Új hozzászólás Aktív témák

  • bolondember

    MODERÁTOR

    el se hiszem, h végre megkérdezték, h mire VAN szükségünk és nem helyettünk döntik el - bár, jobban belegondolva...
    Ez is csak kérdés, nem biztos, h törődnek/megfogadják is vele! :U

    Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

  • fateless

    veterán

    válasz bolondember #1 üzenetére

    De legalább már motoszkál valami a fejükben, hogy talán mégis ők tudják, mi kell nekik.

    Nekem: qwerty, aztán qwerty, majd a többi apróság a qwerty után :DDD

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • iknight

    senior tag

    válasz bolondember #1 üzenetére

    Eddig is megkérdezték, és biztos hogy csinálnak közvélemény kutatásokat. Csak sajnos nem ti vagytok az alanyai, attól mert titeket nem kérdeznek meg még nem jelenti azt hogy snekit. Vannak országok, ahol nem pár száz, vagy ezer darabot adnak el egy telefon tipusból mint nálunk(különösen érvényes ez a felsó kategóriás telefonokra, és pda-kra). Ez olyna országok lakóinak a kiváltsága, akik mondjuk úgy hoyg a fő piaca az adott gyártónak. Ezzel a közvélemény kutatással inkább azt akarták szemlélteni szerintem hogy mi a külömbség egy thaivani és egy britt üzletember igényei között...

    Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

  • oalex

    senior tag

    válasz iknight #3 üzenetére

    Ha ez így, ebben a formában igaz lenne, akkor senki nem ért volna meglepetésként (itt a konkurensekre gondolok) az iphone sikere. Nem lehet tagadni, hogy az volt (mármint meglepetés) és azóta kicsit feljebb kötötték a gatyát aminek örülök mint WM fan. Bármelyik nagy gyártó készségek bele pumpálta volna ugyan azt a pénz vagy akár többet mint az apple tette, hogy ha tudta volna, hogy ekkor kaszálás lesz. És igazából semmit ujja nem talált fel az Apple.

    A mobil gyártók nagy része sajnos nagyon makacsul követik a saját irányzatait és csak sajnos nehezen lépnek a nép igényeire. Ergo nagyon kevés piackutatást végeznek: ez tény. Ha végeznek, akkor is olyanokat, hogy mi kell még a mobilodba?: MMS, kamera, stb. és így próbálnak labdába rúgni, ahelyett, hogy a meglévő eszközöket/lehetőségeket vasalnák össze rendesen. Csak akkor kezdenek el kapkodni, mikor veszély van, na és ekkor jobban meg nézik, hogy mi is kell a népnek, hogy tuti siker legyen.

    Pár példa erre:

    Kizárt, hogy a Samsung (ha volt rendes piackutatás) bárkitől (bármelyik célközönségtől) azt kapta volna, hogy igen, szeretné, ha a PDA-n "lifegő" stylus lenne vagy azt, hogy oldalt legyen az az egy darab csatalakozója ami minden praktikusságot nélkülöz (pld aktív bölcső, vagy az, hogy nem lehet egyszerre zenét hallgatni és tölteni, stb.). És migis nézd csak meg az i900-at

    Az utóbbi 10 éveben tuti, hogy szintén nem volt olyan piackutatás, aminek az lett volna az eredménye, hogy bármelyik cél közönség jobban preferálta volna a 2.5 a 3.5 jack dugóval szemben. Ehhez képest ugye nem kell ecsetelnem, hogy milyen lassan, nehézkesen hajlandóak ebbe az irányba váltani.

    Annak ellenére, hogy óriási ere van a piackutatásnak, továbbá nagyon fejlett módszertanai, mégis kevéssé alkalmazott (részben szakma béli vagyok, csak azért mondom itt a tutit :DDD ). A legnagyobb ereje pont az innováció és nem a feltalálásban rejlik. Azaz, hogy hogyan alkalmazunk jobban (új csomagolásban), már meglévő technológiákat/termékeket. Az iphone pont erről szólt.

    Ezt már csak érdekesség képen íróm le:
    Például nagyon kevesen tudják azt, hogy a "három az egyben kávé" az csak és kizárólag piackutatás eredménye volt. Aki irodában dolgozik/zot az tudja, hogy mekkora sikere volt mikor meg jelent, pedig egy teljesen új termeként került be a köztudatba. És nem úgy jött létre, hogy egy nagyokos (vagy nagyokosok) ült az asztalán és megálmodta, hogy ez ütni fog. Hanem gondos piackutatás alapján (ami ennél sokkal nyitottban indult, magyarul fogalmuk sem volt róla, hogy mit csináljanak), az jött le, hogy ha valami ilyen létre jönne arra nagyon nagy igény lenne. És ügye innováció, mert sem a kávét, sem a cukrot, sem a tejport, de még a csomagolást technikát sem mostanában találták fel.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz oalex #4 üzenetére

    Legjobb példa erre, hogy a Nokia hogy kapálózik most, hogy fel tudjon jönni az iPhone-ra és a WM telefonokra. Egyszerűen vicces, hogy eddig nem voltak képesek normális érintőképernyős telefont produkálni. Most talán megtörik végre a jég.

    Mondom ezt úgy, hogy mindig Nokia telefonjaim voltak, és ez a lemaradás annál inkább fájdalmas.

    Nem egyedi az eset egyébként, notebookokkal is ugyanilyen nehezen eszmélt a piac, de most végre úgy néz ki jó irányba indultak az új kategória, a netbook bevezetésével, illetve az alkatrészgyártók is jó irányt céloztak meg a minél kisebb fogyasztású komponensek gyártásával. Mindezt úgy, hogy maradnak, és folyamatosan fejlődik a 'gamer' szegmens is (17" kommersz kijelző, minél erősebb hardver, szar anyaghasználat, ellenben kedvező ár. :D).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • iknight

    senior tag

    válasz oalex #4 üzenetére

    Kizárt, hogy a Samsung (ha volt rendes piackutatás) bárkitől (bármelyik célközönségtől) azt kapta volna, hogy igen, szeretné, ha a PDA-n "lifegő" stylus lenne vagy azt, hogy oldalt legyen az az egy darab csatalakozója ami minden praktikusságot nélkülöz (pld aktív bölcső, vagy az, hogy nem lehet egyszerre zenét hallgatni és tölteni, stb.). És migis nézd csak meg az i900-at

    A lifegós stylusról csak annyit, hogyha olvastad a tesztet róla, irták benne, hoyg koreában ez a divat, a koreaiak szeretik, és mivel a samsung koreai, és valószinűleg korea az egyik legnagyobb ha nem a legnagyobb piaca neki ezért azt választotta nem azt ami a magyar embereknek bejön. Talán azért nem lehet egyszerre tölteni és zenét hallgatni rajta, mert attól hogy magyarországon megveszi valaki hitlere úgy hogy még kenyérből sem eszik eleget... Attól függetlenül nyugaton, és koreába általában és nálunk is az embereknek otthon van zenelejátszó alkalmatosság, hifi, házimozi, vagy akár számitógép, cd-s rádió stbstb és a samsung mérnökei feltételezték azt, hoygha otthon töltöd a telefont akkor nem fogsz rajta otthon zenét hallgatni, és igazuk is van, én sem a telefonon hallgatok zenét otthon, máshol sem de az mindegy. Szóval számomre egy egyáltalán enm hiba, sőt előny hogy nem csúfitja el a telómat mindenféle csatlakozó. Szerintem ezzel az i900 vásárlók nagyrésze igy van. Én nem hallgatok telefnoon zenét, vagy autóban hallgatom, vagy ipodon.

    Az utóbbi 10 éveben tuti, hogy szintén nem volt olyan piackutatás, aminek az lett volna az eredménye, hogy bármelyik cél közönség jobban preferálta volna a 2.5 a 3.5 jack dugóval szemben. Ehhez képest ugye nem kell ecsetelnem, hogy milyen lassan, nehézkesen hajlandóak ebbe az irányba váltani.

    Ennke azért méretbeli külömbsége van, azért nem mindegy egy zsúfolt telefon belsőbe hogy mekkorát kell beledugni. Laikus szemmel nézve szinte midnegy hogy most kicsit vastagabb, de egyébként egy dugónak a belső telefonba lévő része sokkal nagyob és... Egyébként pedig egy 50 forintos átalakitóval meglehet oldani, illetve a elhet kapni olyan fülhallgatókat, headsetek is. Illetve lehet ennek egy olyan vonzata is, hogy vedd meg a gyári fülest és ne mást használj

    Annak ellenére, hogy óriási ere van a piackutatásnak, továbbá nagyon fejlett módszertanai, mégis kevéssé alkalmazott (részben szakma béli vagyok, csak azért mondom itt a tutit ). A legnagyobb ereje pont az innováció és nem a feltalálásban rejlik. Azaz, hogy hogyan alkalmazunk jobban (új csomagolásban), már meglévő technológiákat/termékeket. Az iphone pont erről szólt.

    Az iphone tökéletes példája annak, hogy hogyan alkossunk olyan telefont amiben csak azo ka funkciók vannak amit tényleg használ az ember.
    5 megapixeles kamera, nevetséges, ledes villanó? Szarse ér. Arra amire egy telefonba kell a kamera hogy valami hülyeséget látok gyorsan lekapjam maximálisan elegendő a 2 megapixeles iphoen kamera. Olyna helyken ahol ténylegesen fotózni kel, oda nem jó, én még kompakt gépet sem veszek, emrt szerintem azoknak a minősége is envetséges, csak tükörreflexes fényképezőgépet használok, minimum egy 60mm-s objektivvel, azal lehet normális képet csinálni. Bluetoothos adatküldés, amit még sokan szidank, az minek? kislányok küldözgessék a csengőhangokat egymásank a szünetbe? Másra nem jó headsetnek elég jó, és azt tudja is, nekem sosem hiáynzott. Videótelefonálás, most őszintén van valaki kishazánkban aki szokott olyat csinálni? Kb a 10 millió emberből 100, ezek is csak poénból, igazából teljesen fölösleges dolog. Nahh még mit szoktak szidni rajta, más nem juit eszembe, de általában olyna dolgokat amit soha nem használ az ember. Ebben különbözik az Apple, hogy nem olyan dolgokat fejleszt aminek semmiért értelme, mint pl az előbb emlitettek, hanem azokat tökéletesiti amit ténylegh hasnzálunk egy telefonon(pl netböngészű, vagy pl a virtuális billentyűzete is sokkal jobb mitn bármelyik windows mobilosnak). Csak ugye a magyar embereknek az a lényeg akkor érzik magukat vagányabbnak ha a techspec. a telefonjának hosszabb mint a haverja telefonjának, mégha abból a 200 funkcióból nem is használ cask 3-t. Az apple sikere ebben van, hoyg nem hülyeségekkel tette tele a telefonját hanem olyna dolgokat tökéletesitette amti tényleg használ az ember.

    Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz iknight #3 üzenetére

    bocsánat, hogy ilyen miatt írok, de a "thaivan"-nak magyar fórumon kétféle helyesírása létezik: Tajvan (magyarosan), és Taiwan (kínai fonetikus átírás). nincs benne 'h' betű, és igazából semmi köze Thaiföldhöz

    amúgy vannak igenis dolgok, amik hiányzonak. jó a szifon billentyűzete? és a fektetett qwerty? kikapcsolhatatlan prediktív bevitel? aztán van, aki mms-t is használ. én használok BT fájlküldést mondjuk dokumentumok egyszerű továbbításához. az sem árt, ha bárhol rádughatom egy usb kábelre, és tölthetem, adatot mozgathatok rá. vagy ha tudok copy-paste-elni, vagy programokat párhuzamosan futtatni. ezeket én személy szerint használom.

    oalex: lehet, hogy meglepődnél, de az ázsiai piacon igen népszerűek a lifegők, szóval könnyen lehet, hogy onnan van az ihletük a Samsungnál.

    peterkeT: annyira azért nincs lemaradva a Nokia. a wimo biztos sokoldalú, de például hiába toldozzák home screen pluginekkel, ha egyszer belépsz a menübe mégis úgy néz ki, mint annó a win3.1 :( meg a kis színmélység a képernyőn, a nagy hardverigény, stb. a szifont meg a korlátozásai miatt lehet túllépni. viszont ami meglepett, hogy a vaskalapos hagyományőrző, a valós qwerty szinonimája, a BB is lépett már ebbe az irányba.

    [ Szerkesztve ]

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz iknight #6 üzenetére

    Azért egyvalamit én hiányolok napjaink telefonjaiból, ami a PDA-k jórészében megvan, és igazán nem lenne egy bonyolult dolog megvalósítani, ez pedig a dokkoló. Hogy ha hazaérek, vagy munkába, akkor beleteszem a telefonomat a dokkolóba (ahonnét ha csörög, ki is lehet azonnal venni), ami automatikusan azonnal tölti az akkut (mai akkus üzemidőknél ez amúgy is alap kéne legyen), szinkronizálja a névjegyzéket, emaileket, vagy akár dokumentumokat, illetve meghajtóként elérem a számítógépről a telefont, az azon lévő adatokat, mindegy, hogy a saját memóriájában, vagy a memóriakártyán vannak-e. Ilyen módon a telefonról való zenehallgatás is új értelmet nyerne. Továbbmegyek: sokszor szjvesen hallgatnám a telefonon tárolt zenéket az autóban is, egy kihangosítóval egybeépített dokkoló, ami ráadásul megintcsak tölti a telefont az autóban is, megintcsak olyan dolog lenne, amire iganis lenne igény.

    Mindezt különböző trükkökkel persze most is meg lehet csinálni, de miért nem adnak legalább az üzleti telefonokhoz alapból, de akár opcionálisan ilyen dokkolót? PIllanatnyilag már annak is örülhetek, ha kapok adatkábelt a business class telefonomhoz, a hozzákapott szoftverek meg hol ezzel, hol azzal nem kompatibilisek, és ezer sebből véreznek. Egyébként igen, használom a PC Suite-ot, de ne kéne mindig kábelezgetnem, ami ráadásul nem is tölti a szerencsétlen E51-emet... :( Persze már az is nagy előrelépés, hogy standard mini-USB kábel kell hozzá, így könnyebb az irodába is szerezni egyet (és nem többezer forintos horror áron), hogy ne kelljen mindig az otthonit cipelnem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • dabadab

    titán

    válasz #16820480 #7 üzenetére

    Bocsanat, hogy ilyen miatt irok, de a "Taiwan" nem fonetikus, hanem pinyin atiras (amit egyebkent magyarul nem tul jo hasznalni, mert teljesen idiota ejtesi szabalyai vannak, amiket kb senki sem ismer).
    :D

    DRM is theft

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dabadab #9 üzenetére

    oké, semmi baj, de jobb ha tőlem tudod, hogy a pinyin az azt jelenti kínaiul, hogy hangjelölő írásmód (ami ha nem tévedek, akkor ugyanazt jelenti, mint a fonetikus) ;)
    egyébként szerintem egyedül a pinyin használatának van értelme, ha már betűkkel akarunk kínait leírni, mert a magyar átírás nem egyértelmű, még akkor sem, ha esetleg így az átlag magyar azt hiszi, hogy ki tudja ejteni a kínai szavakat. arról nem is beszélve, hogy a a pinyin-t 1958-ban vezették be, míg a magyar átírás ennél későbbi. szóval ez olyan, mintha mondjuk mostantól elkezdenénk az angol szavakat magyar fonetikával leírni (Sekszpír, Csörcsil és a többiek... meg Száuszempton! vagy inkább Cselszí?) ;]

  • dabadab

    titán

    válasz #16820480 #10 üzenetére

    Az egy dolog, hogy azt jelenti, de nem az. :) Szigoruan csak az egyes szotagokat irja le, a szotagok kozti interakciot egyaltalan nem. Es bar lehet kritizalni a magyar atirast azert, mert egy csomo informacio elveszik belole, de egyreszt altalban a pinjinbol is elhagyjak a hanglejtes jeloleset (amivel az egyertelmuseg azonnal el is veszik), masreszt meg azert pl a "Sencsen" joval kozelebb all az eredetihez, mint amit egy atlagolvaso a "Shenzhen" alapjan produkal.

    "a pinyin-t 1958-ban vezették be, míg a magyar átírás ennél későbbi"

    "szóval ez olyan, mintha mondjuk mostantól elkezdenénk az angol szavakat magyar fonetikával leírni"

    Mondjuk azzal az apro kulonbseggel, hogy az angol latin ABC-t hasznal, a kinai meg nem :) A helyesirasi szabalyzat szerint meg mig utobbi esetben szinte minden esetben az eredeti irasmod atvetele a javasolt, addig nem latinbetus ABC-t hasznalo nyelveknel a "koznepnek" szant irasokban a magyar atirast a preferalt.

    DRM is theft

  • iknight

    senior tag

    válasz #16820480 #7 üzenetére

    Egy egyszerű kis programmal, kp 1 perc alatt megelhet oldani hogy ki lehessen kapcsolni a prediktív bevitelt. Az mms az kb megint 2 perc és utána vna. Pc-n a mini usb terjedt el, appleéknél pedig az ipod csatlakozó. Lehet neked nincs, nekem van kábelem itthon is, autóban is, és a laptop táskában is hozzá. Pl amerikában az újonnan vásárolt autók 90% ban van ipod csatlakozó, ami a mini usbről nem mondható el, és ott töltheted, hallgathatod az aut audió rendszerén meg stbstb, ez megint csak kis hazánkra korlátozódó probléma, legalább is nagyrészt. A copy paste pedig a legújabb software frissités után már elérhető benne...

    Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

  • dabadab

    titán

    válasz iknight #12 üzenetére

    "egyszerű kis programmal, kp 1 perc alatt megelhet oldani hogy ki lehessen kapcsolni a prediktív bevitelt"

    Jonapot kivanok, az ajfonrol van-e szo-e, avagy valami szakallas junikszhekkereknel szolo kutyurol?

    DRM is theft

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dabadab #11 üzenetére

    milyen szótagok közti interakcióra gondolsz? amúgy a hangsúlyok jelölésével sem egyértelmű a pinyin, ugyanis rengeteg azonos hangzású szó van a nyelv sajátosságaiból adódóan. ezért is lehetetlenség lenne latnbetűre áttérni a kínai nyelv esetében.
    de a magyar átírás sokkal rosszabb. pont jó példát hoztál: Shenzhen-t azt nem "sencsen"-nek kéne magyarul írni, mert nem így ejtik, hanem "sendzsen"-nek, ha már magyar fonetikát akarunk ráerőszakolni. aztán a pinyin "b" és "p" közti különbséget is meg lehetne oldani jelölésben, de mégsem tették. ezért utálom nagyon. és sajnos nekem még "dolgoznom" is kell vele... :(

    iknight: én nem a feltört szifonról beszélek, hanem arról, amit kapsz a dobozban. és ezek mind alapból vannak akármelyik konkurens modellben.

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz HXY #15 üzenetére

    Amikor akkora piac leszünk, hogy megérje miattunk egy QWERTZ gombsor gyártó gépet is üzembeállítani... :D

    (Mellesleg én teljesen jól elvagyok a QWERTY-billentyűzettel is. ;] )

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy A54

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz HXY #17 üzenetére

    Nem értem. :U

    Az ékezet-probléma kisebb-nagyobb utánajárással bármelyik gépen megoldható. :)

    Samsung Galaxy A54

Új hozzászólás Aktív témák