Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malák

    aktív tag

    Ugyan már nagyon régi cikk és idővel el is fog avulni a hozzászólásom, de hátha valakinek segít:

    Sokáig nem mertem Pro X-et venni, mert nem tartom ár/érték arányban megfelelő terméknek. Hülyét kapok tőle, hogy képesek voltak kiadni egy eszközt, amin nem lehet 64bites x86 programokat futtatni, ezzel szerintem nagyon mellélőttek.
    Részben vásárlói nyomásra, részben saját kiváncsiságból a legutóbbi gépekhez hozzácsaptam Pro X-et, aztán pár napot adtam neki, amikor CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ezt használtam, hogy jobb képet kapjak róla.

    Az nem volt kérdés, hogy egy gyönyörű gépről van szó, nagyszerű design, szép kijelző, általános Surface jellemzők.

    Pozitív csalódás:
    - meglepően sokminden van még 32biten, sokkal kevésbé akasztott meg a dolog, mint vártam!
    - a hangszórói nagyon jók, olyat vártam, mint ami a Prókban van, de ez jobb annál valahogy
    - rosszabb üzemidőre számítottam, kis túlzással kinyírhatatlan
    - emulálás nélkül GYORS!

    Negatív:
    - emulálás közben rémlassú! Hiába a 8mag, ha x86-32bit fut, akkor nekem kell egy idegnyugtató, hogy ne vágjam a falhoz a sebessége miatt. 1szálon emulálva nagyjából 1.gen i5 mobil szint, mind a 8 magra vetítve már jobb a helyzet, de nekem borzasztóan kevés. Hozzá kell tenni, hogy komolyabb felhasználónak tartom magam, de azért illene hoznia egy Surface Pro 4 szintet (végülis az M3-as szintjét majdnem hozza is...).
    - Néha még windowson belül is olyan, mintha emulálna, ezt nem értem, hogy miért van, időnként megakad.

    Lehetne még folytatni a sort, de ezek a legfontosabb tapasztalataim néhány nap alatt.

    TL;DR & összegzés:
    Nem annyira használhatatlan, mint hittem, a bolti ár vicc, nem lehet mindent futtatni, bár lehet vele élni, de nagyon hiányzik mögüle egy erős app store tele jól megírt, optimalizált UWP appokkal.
    Lehet, hogy ezzel végre megcsinálta az ARM alapú álmát a Microsoft és nem fog csődöt mondani, de sikertermék nem lesz belőle, talán a második-harmadik generáció már hasznláható lesz, de amíg nem öntenek rá egy vödör pénzt minden fejleszőre, hogy adják ki az alkalmazásukat UWP alapon, natív ARM módban, addig nem fogják tudni sikerre vinni.
    Vagy valami csoda folytán egy jó 32 és 64 bites emulátorral menthető lenne a helyzet, de erre mégkisebb az esély.

    Ajánlom?: Nem, ott van a Surface Pro 5/6/7, mind jobb és használhatóbb.
    Csak tartalomfogyasztásra, light munkára?: Háááát, ha bevállalós vagy és mindennél fontosabb a design, illetve vagy ez vagy iPad Pro, akkor végülis ez is egy hasonlóan limitált, de gyönyörű gép...

Új hozzászólás Aktív témák