Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz mad823 #48 üzenetére

    Nem értem, hogy a switch miként megoldás arra, hogy a funkciók közt választani kell. Teszem azt egy konzolt mihez csatlakoztat az ember:
    - a tévéhez => játékos funkciók lesznek, DTS nem, MC-LPCM csak a tévén szólhat (DTS hangsávú filmekkel meg van lőve)
    - a erősítőhöz, soundbarhoz => hang okés lesz, játékos funkciók nem lesznek

    Az ilyenek miatt van ezzel probléma.

    Egy erősítőbe épített 2.1-es switch pedig kb. akkor lesz teljes értékű alternatívája egy tévés HUB-nak, ha:
    - Nem lesznek CEC és handshake problémák, amit az eddigiek alapján kizártnak tartok, köszi HDMI Forum és HDCP.
    - A VRR és ALLM támogatott lesz, ami kérdéses, mert ezek opcionális funkciók.
    - A tévék egy képmóddal lefedik a különböző anyagok megjelenítését, és nem kell a menüben nyúlkálni a képmódok váltásához.

    Utóbbihoz olyan ALLM implementációt képzelek, amely teszem azt 59 Hz-ig inaktív, így pl. a fix 24p filmekhez bekapcsolható az interpoláció, ami OLED-nél szerintem hasznos. 60 Hz-től pedig aktív az ALLM, és ugyanabban a képmódban, azonos színbeállítások mellett mehet az alacsony késleltetésű móka 120 Hz-ig VRR-rel, de képjavítók nélkül. Nem tudom, mennyire lehet ez általános. Az LG CX ilyesmi módon működik ha jól vettem ki, ami elég jól hangzik.

    De a DTS miatt akkor is szarjanak sünt, mert ha - és ez egy elég nagy ha - a fentiek mind teljesülnek, akkor is kell hozzájuk egy új erősítő. Az én rendszeremben ez mindössze 5-600 ezer forintos tétel ha a leendő X4600H-t veszem, és nem a kinézett X6600H-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák