Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Hi!King #53 üzenetére

    Igaz, ám én nem a csalást fogtam rendellenességre, hanem a megfontolás zérus szintjét. Az ugyanis a túlélési esélyt olyan mértékben csökkenti, hogy lehet, hogy néha fogyatékra vezethető vissza. Szerintem (nem vagyok orvos). :R Attól még persze ugyan olyan szar ember az ilyen, mint az okosabbja. (Bár az erkölcs igazán csak szorult helyzetben mutatkozik meg.)

    A végéhez: még miniszter is lehet belőle! Vagy a leggazdagabb magyar. Csak barátok kérdése. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Hi!King #53 üzenetére

    Ez a fajta moralitás csak addig áll meg két lábon, amíg kisebb súlyú igazságtalanságokról van szó.
    Extrém példa, de nem feltétlenül extrémebb, mint a fent említett "összeállunk 10-en, és megbüntetjük" dolog:
    Ha mondjuk megölik egy közeli hozzátartozómat/szerettemet, és a jogrendszer nem képes nemhogy kielégítő vagy elfogadható, hanem semmilyen fajta igazságot szolgáltatni, úgy én cserben hagyva érezném magam, és magam szolgáltatnék igazságot.
    Adódhatnak olyan, extrém helyzetek az életben, amikor a saját lelki békém és igazságérzetem fontosabbá válik, mint a csoport dinamikáé.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz Hi!King #72 üzenetére

    Igen, ahogy írtam pont ez az, ami egy ilyen extrém helyzetben egyáltalán nem érdekelne.
    Én nyilván nem azt mondom, hogy ez így lenne helyes, hanem azt, hogy az én igazságérzetemet csak ez nyugtatná meg.
    A dolog hosszútávú következményei, a csoport dinamikára gyakorolt hatásai nem érdekelnének.
    A másik fele pedig az, hogy ha valamit meg lehet tenni büntetlenül (mert mondjuk a jogrendszer/igazságszolgáltatás impotens), akkor lesznek, akik ezzel maximálisan vissza is fognak élni.
    Ha az állam nem képes igazságot szolgáltatni (ami az egyik alapvető, és egyben legfontosabb feladata), akkor sajnos csak ez marad.
    Érdemes megnézni pl. a Mexikó Michoacán államában szerveződött autodefensas nevű szervezeteket, amelyek azért jöttek létre, mert a kormány nem volt képes megvédeni a drogkartellek terrorjától a helyieket.
    A liberális megközelítés addig nem lesz életképes, amíg az ember állatként működik, és csak az erőszakból ért. Nem érett még meg erre a világ.
    Ahogy G. Michael Hopf mondta:
    “Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák