Új hozzászólás Aktív témák

  • h-yle

    addikt

    Nekem is ezek jutottak eszembe mint a kollegáknak.

    Először is a sávszél.
    Mielőtt még nyugat felé mutogatunk azt érdemes leszögezni hogy sem az USA-ban se mondjuk Angliában nem nagyobb az átlag feltöltési sebesség mint mondjuk 1-2 Mbit, ami ugye 100-250 KB/s felfelé irányuló adatforgalmat jelent, ami barátok közt is pi**afüst, egy 100 MB/s SSD-hez képest. Hiába kis adat, hiába fénykép, hiába homevideo, ez nem elég semmire. Egy este ellőtt 2G memóriakártyán lévó fotók feltöltése is órák kérdése akár. Nem is beszélve arról ha mondjuk videózik valaki. És akkor arról még szó se volt hogy adott esetben szerkesztem még utólag a dolgokat, és akkor mehet fel az egész újra.

    Másodszor ott az adat- biztonság és elérhetőség kérdése.
    Mint fentebb említette valaki az a tuti amit a kezembe fogok. Kismillió dolog történhet aminek hatására nem tudom elérni az adataimat (elég ha pusztán nics net), és ott állok megfürödve. Manapság 20e forintból van egy 0.5 Terabyte-os RAID tömböm, aztán csókolom. Azt csak akkor vesztem el ha széjjelverem kalapáccsal.

    Harmadsorban pedig a privát adatok védelme.
    Itt pedig nem is sorolom milyen problémák lehetnek egy fotóból, számlából, egyéb személyes adatokból. Az pedig csak hab a tortán, hogy a mai elharapózzott szerzői jogi viszonyok mellett jön teszemazt a FOX, és leveteti a teljes vasárnap esti bulképeket tartalmazó mappát, meg ki tudja még mit mert a képeken egy 24 plakát van a falon.

    Persze ettől függetlenül nagyon sok hasznos eleme van a szolgáltatásnak (bármilyen formában jelenjen is majd meg az), de semmiképp nem érzem úgy hogy nagy HDD égetésekre kéne készülni a megjelenés napján (sőt!).

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák