Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz arfer #5 üzenetére

    Nincs bennük elég erős hardver és adatbázis (tanulni se képesek magukban), hogy megtudjon bármit csinálni.
    Majdnem mindenhez "hazarohan", hogy "mit is akart".. maximum "gyakori helyi parancsokat" tud(na) helyben elvégezni ha akarna (nem tudom jelenleg "hogy áll ez a dolog")..
    minden digitális "asszisztens" ilyen.. A GoogleNow, Siri és Bixby se kivételek..
    csak az a vicc, hogy ezeket árulják és az emberek "örömmel" ugranak rá.

    én bezzeg nem nyugszom amíg valamiről nem tudom meg, hogy működik ... még az ikeában vett ledes izzó működése is "érdekes" számomra mondjuk, így nem esik ez nehezemre, hogy utánajárjak.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz TheSpy #16 üzenetére

    Elvileg csak azokat küldi vissza amikor nem biztos benne, hogy mit is hall..
    pl Hey Alexa, a szó de te azt mondod "Pereg a paripa" (hirtelen nem jutott más az eszembe)... mert lehet ilyenkor "azt mondja", "hey alexa" csak borzalmas akcentussal/tájszólással ...

    A régi telefonokban (már a 2002ben megjelent Siemens C55öm egyik reklámja is az volt, hogy hangfelismeréssel felhív a telefonkönyvből embereket). Igaz a hatásfok abban még "nem volt az igazi" a későbbi telefonok már jobbak voltak, de azok nem igazi hangfelismerések, hanem inkább "hangminta elemzés" volt.. Azaz a betűket összerakva volt egy "elképzelés" a hanglejtésről amit hallani kellett, így ha valaki (a telefon által ismert nyelven) kvázi "dialektus" nélkül beszélt, jó eséllyel azonosította miről is lehet szó (bár nem tökéletes hatékonysággal)...

    A google szöveg diktálási funkció úgy 2012 körül hivatalosan nem működött magyar nyelven (nem rémlik mikor is tették hivatalossá, talán 2016ban), de már próbálta megérteni amit az ember kísérletezett, anno az öcsémmel jókat röhögtünk, hogy direkt beszéltünk neki és "diktáltunk" és, hogy elírta miket ért.. mára ez már nem vicces játék, kvázi tökéletesen tud "írni" ha használja az ember.. A vidéken élő rokon tájszólása se volt akadály neki (tudom, ő pl. "lusta" írni a telefonon, így ha tudja azt használja)..

    persze mind ez a fejlődés egy dolognak köszönhető, hogy borzalmasan sok mintát küldtek be az emberek, mint pl. mi az öcsénkkel amikor "csak szórakoztunk", eleinte nagyon lassan fejlődött, aztán egyre jobb lett, exponenciálisan "javulva"... Eleinte csak próbálkoztak vele sokan, de később mikor már pontosabb volt direktben használták ezen funkciókat.. Manapság Anyám is már "mondja" a telefonnak ha valamit keres (időjárás, tv program, "valamiről valamit").. Csak poénból mutattam meg anno neki, de nagyon meg tettszett neki elsőre (azóta a 70 éves nevelőapám is "rászokott" persze csak ha úgy gondolja senki nincs a közelben, mert: neki nem tetszik a technika, jó a "régi módszer" ;] )... Persze a telefonos hangfelismerés elvileg csak akkor veszi az adást ha megnyomod neki a "hangikont".. kivéve ha az asszisztens programot is használja az ember és engedélyezi neki az állandó hangfigyelést (bár eleinte az is csak feloldott képernyő mellett működött, de mivel sokaknak nem tettszett úgy működve, így lett "kijelző nélküli" figyelő módja is.. a "lustaság" kényszerítette ki).

    hosszú lett a poszt, a lényeg:
    Mi magunk küldjük a mintát ahhoz, hogy fejlődjön a technika, a hatékonyságnak korlátai vannak "offline" módban, nem férne el a belső tárban a rengeteg nyelv, rengeteg dialektusa, bár tény ha megtanulja akkor azt letárolva onnantól csak a "problémás" dolgot kéne beküldeni (bár hivatalosan így is tesz.. de ez eléggé "kiskapus" dolog, hogy "mi a hasonló és mi nem").
    A fejlődés ténylegesen a beküldött hanganyagokból történik, amikor az emberek akik "visszahallgatnak" általában nem csak hangot hallanak, hanem egy az adott "rendszer általi" elemzést is, hogy "mi is lehetett" a hangminta amit beküldtek. De valamiért a rendszer úgy ítélte meg, hogy lehet tájszólásos-dialektusban de "kimondták a varázsszót", de nem vagyok benne biztos, inkább ellenőrizzétek ... elvileg ezen események ritkábbá kellene váljanak idővel ahogy javul az algoritmus, de mivel bővül a használók köre és az algoritmus is folyamatosan fejleszti magát, mindig vannak "tévutas találatok"... és szerintem a technika korlátja miatt lesznek is amíg az algoritmus nem tudja értelmezni ténylegesen a hallottakat.. de a HALL2000-res sztori egy másik történek.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Karness Muur #29 üzenetére

    Infinite loop
    (a south parkban cartman csinált egy jobbat, azt linkeltem volna, de nincs sehol egy "normális" videó a neten róla)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák