Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Aki hangtalant keres, de nincsen lehetősége vagy szándéka a teljes passzív hűtés megtervezésére, vehet akár ventivel is. Nekem pl. olyan van, ami mindig forog, de nagyon-nagyon lassan (majdnem olvasható a gyári venti márkajelzése). 10dB és 15dB között változik terhelés függvényében.
    Én szándékosan nem akartam passzívat, de azt sem hogy hallani lehessen. A PC házon belül, az asztal alatt, és kb. 1,5m távolságban már annyira elveszik ez a kis hangnyomás, hogy érzékelhetetlen.
    Csak azért írtam ide, hogy akinek hasonló elképzelése van, mint nekem, találhat szintén hangtalant. Hirdetni nem fogom, de megtalálja a típust az adatlapomon.

    (#11) GAI: Ha nem igényli valamilyen speciális felhasználási igény a teljesen passzív üzemet, akkor én javaslom, hogy maradj a nagyon csendes aktív tápnál. Számold ki, hogy a rendszered teljesítményfelvétele és a tápod hatásfoka alapján, kb. hány Wattot fűt el. Ha szoktál játszani több órán keresztül, akkor törekedj rajta, hogy inkább legyen aktív a hűtés, vagy szereld a géped egy annyira szellős "házba", mint egy test bench keret. Biztos emlékszel, hogy a passzív VGA divat időszakban a pár éves kártyák elkezdtek instabillá válni. Sok ilyen volt a használt piacon. Bár lehet sokan nem is foglalkoztak azzal, hogyan távozik a meleg levegő...

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák