Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ereshkigal #11 üzenetére

    Na így már van értelme a kábel "irányának". :R

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Ereshkigal #11 üzenetére

    "Ami miatt a kábel "iránya" fontos lehet: az árnyékolást nem szokás bekötni mindkét oldalon, csak a forrásnál."

    Biztosan hallatszik, mert antennát csinál a kábel nyitott végén lévő berendezésből.

    Hölgyek és urak. A kábelfetisizmus és kábelfetisizták bírálat hagyjuk ki ma. És ne felejtsétek el sohasem, hogy az aranyozatlan csatlakozójú TOSLINK kábel olyan, mint a vadászrepülőgép, hátramenet kapcsoló nélkül.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • bambano

    titán

    válasz Ereshkigal #11 üzenetére

    ezen a gondolaton a cikkben emlegetett aszimmetrikus átvitel esetén dolgoznod kellene még.

    a hangfalkábelen nincs árnyékolás, legalábbis a 100 rugó/méter alatti kategóriában :P ott nem tudod se bekötni, sem nem bekötni.

    az eszközök közötti rca dugóknál van valami, ami úgy néz ki, mintha árnyékolás lenne, de az valójában a jel nulla pontja. ha nem kötöd be, nincs áramkör.

    a kábelfetisizmusról: amikor megvettem a cuccomat, 230-as kábellel kötöttem be a hangfalakat, merthogy jóaz meg minek. utána vettem emberi árú, de hangfalkábelnek készített hangfalkábelt. ég és föld volt a különbség, komolyan, aki nem hallja ki, az vagy ne hallgasson ilyet vagy menjen fülészetre. a tapasztalat azt mutatja, hogy a bejáratás is valós kérdés. az irányt nekem nem sikerült megtapasztalnom, mert nem mániám a kábelt forgatni. bekötöttem, oszt jónapot.

    lényeges, hogy nem milliós rendszerről beszélek, hanem az ócska bóti lomok fölötti kategória aljáról.

    a poszthoz: a 8 ohm ellenállású hangszóró ellenállása mindig pontosan 8 ohm. se több, se kevesebb. az si mértékegység rendszer nem ismer olyat, hogy kilóóóóó-óhm. Az si előtagok mindegyike mindig rövid, és egybeírják. az egész posztra jellemző, hogy érdemes lenne ugyanezt megírni magyarul is. nem értem, minek vannak a ph-n korrektorok, ha ilyen pocsék munkát kiengednek címlapra.

    (#23) repvez "Mert az én rendszeremhez gyárilag olyan kábeleket adtak mint ami a fülhallgatózsinór, na azt azért lecseréltem egy erenként 5mmes réz hangfalkábelre és semmi különség nem volt a 2 kábel között.": érezd magad megszólítva, amikor fülészetről beszéltem.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák