Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maajsz

    senior tag

    válasz szazbolha #197 üzenetére

    Az értéke ma inkább a potenciál. Ami a BTC most az nem a jelenlegi "pénz" leváltása. Magát a pénz fogalmát és pontos működését sem könnyű megérteni, ehhez hasonlítgatni a coint még nehezebb.
    Valós érték ott mutatkozik, ha később eljut odáig, hogy a jelenlegi pénzügyi rendszert forradalmasítsa, hiszen a mai rendszer fenntartása rettentően drága, nagyságrendekkel több mint a kriptózás most. A BTC egyenlőre a legismertebb coin, el kell ismerni nem igazán hatékony, de sokan látnak profitot benne és amíg van hit benne addig van valami érték is. Az, hogy mennyi erőforrást emészt fel és ez ehhez viszonyítva jelenleg milyen "értéket" teremt jó kérdés, majd visszamenőleg lesz megválaszolva évek múlva. Igen rengetegen csak pénz hajhászat miatt lovagolnak rajta, de ezt megteszik az emberek kb minden mással is, legyen az valami új zöld technológia vagy bármi. El kell fogadni hogy még ma is az embert a pénz motiválja, emiatt kezd olyan vállalkozásba amilyenbe kezd. Ez lehet előnye és hátulütője is a kriptónak, mert sokat emészt fel, viszont bevonz rengeteg embert és olyan tapasztalati értéket tesz le ami másképp nem lenne lehetséges. Innentől már nem a bányászon a sor, hogy eldöntse a sorsát, hanem magasabb körökben, hogy fogják e alkalmazni állami szinten. Addig is legtöbben nyilván a profit reményében maradnak és ezt addig tartják is amíg működik. Ha egyszer már annyira "káros" lesz az egészségre vagy közfelháborodást okoz valószínűleg bele fognak nyúlni valahogyan, de innen fejtegetni a dolgok már inkább átcsap filozófiai elmélkedésbe. Az emberi természet egyhamar nem változik, maradni fognak továbbra is azok akik kontrollálni akarják és birtokolni a dolgokat és egyenlőre eszük agában is ilyeneket kiengedni a kezükből, hogy monetáris politika.

    Addig is nyűghet a gamer, válthatja a PC Master Racet a Crypto Master Race, lehet egymást fikázni vagy megérteni is, akár ész érvekkel.

  • maajsz

    senior tag

    válasz bot1978 #229 üzenetére

    Ezért hangoztatták, hogy a coint nem valami valós valuta virtuális alternatívájaként kell tekinteni, hanem pl egy virtuális ásványként. Lehet vele "cserekereskedni" mert bizonyított az eredetisége, akárcsak az x karátos gyémántnak amit ha beviszel az ékszerészhez megmondja igen ez ilyen tisztaságú, ezáltal van egy árfolyama (hogy miért, ne menjünk bele az arany/ezüst stb. értékkel bír az ember számára). Ettől az ásvány mögött nincs állami garancia (GDP/bizalom stb.), de mégis van egy értéke ami a piactól függően alakul. Hasonlóan a coinnál, csak ott az ékszerész a rendszer (blockchain). Tehát ha ilyen szemszögből nézed akkor ez lehet egy "asvány" féle amivel lehet kereskedni.

    Egzakt pénzként egyenlőre én sem tekintenék rá, mert az olyan lenne mintha x gpu-val kéne számoltatnom ezerrel, hogy egy speciális nyomtatóval lenyomtathassak egy egyedi papírpénzt (ami ugyan nem egy hamis semmi) és azzal akarnék a boltba a fizetni. Ott meg megkérdezné a néni, hogy ezt miért is vegye el? Ja mert van pár ezer másik aki elveszi és az azért veszi el mert érdeke, mert neki van ilyen nyomtatója? Ilyen szemszögből meg olyan mintha alakulna egy virtuál állam aminek a minerek a polgárai, a hashpower a GDP-je, a valutája meg a coin. Csak ilyenkor megkérdem, hogy az a hashpower kinek hoz valami valós hasznot azon felül, hogy a saját valutájának nyomtatására és fenntartására megy el? Emiatt mint valuta nálam nem okés.

  • maajsz

    senior tag

    válasz Dark Archon #302 üzenetére

    Olvass egy kicsit utána. Ez nem egy valós de még nem is elektronikus valuta. Át tudod váltani fiatba, megvan a menete/költségei, a cikk témája nem ez, másik topikban el tudják mondani.

  • maajsz

    senior tag

    válasz K@riK@ #304 üzenetére

    Azért jegyezzük meg ez még ma sem ilyen befektetés. A megtérülés ideje a rizikófaktorral szokott arányban mozogni és utóbbi jelen esetben még mindig jelentős. Te sem tudhattad, hogy a kártyád értéke ilyen irányban fog változni, ahogy azok sem akik 1-2 éve intenzíven tolják. Még a legtapasztaltabbak sem merik kijelenteni, hogy biztosan hogy áll a dolog egy év múlva, de még 6 hónap múlva sem.

    (#309) shteer Szerintem (jól) működő vállalkozásokat ne kezdjük el hasonlítgatni a kritpózáshoz egyenlőre :N pl egy autókereskedőnek azt mondod tegye az 5 millát a bányába és ne gépet hozzon helyette szerinted mit fog válaszolni?

    [ Szerkesztve ]

  • maajsz

    senior tag

    válasz -KP- #311 üzenetére

    Én is csinálok vállalkozást, elég kicsi de azért kvázi stabil. Az autókereskedős csak egy példa volt, de lehetsz festő/asztalos/szerelő stb vállalkozóként ami egy biztos jövedelem. Az hogy hallasz cégeket bedőlni természetes, sokszor sajnos szándékosan csődölnek mert már olyan szinten kihúzták a lóvét belőle.
    Persze ha arról van szó, hogy teljesen ismeretlen területen indítasz új vállalkozást az jóval rizikósabb, de aki benne van egy szakmába pl és úgy lesz maszek már jó eséllyel fektet be, nagyságrenddel biztosabb mint a bánya. Nem beszélve arról, hogy ő valós GDP-t is hoz, ami kriptó jelenleg nem produkál egyenlőre csak emészt illetve majd a jövő dönti el milyen szinten volt/lesz hasznos.

  • maajsz

    senior tag

    válasz Danex #313 üzenetére

    Sorry akkor én tévesztettem kicsit fonalat, úgy jött le mintha az lenne a "tanács". hogy ne vállalkozz hanem bányássz. Másodállásban valóban nehéz olyat találni ami ilyen szinten automatizálható még ha rizikós is.

    (#314) Enter65
    Igen kicsit off lett a dolog, kell egy kriptó pro/contra cikk és ott mehet az anyázás :C

  • maajsz

    senior tag

    válasz koxx #322 üzenetére

    Az a folyamat, hogy minden nap létre jön egy coin, kizárólag azzal a céllal, hogy az alapítók és társai a hamar beszállók és kitalálnak vmi marketing BS-t hogy mások ráharapjanak és feltornásszák az árfolyamot, háát van benne valami ;)

    (#324) Enter65
    Tegyük hozzá a NASA meg NSA (elvileg..) tesz valamit a bolygó/biztonság érdekében. Az utóbbi mondjuk kérdéses hogy indoltan emészt e annyi erőforrást, a NASA kutatás-fejlesztés részlege bőven tesz le az asztalra.
    Egyébként meg simán számolhatja a semmit, ha az emberek egy nagy csoportja ebben egyetért és belefektet :P

  • maajsz

    senior tag

    válasz Dr. Romano #367 üzenetére

    Tény hogy nem rosszak, de azért ne várd egy 1050 Ti szintjét sehol. Régebbi játékokkal el lehet vele bohóckodni de gamingre nem alkalmas.

  • maajsz

    senior tag

    válasz Dilikutya #373 üzenetére

    Mitől lettél triggered? Úgy csinálsz mintha az 550-ed meg 4K közt nem lenne élet, meg 1080 Ti-t javasoltam volna.. RX550-el persze el lehet vegetálni, BF1 leengeded low-ra még talán multiba is súrolhatod a 60 fps-t, magasabb beállításokon örülhetsz a 30-nak. Itt most mindenki rinyálhat, hogy neki mi a gaming, te is nyugodtan fikázhatod azt aki hozzászokott a 120+ fps-hez és a 60-at darabosnak látja, építő jellegű nem lesz a kommented. Honnan tudod mivel játszik? Ha Witcherezik vagy GTA-zik 550-el imádkozhat a 30 pfs-hez. A hsz-t morgyi kollega gondolatmenetéhez kapcsolódóan írtam, ő után iírta is, hogy egy 580 szintjét célozza, akkor még láthatáron belül se voltam a 1050 Ti-vel.. ami btw pont annyival több mint az 550 hogy ne kelljen imádkozni FHD-n és itt most nem az mai árát értem. Emellett az megint más ha az ember visszafelé vesz VGA-t meg megint más ha jővőre is akar játszani valami aktuális játékkal..
    A gondolatmenetedet követve, úgy járkálsz az utcán is hogy XY mi a *szé jár 40 millás mercivel amikor az opel is elvisz, meg mi a sz.ré van rajta rolex mer a telón is ott az idő? Így hamar agyvérzést lehet kapni :N

  • maajsz

    senior tag

    válasz Dr. Romano #375 üzenetére

    Nem ugyanaz passzívban bámulni egy jelenetet pl messziről, mint érzékelni a válasz időt. Magyarázkodni nem akarok, játsszál egy darabig 120 fps felett majd 60 alatt ugyanazzal és észreveszed. Játék közben te adod az inputot és várod a reakciót amit "érzékelsz" magas fps-en, míg moziba kvázi alszol ;)

  • maajsz

    senior tag

    válasz Dilikutya #383 üzenetére

    A dolog lényegi része az lett volna, hogy sok ember ha már vga-t vesz szeretné ha egy ideig jó is lenne. Lassan kezdenek a wqhd monitorok árban lenni, nyakunkon a 4K, szó mi szó lenne igény a nagyobb gpu-kra. Szerintem nem egészséges az a szituáció amikor a 1,5-2x ár miatt az embernek normálisnak kell tartania azt, hogy most pl 1050Ti felett katasztrófa a helyzet. A high end vga önmagában is luxustermék, az utca gémere hónapokig néha évekig gyűjt egy újra, amit a mostani szitu lazán hazavágott. Valahol joggal is van felháborodva, ez is ugyanolyan hobbi mint akármi más. Ha kihalásszák a pecás elől az összes halat mert qwára keresett lesz, akkor azok is legalább ennyire nyígnának. Sajnos az ember olyan, ha valamiből egy kicsit is pénzt tud kihúzni tökéletesen lesz@rja ha másnak azzal kellemetlenséget vagy hátrányt okoz. Széttárja kezeit, hogy bocsmá' vagy a rosszabb féle még röhög is rajta. Persze itt a morgás most a "kisbányászokon" csapódik le, mert máshol ugye nem tud, de nem mondom hogy nem kárörvendenék erősen ha véletlen egy két óriás bányában "háztűz" ütne ki.

  • maajsz

    senior tag

    válasz DigitXT #444 üzenetére

    A coinok létjogosultságához folyamatosan visszakanyarodik a topik. Igazából évek múlva derül ki, hogy mennyi (tapasztalati) értéket adott az egész kriptó. Egyenlőre jogos a felvetés, hogy az egész átcsapott e pénzhajhászatba. Sokan állnak azon az állásponton, hogy "mindig lesz mit bányászni", mert minden nap jön új coin, hogy az alapító gazdagodjon de lehet egy idő után már a nagy verseny miatt olyat is írnak ami másra is hasznos lesz a saját maga fenntartása mellett. De erre már tényleg új topikot kellene nyitni. :))

Új hozzászólás Aktív témák