Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz dezz #21 üzenetére

    Ott előzetesen van 32 bit, amiből a végén 8 bit lesz. A LUT-olás viszont utólagos! Minden 8 bites értékhez hozzárendel egy 16 bites értéket, és a továbbiakban azzal dolgozik. Abból megy tovább 8, 10, 12, 16, vagy éppen a 8 + dither.

    Nem tudom, ez mi mellett vagy ellen erv, ha 32 bitbol csinalok 8 bitet (esetleg szoftverbol ditherelek akar temporalisan is), az jobb vegeredmenyt produkal, mintha 8-bol csinalnek eloszor 16-ot aztan vissza megint 8-at. De a lenyeges kozos pontjuk, hogy mind2 valtozat 256 arnyalatot tud. Persze ertem, ditherelessel plusz mondjuk 2 bit (bar ez a lutos esetben nem tudja az arnyalatok szamat novelni, csak a kalibracioban segit, viszont ha elfogadjuk kulon arnyalatnak a ditherelt szint, akkor a 32 bitbol 8 bitnel ez noveli az arnyalatok szamat). Csak vegyuk eszre, hogy 10 bites pipeline-nal is lehet ditherelni, 8+2<10+2.

    egy sima DVI bemenet csak akkor fogja tudni, ha erre eleve felkészítették.

    Tegyuk hozza, hogy eloszor a dvi kimenet kene tudja, de nem ismerek ilyen vga kartyat, ami tudna, meg monitort sem, ami fogadni tudna 3x10 bitet dvi-on. Amugy az elobb meg azt irtad, hogy nem szabvanyos ;).

    Gondolom, így több szempontból egyszerűbb volt (hw és sw támogatás)

    Hat szerintem siman elcsesztek, ne menjunk bele, annak idejen en is elmondtam az ellenerveket a megfelelo meetingen, biztos mas is, a displayportos megoldasnal mar nem ez van, pedig eredetileg oda is ilyet akartak. Nem tudom, ezt is ismered-e:

    http://www.nvidia.com/docs/IO/40049/TB-04701-001_v02_new.pdf

Új hozzászólás Aktív témák