Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    "A jó hanghoz pedig jó mikrofon kell, például a Trust GTX 252 Emita. Ezt a PC-re USB-vel csatlakozó csodát kimondottan streamereknek és zenészeknek ajánlják, "

    Hááát... nem akarom bántani a Trust termékeket, de ha professzionális stúdiómikrofon kerül szóba, nekem nem ez a cég jut elsőként eszembe. :N

    Nem is értem, ki venne ilyet, amikor ~55.000-60.000 forintért egy RODE NT1a mikrofont vásárolhat, 10 év jótállással, ausztrál gyártással, és nem utolsó sorban világbajnok hangzással.

    "Netes szövegelésre" pedig mindkettő felesleges; arra egy jóval olcsóbb mikrofon is megteszi.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #22145024 #25 üzenetére

    Mivel a RODE NT1a professzionális célokra készült stúdió mikrofon, nem kapott direkt USB csatlakozót. Ez "csak" egy hagyományos stúdió mikrofon; abból viszont az egyik legjobb. :K

    Egy prémium XLR kábellel csatlakozik a megfelelő audio interface-hez, illetve stúdió berendezéshez. Egy ilyen eszköz tehát szükséges a használatához.

    Én egy "ROLAND UA-55 Quad Capture" audio interface-szel használom. A kettő együtt került 3 éve ~120.000 forintomba. Ha valaki komolyan foglalkozik a zenével, otthoni "hobbi" stúdiózással, akkor ár/érték arányban talán a legjobb szettet veheti így meg.

    Ez meglehetősen professzionális otthoni felvételt tesz lehetővé énekre, vagy hangszerekkel is. Érdemes meghallgatni a neten található, a fenti mikrofonnal készített felvételeket! Mivel a mikrofonok közül a világon ennek van a legkisebb saját zaja, és meglehetősen univerzálisan használható az érzékenysége, dinamikatartománya folytán, az eredmény magáért beszél.

    A szobád sarkában repkedő légy zümmögését is rögzíti... :P :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Én viszont hadd kérdezzem meg, hogy a fenti, videokártyákra vonatkozó beszélgetésetek miről is szól pontosan!?

    Az elmúlt ~1 évben nem követtem a VGA piac híreit. Az utolsó információt még éppen itt a PH!-n kaptam, amikor a megfelelő topic-ban rákérdeztem, hogy manapság ~35.000-40.000 forintért lehet-e kapni egy normális, megbízható, jó sebességű, közép kategóriás videokártyát.
    A válasz az volt, hogy "nem, egy ideje a megfizethető középkategória 'eltűnt' a kínálatból... 60.000-70.000 forintokért vannak olyan kaliberű kártyák a maguk kategóriájában, mint ~4-5-6 éve fele annyiért".

    Most pedig jól látom, arról van szó, hogy egyáltalán nincsenek? A cégek pedig nem gyártanak? Vagy mi is történt pontosan?

    Valamelyikőtök röviden felvázolná a helyzetet, kérem?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #22145024 #31 üzenetére

    "Közben rájöttem, hogy a rode-nál az USB-s rész egy külön kütyü és úgy már 300 ojró felett van összességében. Nálam ez a 170€ a max, amit hajlandó vagyok áldozni egy mikiért, mivel csak prózára használnám, semmi zene, pláne ének. "

    A RODE-nak is van USB-s megoldása RODE NT-USB néven. ;)

    Lehet, hogy szimplán "szövegelni" nem feltétlenül szükséges, ám abban is csúcsminőséget képvisel, és később, ha mégis kell, zenei célokra is használható. (És a 10 év jótállás, azért nem semmi még ebben a kategóriában sem!)

    A másik hasonló megoldás az Audio-Technika AT2020USB+ mikrofon. Jól ismerem, a zenésztársamnak ilyen volt, és jó pár énekfelvételt készítettünk vele. Meggyőző volt a végeredmény.

    Ha nem akarsz ennyit költeni, akkor az M-Audio megoldása praktikus lehet; komplett stúdiószoftvert kapsz a mikforonjukhoz.

    Ha még kevesebbet szeretnél költeni, akkor pedig az AUNA kínálatából érdemes választani. Meglepően jó mikforonokat készítenek ebben a ~20.000-25.000 forintos árkategóriában. Jobbakat, mint a Behringer.

    Pusztán "szövegelni", jó minőségben elegendő egy ilyen is.

    A cikkre reflektálva még... a TRUST GXT 252 Emita a gyári koffer, és a felszereltség miatt nem is annyira rossz vétel ~40.000 forintért... abban az esetben, ha egy korrekt, legalább AUNA kategóriájú mikforonról van szó.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Feketelaszlo #32 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Utána kellett olvasnom, hogy mi az a "cryptocurrency bányászat".. Hát elképesztő! Amikor ilyeneket hallok, mindig eszembe jut, hogy "veszett a világ".

    Szóval ha jól értem, a megfizethető, jó minőségű, közép kategóriás videokártyákat mind felvásárolták (mennyire örülhetnek ennek a gyártók!) azok, akik ezzel foglalkoznak?

    No sebaj... a Radeon 5770-esem még bőven elegendő azokhoz a játékokhoz, amelyeket időnként futtatok. :) Fejleszteni ráérek még később is. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #16939776 #48 üzenetére

    "Az egy átfestett LD system 1013/4Cusb: adnak hozzá popfiltert(szintén LD), kis talpas állványt, dobozt."

    Mármint a RODE USB mikrofonjának az alapja, nemde?

    "Persze a rode 48V-ról, studio hangkártyáról, szólhat utolérhetetlenül szenzációsan."

    Szól is, biztos lehetsz benne! :K

    "Javítottam Akg, neumann stúdió mikrofonokat, azok másképpen vannak belül megcsinálva mint a rode ;]"

    Ugye nem komolyan mondod, hogy ~fél-egy millió forintos, csöves mikrofonokhoz hasonlítod a ~60.000 forintos RODE NT1-A mikrofont? :N

    Egyébként, az a szép, hogy a végeredményt tekintve nyugodtan össze lehet hasonlítani őket.

    Egy teljes albumot felénekeltem egy drága, csöves AKG mikforonnal (tizenegynéhány milliós stúdióberendezésen), és az Audio-Technika AT2020-hoz képest valóban más dimenzió volt.

    Viszont a RODE NT1-A-val felénekelt felvétel sokkal jobban tetszik, pedig "csak" a fentebb említett Roland audio interface-t használtam. ;) Szerintem a piacon abszolút "Best Buy" ez a mikrofon.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák