesellte, és simán felrúgra, sokszorosan. Szóval ember, aki dolgozzon, az volt bőven.

    A külvilág szempontjából tényleg nem történt olyan nagyon sok egy jó 2 évig. Ez azért volt, mert egyrészt a Microsoft célja az integráció volt a MS rendszerekkel. Messenger, Lync, Office 365 stb. Azzal kezdték, hogy a Lync csapatot - ami 1,500 ember volt maga - 800 embert beolvasztottuk a Skype alá. Közben folyamatos reorg, belsős projektek indulnak, amik 6-12 hónap után leállnak.. hatalmas politikai káosz volt. Nekem szerencsém volt, mert olyan csapatokon dolgoztam, amik valami konkrétat kihoztak, pl a Skype-ot az XBox One-on. A többség kevésbé látványos dolgokon dolgozott.

    A gatyába rázás meg azért nem volt egyszerű, mert már a felvásárlásnál a Skype-nak, ha jól emlékszem, 20 terméke volt (pl iOS, Android, Windows, okostévé, audio kodek, hívásminőség stb - csapatok, amik valami külső vagy belső működő dolgot csináltak). És kb 40-60 önálló csapat, vagy ahogy mi hívtuk RV (release vehicle) működött. Mindez változó architektúrával és érettséggel. Ha egy új feature-t akartál kihozni, több platformon, minimum 5-10 csapatnak kellett össze dolgoznia. De említettem, hogy egy csomó új embert vettünk fel, és össze-vissza mozogtak az emberek is...?

    Belülről nem tűnt ez ennyire egyszerűnek. Csináltuk, amit tudtuk, és mi úgy éreztük, hogy haladunk, a hangulat meg jó volt.

    A p2p technológiás régi flame - hogy a lehallgatás miatt cseréltük-e le

    Ez mindig előjön, amikor valaki megtudja, hogy a Skype-nál dolgoztam. Az igazság az, hogy a Skype felívelését, és a lassú halálát is a P2P okozta. 2012 körül a Whatsapp elkezdett népszerű lenni, és már elég felhasználójuk volt, hogy odafigyeljünk rájuk. Üzenetküldésben verték a Skype-ot... mert, igen, minden P2P volt a Skype-ban, még az üzenetküldés is. És persze, amikor mobilon elküldted az üzenetet, és kiléptél a Skype appból, akkor a msáik félnek gyakran órákig nem jött meg a pm. (illetve volt egy idő, amikor a háttérben is futott a P2P network a telefonon - de ezt hamar megöltük, mert szétszedte az aksit).

    Egyértelmű volt, hogy meg kell önlünk a P2P-t az üzenetek kézbesítéséhez. Ez gyakorlatilag azt jelentette, hogy mind a 40 csapatot össze kellett hangolni, mert a Skype összes kliens kódjában mindenhol P2P részek voltak. Na, ez még ment is volna, de ekkor jött a Microsoft felvásárlás, és egy jó kis politikai hercehurca, aminek a vége az lett, hogy a Messenger backendjét használjuk üzenetek küldésére. Meg persze backwards compatilbity a network többi tagjával... kb 3-4 év volt, mire az üzenetek küldésénél a P2P részt megöltük. (illetve amikor én elmentem, P2P-re és szerverre is küldte az üzeneteket). A hívás maga P2P ment, leszámítva a Skype for Business videóhívást, ahol a terv az volt, hogy szerver alapúra visszük, mert a mobilok nem bírták több videó egyszerre renderelését. Nem tudom, ezt megcsinálták-e.

    Lync és Skype for Business különbségek

    A Lync csapata beépült a Skype-ba. Aztán született a Skype for Business... ami gyakorlatilag egy Lync++. A Lync csapat átírta a Lyncet, és integrálták a Skype kapcsolati hálójába (ez a projekt is van 2 évig futott belsőleg). A mai napig egyébként én is meg vagyok kavarodva, hogy mi micsoda a Lynccel és Skype for Businessel, mert ezt mind Redmondban csinálták, és nem láttam igazán bele.

    Ha van még Skype - Microsoft konkrét kérdés, amire tudok válaszolni, az jöhet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák