Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    Mondjuk aki cloudba tölt fel adatokat, és ezek olyan dolgok amikben nem jó ha harmadik fél szaglászik, miért nem titkosítja valahogy? Mondjuk rakja bele egy Truecrypt konténerbe pl?

    Azt meg nem tudom elhinni, hogy ebben az egész megfigyelési dologban ne lenne benne jó vastagon az EU is.
    Idealizált képet lehet festeni az EU-ról, meg azt gondolni, hogy itt aztán védik a jogainkat, csak ez köszönő viszonyban sincs a valósággal szerintem.
    Már ott tartunk, hogy már a ma született csecsemő sem hiszi el, hogy mindez csak és kizárólag a terrorizmus elleni szent háború miatt szükséges.Vagy van aki még beveszi ezt? Ideje felébredni!
    Az emberiség meg tovább tűri ezt az egészet, sőt önként és dalolva posztolnak ki magukról mindent, és adják oda minden adatukat egy harmadik félnek... a szép új világ már itt van, és ez még csak a kezdet.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • nubreed

    veterán

    válasz Def26 #53 üzenetére

    Én ugyanezt mondom de azt lássuk be, hogy itt a PH fórumon többségében gondolkodó és az IT-hez kissebb nagyobb mértékben értő emberek vannak, az átlag amerikai (csak, hogy az egyik legnagyobb célpiacról beszéljünk), átlag amerikai tini nem képes gondolkozni, ők ahhoz vannak hozzászokva, hogy mindent készen kap és ezt a lehető legegyszerűbb módon kapja meg, olyan szintem leegyszerűsítve, hogy tényleg, szószerint semmit se kelljen gondolkoznia, max annyit, hogy meg ad egy usernevet és jelszót. Megmerem kockáztatni, hogy fingja sincs arról, hogy mi a különbség mondjuk SkyDrive és a lokálban tárolt cuccok között, hiszen a Windows 8 intézőben gyakorlatliag ugyanúgy látszik, csak hogy egyet mondjak.
    Na ezekből a hülyékből hatalmas piac van usákiában és ezek simán bekajálják ezt, megsem fordul a fejükben, hogy minek a cloud, meghogy rajta kívűl még ki láthat bele a cloudba feltöltött adataiba.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • nubreed

    veterán

    válasz bambano #57 üzenetére

    Igen ez is igaz sajnos. Ez is az a nagyképű "mindenekfelett állunk" gondolkodás...

    Ha jól emlékszem, a Prism kapcsán azt mondták az illetékes elvtársak, hogy usákiai állampolgárokról nem gyűjtöttek adatokat, csak EU illetve a világ többi részén élő emberről.
    És az jutott eszembe, hogy az átlag amerikai tényleg van olyan hülye, hogy ezt el is hiszi, hogy róla nem gyűjtöttek adatokat... a kormányuk nagyon durván az orruknál fogva vezeti az egész népet,
    nem értem, hogy még mi kell ezeknek a hülyéknek, hogy komlyan fellázadjanak és elzavarják a jelenlegi rezsimet.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • nubreed

    veterán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Igen, ez a hivatalos verzió, szerintem ezzel úgy naggyából mindenki tisztában is van.

    De honnan tudhatja bárki is, hogy nem hivatalosan, titokban mi megy?

    Amíg Snowden nem mondta el az igazságot, addig aki esetleg sejteni merte a Prism rendszer létezését és ennek hangot adott, azt egyből lehülyézték meg rásütötték, hogy konteós barom. Most meg itt van fehéren feketén kitálalva a cucc, és azóta hivatalosan elismerve, a többit mindenki gondolja saját maga tovább...

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • nubreed

    veterán

    válasz bambano #98 üzenetére

    Ha már a listáknál tartunk, én pl a http://blocklistpro.com -ról szoktam letölteni ilyeneket, amiket érdemes tiltani, van ezek között "spy", "privacy" "ad", "malware", stb tiltó lista.
    Azt viszont nem tudom, hogy ezek közül bármelyik tartalmazza e a Prism-hez köthető ip címeket, host neveket. Esetleg tudsz linket konkrétan olyan listához, ami ezt tartalmazza?

    Én azt tudom elképzelni, hogy vannak olyanok még akiket ez nem is érdekel vagy nem üti meg még most sem az ingerküszöbüket, viszont mint azt már valahol leírtam egyszer, már a ma született csecsemő sem veszi be azt a mesét, hogy mindez csak a terrorizmus elleni harc miatt szükséges és pont ebből következik, hogy szerintem hatalmas méretek ölt az illegális adatgyűjtés is már.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák