Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz #22145024 #25 üzenetére

    Mivel a RODE NT1a professzionális célokra készült stúdió mikrofon, nem kapott direkt USB csatlakozót. Ez "csak" egy hagyományos stúdió mikrofon; abból viszont az egyik legjobb. :K

    Egy prémium XLR kábellel csatlakozik a megfelelő audio interface-hez, illetve stúdió berendezéshez. Egy ilyen eszköz tehát szükséges a használatához.

    Én egy "ROLAND UA-55 Quad Capture" audio interface-szel használom. A kettő együtt került 3 éve ~120.000 forintomba. Ha valaki komolyan foglalkozik a zenével, otthoni "hobbi" stúdiózással, akkor ár/érték arányban talán a legjobb szettet veheti így meg.

    Ez meglehetősen professzionális otthoni felvételt tesz lehetővé énekre, vagy hangszerekkel is. Érdemes meghallgatni a neten található, a fenti mikrofonnal készített felvételeket! Mivel a mikrofonok közül a világon ennek van a legkisebb saját zaja, és meglehetősen univerzálisan használható az érzékenysége, dinamikatartománya folytán, az eredmény magáért beszél.

    A szobád sarkában repkedő légy zümmögését is rögzíti... :P :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #22145024 #31 üzenetére

    "Közben rájöttem, hogy a rode-nál az USB-s rész egy külön kütyü és úgy már 300 ojró felett van összességében. Nálam ez a 170€ a max, amit hajlandó vagyok áldozni egy mikiért, mivel csak prózára használnám, semmi zene, pláne ének. "

    A RODE-nak is van USB-s megoldása RODE NT-USB néven. ;)

    Lehet, hogy szimplán "szövegelni" nem feltétlenül szükséges, ám abban is csúcsminőséget képvisel, és később, ha mégis kell, zenei célokra is használható. (És a 10 év jótállás, azért nem semmi még ebben a kategóriában sem!)

    A másik hasonló megoldás az Audio-Technika AT2020USB+ mikrofon. Jól ismerem, a zenésztársamnak ilyen volt, és jó pár énekfelvételt készítettünk vele. Meggyőző volt a végeredmény.

    Ha nem akarsz ennyit költeni, akkor az M-Audio megoldása praktikus lehet; komplett stúdiószoftvert kapsz a mikforonjukhoz.

    Ha még kevesebbet szeretnél költeni, akkor pedig az AUNA kínálatából érdemes választani. Meglepően jó mikforonokat készítenek ebben a ~20.000-25.000 forintos árkategóriában. Jobbakat, mint a Behringer.

    Pusztán "szövegelni", jó minőségben elegendő egy ilyen is.

    A cikkre reflektálva még... a TRUST GXT 252 Emita a gyári koffer, és a felszereltség miatt nem is annyira rossz vétel ~40.000 forintért... abban az esetben, ha egy korrekt, legalább AUNA kategóriájú mikforonról van szó.

    "Aquila non captat muscas."

  • The Fallen

    csendes tag

    válasz #22145024 #61 üzenetére

    Azért szerkesztés közben ha lassú, vagy akadozik mint atom, mert annyira lassú a gép, az nem túl szerencsés. Nekem nem kell quad sli, crossfire és hasonló, hanem egyetlen közép kategóriás kártya. Azért egy A8-7410, 4gbram és egy radeon m335 2Gb-al nem sokra mennék. Egy egy belépő szintű laptop.., Fura lenne, amikor egy high poly modelt kellene csinálni, lehet hamarabb bezáródik a program, lefagy vagy akármi hasonló, mint hogy elfordul a model, mert forgatni akarom.

  • The Fallen

    csendes tag

    válasz #22145024 #63 üzenetére

    Lehetőség szerint szeretném egyszerre megvenni a gépet hardvereit és nem mondjuk időszakosan egyszer ezt másszor azt. azért most nem akarok kiadni kis vgaért pénzt, hogy utána eladjam majd megint vegyek egy újat.., Amikor asztalim volt akkor is több több évre vásároltam, pedig akkor csak játszottam. 5-6 évnél hamarább nem akarok vásárolni utána (esetleg meghibásodás esetén). Meg lenne, hogy mi lenne, de ez az egy része van, ami hiányzik, vagy ha van is, dupla áron. Amire én használom a gépet az zeneszerkesztés/írás, videó vágás, és most jönne be a 3d grafikai szerkesztés, és végső soron az a heti 2-3 óra játék, amit játszanék. Épp azért szeretném így, hogy mindenre megfeleljen amire kell és ne kelljen nagyon hozzányúlni.

    Mondhatod ,hogy ú játék, arra kell, nem is szerkesztésre.., Nem szokásom cserélni semmit amíg működik... Most vennék egy közép szintet később pedig maximum butítom a grafikát játékokban, de csak játék miatt nem veszek új kártyát.

    Eddig talán volt 3 asztali gépem, meg 2 laptop, amióta egyáltalán megvolt az első gép. Több évre kell, épp ezért szeretnék venni egy ilyen vga-t persze normális áron.

Új hozzászólás Aktív témák