Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Robitrix #22 üzenetére

    Ez nem magyarázza meg, hogy az 1000-es széria óta miért romlik folyamatosan a VGA-k ár/teljesítmény aránya, miközben a bányászat előtt folyamatosan javult.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #32839680 #90 üzenetére

    Azt tudom elképzelni kripto-apokalipszis forgatókönyvnek, hogy a nyugat szépen hagyja, hogy a BTC és az egyéb kriptok többsége a kínaiak kezébe kerüljön, majd a teljes nyugati féltekén sebtiben betiltják, ezáltal borulna a piramis, a kínaiak meg ott állnának pár száz milliárddal kevesebb pénzzel és egy politikai válsággal, amit kívülről már nem nehéz tovább tüzelni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz arnyekxxx #104 üzenetére

    "Pont mint a tőzsdén amikor valaki eladja a tegnap 10$-ért vett részvényt a másnapi 20$-os árfolyamon."

    A tőzsde nem zéró összegű játék, mert az árfolyam idővel korrigál a cég valós értékéhez. Azaz rövid távon lehet ugyan szerencsejáték, de a hosszú távú befektetőket nem a spekuláció motiválja, hanem a cég valós teljesítményébe fektetett bizalom.
    Azaz (szigorúan csak a példa kedvéért) ha mondjuk most vesz valaki Apple részvényt azzal, hogy majd holnap eladja, akkor valóban hazardírozik. De ha 10-15 éves távlatban gondolkozik, hogy mondjuk addigra beérik az Apple ARM-os stratégiája és a mostani 130 dolláros árfolyam stabilan 200 dollár fölé emelkedik, akkor nem azért nyert, mert más befektetők rosszul számoltak, hanem mert az Apple értéke a spekulációtól függetlenül is nőtt.

    Árutőzsdén ráadásul gyakori, hogy valaki az aktuális árfolyam többszöröséért jut hozzá egy termékhez, mégsem bukik rajta, mert magát a terméket felhasználja.
    A shortolásnak is ez lenne amúgy az alapfunkciója: mondjuk egy kenyérgyár egész évre előre szerződést köt egy céggel, hogy stabil áron veszi tőle a búzát. Ha a cég a kialkudott ár alatt jut hozzá a búzához, akkor nyert, ha nem, akkor veszített, de a kenyérgyár mindenképpen mentesül az árfolyam kockázat alól. A kenyérgyárat meg nem érdekli, hogy trükközhetett volna ő is a búza árfolyammal, mert a bevétele a kenyér eladásból származik, amihez felhasználja a búzát, amihez így az előre kikalkulált áron jutott hozzá.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Ezekiell #109 üzenetére

    Egyelőre. Ha viszont egy kisebb megbicsaklás után a kínaiak felvásárolják a többségét, a maradékot meg eleve ők bányásszák, akkor megeshet, hogy kínai tulajdonba kerülhet a kripto nagy része és onnantól be lehet húzni a féket.
    De akár fordítva is megtörténhet: a kínaiak kiadják a parancsot, hogy kötelező a nyugatra sózni a kriptot, így pozitív piaci hangulatban lesz kereslet és kínálat is, ami tovább növeli az árfolyamot, majd a kínai állam egyik pillanatról a másikra betiltja az egészet, amitől padlót fog az árfolyam. Akkor meg a nyugatnak kell szembe néznie a kisbefektetők nyomorával.
    Ez amolyan "mexican standoff" hogy mindenki kölcsönösen a másikra fogja a fegyvert, de nem süti el, azaz sem túlságosan felhalmozni, sem tiltani nem mernek, de az ilyen patthelyzetek egyszer csak robbannak és valaki lépni fog.
    Persze ez inkább csak szórakoztató gondolatkísérlet a részemről. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák