Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The Fallen

    csendes tag

    "Nagy öröm látni", hogy alapvetően kúsznak felfelé az adott kategóriák árai. Anno még a 9600xt-t vettem 40-50 ezer körül. A gyártó ára megegyezett a tavalyi rx480 gyártói árával, a mostani rx 580 pedig drágább, ami a hivatalos árak szerint olcsóbbnak kellene lennie és érdekes módon ez mostanában 80-100 ezer Ft. Tehát az akkori közép kategória ára felkúszott a felső közép kategória árára, a mostani belépő szint pedig feljött a középkategória árába. Ezt nem lehet csupán azzal magyarázni, hogy a pénznemek árfolyama annyira felkúszott, mert még úgy sem jön ki az az ár, mellette az áfával sem lehet, mert nem jön ki a mai ár. A másik, régen is voltak kiskereskedelmi hasznok az árban, még is olcsóbbak voltak. Most meg, hogy ha hiány van belőle, akkor meg a ma közép kategóriás kártyák (rx580, 1060, mert ezek messze vannak a felső kategóriától, abszolút közép kategória) akkor olyan magasságokba emelik az árait, ami anno eleve nem is létezett, ma meg már felső/csúcs kategóriás kártyák szintjére. Csak gratulálni tudok nekik, akkor inkább rohadjon rajtuk az összes a kereskedőkön. Egyszer lehetne végre összefogni az embereket, hogy nem, ilyen áron nem veszünk semmit és senki nem vásárol...

    Én is gépvásárlás előtt állok, baszott drága a memória, mindemellett most meg nem csak hogy eltüntek a "középkategóriás" kártyák, ha netalán lehetne venni, akkor is csúcskategóriás árakon.., Remélem akkor a kisebb Vega kapható lesz az eredeti rx580 árán, mert így talán el is várható. Jelenleg csak várok, mert nem tudok számítógépet vásárolni, mert egy 60-70 ezer ft-os kártyáért nem adok ki 150-200 ezret... Ha így halad nem lesz csak belépő szint és felső kategória....

  • The Fallen

    csendes tag

    válasz Sir81 #33 üzenetére

    Épp úgy voltam vele, hogy had álljon be az ár a vganak is és a prociknak is április vége, május eleje környékén és majd szeptemberben megveszem. Hát a nagy faszt veszem, mert nincs mit megvenni, vagy ha van, akkor baszott drága. Megszoptam szó szerint, úgy néz ki. Most megtanultam, hogy 1 másfél hónap után ahogy kezd kicsit olcsóbb lenni a ternék, rá kell csapni, mert később vagy nem lesz, vagy nagyon drágán. Talán egy házat tudok venni és a többit akkor, amikor kapható minden komponense a számítógépnek :D

    Egy kérdés. Hogy lehet itthon gyártói garanciát érvényesíteni? Gondolok arra, hogy üzletek sok esetben nem adnak 5 évnél több garanciát, amikor a gyártó, például a Seasonic 10-12 év garanciát ad a tápjukra.

  • The Fallen

    csendes tag

    válasz hemaka #55 üzenetére

    Nekem komplett gép kellene 3d grafikai szerkesztéshez, animálás és hasonlókhoz. Hamarosan fogom tanulni ezeket, gyakorolni is kéne valamin otthon. Nekem évek óta nincs pc, csak egy kis laptop, azon nem feltétlen lehet ezeket megcsinálni, meg renderelni. Hogy gyakoroljak, ha nincs min? Kellene nagyon, szeptemberig jó lenne ha elérhető lenne, normális áron.

  • The Fallen

    csendes tag

    válasz #22145024 #61 üzenetére

    Azért szerkesztés közben ha lassú, vagy akadozik mint atom, mert annyira lassú a gép, az nem túl szerencsés. Nekem nem kell quad sli, crossfire és hasonló, hanem egyetlen közép kategóriás kártya. Azért egy A8-7410, 4gbram és egy radeon m335 2Gb-al nem sokra mennék. Egy egy belépő szintű laptop.., Fura lenne, amikor egy high poly modelt kellene csinálni, lehet hamarabb bezáródik a program, lefagy vagy akármi hasonló, mint hogy elfordul a model, mert forgatni akarom.

  • The Fallen

    csendes tag

    válasz #22145024 #63 üzenetére

    Lehetőség szerint szeretném egyszerre megvenni a gépet hardvereit és nem mondjuk időszakosan egyszer ezt másszor azt. azért most nem akarok kiadni kis vgaért pénzt, hogy utána eladjam majd megint vegyek egy újat.., Amikor asztalim volt akkor is több több évre vásároltam, pedig akkor csak játszottam. 5-6 évnél hamarább nem akarok vásárolni utána (esetleg meghibásodás esetén). Meg lenne, hogy mi lenne, de ez az egy része van, ami hiányzik, vagy ha van is, dupla áron. Amire én használom a gépet az zeneszerkesztés/írás, videó vágás, és most jönne be a 3d grafikai szerkesztés, és végső soron az a heti 2-3 óra játék, amit játszanék. Épp azért szeretném így, hogy mindenre megfeleljen amire kell és ne kelljen nagyon hozzányúlni.

    Mondhatod ,hogy ú játék, arra kell, nem is szerkesztésre.., Nem szokásom cserélni semmit amíg működik... Most vennék egy közép szintet később pedig maximum butítom a grafikát játékokban, de csak játék miatt nem veszek új kártyát.

    Eddig talán volt 3 asztali gépem, meg 2 laptop, amióta egyáltalán megvolt az első gép. Több évre kell, épp ezért szeretnék venni egy ilyen vga-t persze normális áron.

Új hozzászólás Aktív témák