Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zoltanz #27 üzenetére

    hát, nem tudom, láttál már widgeteket?
    szerintem az a jó widget, amit nem kell megnyitni, mert ha meg kell, akkor semmivel sem tud többet a program elindításánál, tehát értelmét veszti. az is egy widget, ami mondjuk a BT-t kapcsolja érintésre. nem nyit meg semmit, csak átvált a módok közt. vagy ha mondjuk kiteszed a naptárat, akkor látod előre egy heti tennivelóidat, anélkül, hogy meg kéne nyissad. de lehet egy rakás más dolgot is így kitenni. mondjuk az olyan widgeteknek semmi értelme, ami mondjuk kontaktokat tesz ki szerintem, látványos, de nem ad igazán plusz a felhasználásban.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zoltanz #29 üzenetére

    hát, jó esetben azért elég sok információval tud szolgálni egy widget anélkül, hogy elindítanád (előtérbe helyeznéd) a fő programot, amihez tartozik. időjárás, netforgalom, akármi kitehető sokféle nézetben. de mondjuk kereső is lehet widget,vagy akármi. annyi előnye mindenképpen van a sima ikonnal szemben, hogy aktív, tehát meg tudnak jelenni rajta információk, még akkor is, ha csak egy ikon méretű. például arra is használtam widgetet, hogy lássam a rendszer hangerőszintjeit, és hasonlók. szerintem elég ötletesen lehet felhasználni őket, és sokkal több szabadságot és kreativitást engednek, mint egy halom ikon...
    az meg, hogy bele tudsz-e szerkeszteni, az a widget íróján múlik, mert elméletben lehetséges, bár szerintem nem ifejezetten kényelmes, de lehet, hogy egy tablet képernyőjén már nem lenne gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák