Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • derive

    senior tag

    válasz emvy #48 üzenetére

    Nem ugy volt, hogy az SS7 hitelesites miatt a legtobb chat app e2e titkositasa ertelmetlen?

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #48 üzenetére

    "A p2p technologiat azert kellett dobni, mert mobilon nem megy a p2p. Vagy szerinted megy?": jééé, tényleg, nem megy a mobilon a p2p. oh wait, akkor én hogy szkájpoltam a tabletemről mobilnettel??? ha nem emlékeznél rá, az eredeti skype p2p volt. tehát működött a p2p. igen, mobilon is.

    most gyüttem a hathúszassal csókolom, én mindent elhiszek (nem), még azt is, hogy az ms sose szedte össze a biztonsági jelszavakat meg kulcsokat a windowsból, az a sok cikk nem átallott hazudni erről.

    a push technológia meg max. a hívásfelépítéshez kell, attól, hogy a beérkező hívásról meg a partner adatairól push technológiával értesíti a klienst, magának a beszélgetésnek nem kell azzal működnie.

    "Egymillioszor elhangzott ez mar mindenfele, ennyire nem megy at?": ezt a véleményt én még nem hallottam mástól se, pedig kifejezetten szoktam emlékezni ilyenekre.

    "Peldaul az ISP oldalarol igen. Ja, hogy az ISP az joarc, a Microsoft meg rosszarc.": az isp-re vonatkoznak a magyar törvények, az ms-re meg nem. igen, az ms az ördög rossz arca. *

    "Hat nezd, a Signal protokollt hasznalja. Tudsz ennel biztonsagosabbat, amit kettonel tobb ember hasznal?": zseniális csúsztatás és terelés a részedről. a kérdés ugyanis nem az, hogy van-e biztonságosabb protokoll, mint a signal, hanem az, hogy a signal elegendően biztonságosan van-e megvalósítva. mert pl. az a lemeztitkosító protokoll is elég jó, amit az onedrive-hoz használ az ms, feltéve, hogy nem backupolod a jelszavad az ms cloudba.

    * szeretném jelezni, hogy nem lezárt lista.

    szerk: még annyit: ahhoz, hogy a csúnyabácsik listájára felkerülj, már a titkosítás sem feltétlenül akadály. ha üzentél egy terroristának, akkor maga az üzenet ténye is elég ahhoz, hogy kapcsolatba hozzanak vele, nem kell hozzá az üzenet tartalma.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák