Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzstm

    titán

    válasz Karma #13 üzenetére

    és amúgy milyen a Legend-ed? :U
    Egyik ismerősöm épp olyat tervez venni, én tesztek alapján kimondottan mertem ajánlani neki, persze egy személyes tapasztalat sokat segítene :R
    Jöhet akár privátban is :B

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Karma #13 üzenetére

    úgy emlészem, hogy az Omina esetében is volt olyan gond, hogy navigáció közben többet fogyaszt, mint amit az autós tüöltője képes beletáplálni :D elég ciki az ilyesmi mindenesetre, mert kellemetlen lehet használat közben, főleg ha akkor jön rá az ember, amikor éppen szüksége lenne az eszközre...

    WillyX: az emailes dolgot a telefonom is tudja, de az akár menet közben a zsebemben is, ha úgy akarom. a műsorújságot meg nagyjából akármelyik set top box... erre felesleges egy 500 dolláros eszközt venni még pluszban.

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #169 üzenetére

    Na persze mint egy halom másik operációs rendszer. Persze az már csak smafu, hogy nem rendelkezik a Unix tulajdonságokkal, persze erről csak az jut eszembe, hogy jelenleg a Suse Enterptise 11 a Novell Netvwork 9, mert mi köze van hozzá holott megfelel egy halom szabványnak.
    Nem Unix kb ennyi soha nem is volt az.

    Tudod van az legendás mondás a Unix apjától:

    A UNIX BSD, DE A BSD NEM UNIX. Erről ennyit.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #171 üzenetére

    Nem nem azért, azért mert ha valami megfelel egy szabványnak attól még nem lesz maga a szabvány, ez nem bonyolult.
    Senki nem állította, hogy nem felel meg a Unix 03 szabványnak, és még mennyi minden megfelel ennek a szabványnak.
    De a Unix magja eleve nem is ugyanaz az architektúra, de ez gondolom nem baj. :)

    "Specification

    The user and software interfaces to the OS are specified in four main sections:

    * Base Definitions - a list of definitions and conventions used in the specifications and a list of C header files which must be provided by compliant systems.
    * Shell and Utilities - a list of utilities and a description of the shell, sh.
    * System Interfaces - a list of available C system calls which must be provided.
    * Rationale - the explanation behind the standard.

    The standard user command line and scripting interface is the POSIX shell, an extension of the Bourne Shell based on an early version of the Korn Shell. Other user-level programs, services and utilities include awk, echo, ed, vi, and hundreds of others. Required program-level services include basic I/O (file, terminal, and network) services.

    A test suite accompanies the standard. It is called PCTS or the POSIX Certification Test Suite.

    Note that a system need not include source code derived in any way from AT&T Unix to meet the specification. For instance, IBM OS/390, now z/OS, qualifies as a "Unix" despite having no code in common.[citation needed]"

    A fontos megjegyzést eléggé kiemeltem. Erről kb ennyit, még a BSD sem felel meg semmilyen Unix szabványnak, de a Linuxok sem, Attól, hogy a MACOSX megfelel ennek a szabványnak még nem lesz tiszta UNIX, szerintem,

    "Még mindig nem jött át, mit akarsz a SUSE-val meg a Novellel, nyelvtanilag sem teljesen százas az a mondat. De a kapcsolatot se látom."

    Ha ismernéd a novell történelmét, és az Enterprise Linuxokat akkor értenéd miről is próbálok beszélni, de ha nem haragszol nem írom le....

    "Vagy Te voltál az, aki a múltkor egy másik topikban magyarázta, hogy azért nem Unix, mert van benne NextStep-féle network-manager? Akkor ott félbe lett vágva a háború, de a paradoxon megmaradt: azt soroljad inkább, hogy miben kevesebb, mint a Te fejedben kialakult Unix-kép, ne azt, hogy mivel tud többet."

    Az nem én voltam, de a NextTep volt az első rendszer amit 1986-ban kezdek fejleszteni 1988-ban pedig kinn is volt a 0,8-as verziója, ami pont teljesen mikrokerneles volt. A Unix ma is Makro/Monolitikus kerneles, de gondolom ez sem nagy probléma.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák