Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Noukoum #53 üzenetére

    Szembeszéllel? Küzdenek?? Az hogy visszahívásra kötelezik a gyártót ezért vagy azért az amerikában úgy konkrétan annyira mindennapos hogy alig hírérték... A kigyulladó bimmer dízelekkel is ment a média napokig itthon is, a prince motorok csodájáról sem csak a tc számolt be, beragadó kárpitelemek a pedálsor alá, és kiscsillió más hiba ugyanúgy megkapta a maga bejegyzését a legtöbb oldalon, visszahívást is meg ami kellett. Megint más kérdés hogy a nagy érdeklődés miatt egy tesla sokkal nagyobb figyelmet kap mint mondjuk egy vw...Főleg offtopik oldalakon mint pl az itc. Tudtad pl hogy lelazuló és kigyulladó motorburkolati elem miatt 16 kiégett autó után 111k vw konszernes csoda lett épp visszahívva 2020-22 közötti modellek? Nem? Pedig több helyen külföldön is hír volt. Csak a legtöbben meg se kattintják mert annyira érdektelen. A tesla by design clout. Az meg ezzel jár.

    A tőzsdei értékét elnézve a teslának azért akkora boszorkányüldözés nincs, nem látom hogy gyújtogatna a sajtóban bárki is a beígért fsd miatt amit évekkel ezelőtt már konkrétan kijelentett vezérük hogy elküldheted taxizni a kocsidat egyedül és pénzt termel neked minnyá, butaság lenne mást venni, nemsokára itt van, aztán itt van? Kanyarban sincs. Hogy a model y-ban az akkupakk strukturális része lesz a karosszériában, és úgy alapvetően a right to repair hajnalán érkező modellnél egyre kevesebb dolgohoz fog tudni hozzányúlni harmadik fél... Szóval szerintem úgy alapvetően itt se szembeszélről se küzdelemről nincs szó, sőt.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Hieronymus #66 üzenetére

    segítek, ezt akarta írni:
    A lényeg hogy mindig az lehessen a konklúzió: megint bántják a Teslát.

    Nem gondolod hogy esetleg ha valami nem úgy működik ahogy valaki gondolja azt szóvá lehet tenni, publikus fórumon le lehet írni, meg ilyen butaságok... Mármint lehet, csak akkor támadás, és nem is úgy volt és egyébként is. Se. De ez egyébként mindig óta így megy, amikor az alma nem tudott ezt vagy azt az ősidőkben nem habzó szájjal védte a tábor hogy ez direkt van úgy jóazúgy ettől másabb és még sokkal jobb is? A zte blade 1 tulajok 5 év után is egyként harsogták hogy ez nem szaggat értsétekmámeg, ésatöbbi. Amikor nem tud valaki tárgyilagosan megközelíteni egy terméket mert érzelmek és ideológiák kötik hozzá, akkor jön ez, jajmámegintbántjátok mert biztos nektek nincs meg nincs is rá pénzetek. Közben meg nem, csak nekem egy autó, és nem egy csodatermék amit egy félisten tervezett sajátkezűleg.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #71 üzenetére

    Kb az összes. Mondjuk már írtam hogy eleve mit vársz egy itctől ahol ez a téma elég offtopic, tehát azt hozza le amire lesz klikk is, az meg ilyen. Egyébként meg ha használod a keresőt találsz vastagon pozitívat is, szóval nem kb az összeset, vannak negatív hírek, meg semlegesek, meg pozitívak is. De nyilván a világfájdalmi törekvésekhez jobban passzol a "kb az összes" siralom.

    Arról nem beszélve hogy usában is van bőven elég médium ami bármit mond musk főcím lesz és tapsvihar, szóval ja, nem kell itt a szemben az árral mentalitás, mert konkrétan nem igaz. Mondjuk az meg ugye kit érdekel... Ugye...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #85 üzenetére

    "Itt az itcafe-n?"
    Nem, a hidegburkolók discord csatornáján... Persze hogy itt...
    Az első 10 találatból olvasatomban legalább 4 pozitív, 4 teljesen sermleges és azok közül is párban a tesla neve kb csak clickbait mert már a címben is írják nem csak rájuk vonatkozik, 2 negatív történetet dolgoz fel... Csak mondom...

    ha csak rosszat akartak volna írni azért lehetett volna, a teslabotnál is kb annyival letudták hogy ezen dolgoznak, és nem fűztek hozzá véleményt, ahogy az eventen elhangzott fsd-s kérdéssel kapcsolatos reméljük hogy elérjük vs 2020-ban is bőszen "enable robotaxi (pending regulatory approval) slide és egyéb, korai nyilatkozatai között mekkora ordasnagy szakadék van, és a lista még mehet nyugodtan.

    "hanem hogy jelentős sajtóorgánumok nyíltan hangulatkeltő kampányt folytatnak a Tesla ellen"

    Mások meg mellette, és továbbra is tartom az embereket kvára nem hatja meg mint látod, még mindig többet ér a befektetők szemében a tesla mint a föld összes autógyártója összesen. So what? Nem mindegy mit hoz le a wsj vagy bárki más, amikor az embereket nem érdekli csak az eloni clout? Egyébként én nem így látom a sajtót, bármi történik tele van a yt meg minden is azzal hogy megint mekkora lépés a jövőbe. Vegas loopról amikor elindult elenyésző kritikus hang volt, a mainstream média jelentős része állva tapsolt hogy ez csodálatos :D

    Persze a szuperézékeny fanoknak tök mindegy, bármilyen kritika totális és frontális támadás lehet csak, úgyhogy nem is vagyok meglepődve, mert ez a jelenség nem ma kezdődött és ne m is a teslával.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz ddekany #91 üzenetére

    a kommentem szerintem egyáltalán nem volt szélsőséges, és egészen tényszerű is :DDD . A közbeszédbe meg pl nyilván megfogalmazhatsz véleményt is, ami a sajátod és az meg olyan amilyen, nincs azzal gond, hiszen ez a lényege úgy egyébként egy beszélgetésnek. Csak az emberek sajnos a mainstream média miatt meg úgy a környezet miatt kb ilyen bináris módban tudnak működni, egyetértesz velem 100%-ban, vagy ellenem vagy. Mindegy mi a téma. Pedig a fekete és a fehér között van még nagyon nagyon sok árnyalat, csak hát...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Noukoum #95 üzenetére

    Haverokat elég sokszor hagytam így kocsiban amikor együtt mentünk valahova és be kellett szaladni bárhova bármiért, tankoltam és fizettem, kisbolt, etc, készség szinten nyomták a központi zárat le ahogy becsuktam az ajtót, mert általában a csomagtartóban, anyós ülés körül pl volt még cucc, meg jobb a békesség. Én pl ha nem vezetek by default hátul ülök ha ketten vagyunk a kocsiban akkor is, mert jobb1-ben nem érzem magam túl jól, passz miért. A haverok is mind hátulról kezdték tölteni a kocsit, az utolsó ember ült előre...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Noukoum #97 üzenetére

    arnyekxxx:A hátul az ülés alatti padlókárpit alá eldugott vagy a hangszórórács alá eldugott bigyót? Milyen triviális, kinek ne jutna az eszébe ezeket keresni amikor utasként épp egy lángoló autóban ül.

    Noukoum: Mit keresel egyedül egy idegen autóban? Egyébként teljesen elérhető helyen van.

    ForRedGlory: Ez a kérdés most komoly vagy csak vicc? Nem tudom értelmezni.

    Noukoum: Nem tudom értelmezni hogy kerülnék egy idegen autóba, amit nem is ismerek úgy hogy egyedül ülök benne, ráadásul hátul.

    idegen autóról volt szó, ami a haverok szemszögéből az én autóm simán.

    Azt én se tudnám értelmezni hogy kerülnék egy haveromba akit nem is ismerek úgy hogy egyedül vagyok benne, ráadásul hátul... Azon valóban meglepődnék, amennyiben ilyesmi enyhén homoerotikus gondolatok mentén ment a beszélgetés elnézést, félreértettem... Minden más esetben felmerül bennem a kérdés hogy miva?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz tordaitibi #131 üzenetére

    Ismerősi körben kb 6 alkalom volt amikor dugóban motoros, biciklis fel akarta tépni az ajtót az anyoson lévő táska miatt vagy nyitottak rá a csomira ugyanezért. Az elmúlt 5 évben... Pl... Nyilván nem szerencsés elájulni a kocsiban így, de mondjuk ha értelmes ember megy oda be lesz törve az ablakod picit oszt csók

    A ház ajtaját is zárom pedig ha felgyullad éjszaka valami és futni kell, füst van szívás lesz megtalalni a kulcsot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák