Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz #84490496 #3974 üzenetére

    "Csak egyetlen kérdésem lenne: A FET ( Feszültség Emittált Transistor) mióta használják biztosítékként? Nincs olyan elvetemült elektronikai tervező mérnök,aki ilyet tenne.."

    Én egy szóval nem írtam, hogy biztosítékként használják, ha félrevezető voltam, akkor elnézést. Végig FET-es túláramvédelemről beszéltem... vagy az lehet túlfeszültség védelem volt...? :B Ebben látod most elbizonytalanítottál... bár erősen úgy rémlik, hogy a FET kivezérelve lezár, így a rajta átfolyó áramot lehet vele jelentősen korlátozni, akár megszakítani is.

  • #84490496

    törölt tag

    válasz #84490496 #3983 üzenetére

    Lehet,hogy az ricsi_2000 volt? Nem tudom.. kb 100 embernek javítottam már, ha nem többnek. A tévedés jogát fenntartom :D

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #84490496 #3976 üzenetére

    Igen, kérem azt a tankönyvet, amiben azt olvashatom, hogy az ideális áramgenerátor rövidzárási árama végtelen.

    "7,4 V az akkunál egy telefonban? :DD Ha kell,akkor küldhetek nagyítót is, hogy a 3,7 V-ot el tudd olvasni..."
    Vagy felszínesen futottad át az OFFolásunkat, vagy neked van szükség nagyítóra. Nem mobiltelók akksijáról volt szó.

    Ricsike
    A koromból kifolyólag "csókolom", ha szabad kérnem! Én nem megyek bele szakmai évek licitálásba, de az enyém meghaladja a tiédet. Azonban mobiltelefonokat nem javítottam soha.
    És legyél szíves FIGYELMESEN végigolvasni, hogy miről volt szó, mert én sem mindig tudtam követni Keeperv85 csapongását. Például az ideális áramgenerátoros megjegyzését most kiegészítette a #3973-ban egy hozzászólással, amiben már belső ellenállása is van az ideális generátornak, és a képlet pedig a nem ideális feszültséggenerátoré.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #84490496 #3982 üzenetére

    "3923-ra: Nem zavar,hogy a töltést a telefonban a chip NEM líneárisan végzi? "
    Magyarázd meg részletesen, hogy mire vonatkozik a megjegyzésed!
    (a hozzászólásban a tapasztalataimat írtam le, nem vontam le következtetéseket, nem gyártottam elméletet.)

    "Az sem baj,hogy a terhelés függvényében az akkuba épített elektronika is szabályoz? "
    Minek a terhelése függvényében? És ha a telefonéban, akkor az akkuba épített elektronika erről hogyan kap infót?

    "Ez helyett esetleg egy normális mérőműszer?"
    Egyrészt itt leírtam, hogy megnézem a pontosságát, és amire most használom, arra bőven elegendő, (Másrészt pedig van néhányféle multiméterem, de ezeket felesleges használni, és USB kábelt sem akarok emiatt szétvagdosni. De az USB-s adapter zárlati áramát például multiméterrel néztem.)

    "Az eddigi hozzászólásaid alapján ( ezen az utolsó kb 20-30 hsz-t értem) fingod sincs az elektronikáról és arról,hogy mi mit jelent, hogyan kell mérni és mi mit okoz."
    A leírtak alapján bennem az a kép alakult ki, hogy nem tudsz olvasni. Szerintem ezen kellene változtatnod.

    #3977:
    "Bocsi,ha érthetetlen: diódák egymás felé kapcsolva,ami miatt kvázi simítatlan egyenáram jön ki) határozzák meg a kilépő áram erősségét"
    Az töltőadapterem kapcsolóüzemű. (Bocs, ha ezt nem érted, de ebben a graetz a primer oldalon van, a szekunder oldalon az x kHz-es szaggatott egyenáramot pedig kis belső ellenállású (lowESR) elektrolit kondival szűrik, ezért nem 100 Hz-es lüktető egyenfesz van a kapcsain, hanem egy maximum 250mV hullámos egyenfesz.

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #84490496 #3982 üzenetére

    Majd' elfelejtettem! Ha már egy profi is van a topicon: Arra mi a magyarázat, hogy azonos telefonok azonos gyári akksival 270 illetve 170 perc alatt töltődnek 0-100-ra? Illetve hogyan lehetséges, hogy az egyik egyforma telefon hálózati töltővel jóval gyorsabban töltődik, mint számítógép USB-ről, a másiknál pedig gyakorlatilag nincs különbség?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #84490496 #3990 üzenetére

    Nah, összegoogliztam a válaszomat:
    "A telefon akku méréséből indultatok ki, az pedig NEM 7,4V-os.Arra vonatkozott a kommented."
    Nem arra. Keeperv85 állította, hogy a Lithium technológiával lehetetlen 20mohm alatti belső ellenállású akkut gyártani.
    A linkelt akkuval ezt az állítását cáfoltam.

    "A töltés vezérlő áramkört is be lehet vele lőni,tehát okozhat olyat,amit írtál."
    Az egész OFFözön abból indult ki, hogy Keeperv85 ezt a lehetőséget vitatta.

    "Hozzátenném azonban,hogy az Iphone ilyen szempontból azért kivétel,mert ott a gyári töltő az rx-tx ágat is használja az alaplappal való kommunikációra"
    Van ilyen szivargyújtós töltőm. Tervezem is kipróbálni a Haierrel, hogy hátha hajlandó vele kommunikálni, és lecsökken a töltési időm. (Amennyire tudom, a iPhone töltő elmondja a telónak, hogy mekkora áramot képes szolgáltatni. Amelyik töltővel nincs kommunikáció, azt szabvány USB-nek tekinti, és nem terheli 500mA-nél jobban.)

    "Viszont üvegbizti soha sehol nincs a kimeneti oldalon."
    Ez az állítás sem tőlem származik. Itt azt írta, hogy PC-s tápokban évek óta nincs olvadóbiztosíték, itt hozott egy példát, amiben találtam legalább egy biztit. Utána pedig két olyan példát, amelyek nem PC-tápok, tehát a kijelentését elkezdte csúsztatni.

    "A Graetz kimenetén egyébként sem 100Hz-es jel van :) Arról nem is beszélve,hogy nem szaggatja semmi.Ott folyamatos jel van :D Pont azért, mert a graetz (majdnem) egyenirányít, az ott lévő fesz egyenfesz,csak épp vannak benne kilengések a gyártásból és a szabványból adódó (10%) tűrés miatt."
    Itt viszont te próbálsz kicsúszni az általad korábban írtakból: "a töltőben a (hogy számodra is érthető legyen :D ) "trafó" és a graetz ( Bocsi,ha érthetetlen: diódák egymás felé kapcsolva,ami miatt kvázi simítatlan egyenáram jön ki) határozzák meg a kilépő áram erősségét."
    Ha korábban trafós adapterről írtál, akkor a szekunder oldalon van a graetz, szűrőkondit nem írtál, vagyis a kimenetén félszinuszok sorakoznak. A félszínuszokból másodpercenként 100 db van.
    Ha viszont kapcsolóüzeműről írtál, akkor nem a trafó és a graetz határozza meg a kivehető áramerősséget, hanem a vezérlés. (A trafó és a diódák esetleg nem bírják sokáig, vagy alul lesznek hajtva.)
    Vagy graetz alatt a szekunder oldali kettősdiódát érted? De graetz-nek csak az egy meghatározott módon egymáshoz kapcsolt 4 diódát nevezhetünk. :F

    A (kapcsolóüzemű tápok) kimeneti feszültségén lévő zajfeszültséget pedig nem a gyártási pontatlanság és az alkatrész-tolerancia okozza, hanem az, hogy a kapcsoló- és simítótagok nem ideális alkatrészekből épülnek fel, tehát van belső ellenállásuk. A zajfesz mértéke pedig a gyakorlatban a terhelőáramtól, az alkatrészek "jóságától", és a kapcsolási frekvenciától függ.

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #84490496 #3974 üzenetére

    A FET ( Feszültség Emittált Transistor)

    Te amennyi hülyeséget itt összehordtál, arra nem lehet pár szóban válaszolni, sokat meg nem ér az egész.

    Neked fogalmad sincs tápegységekről, diódák, kondik szerepéről, túláramvédelemről, hogy miért nincs biztosíték a PC-táp kimenetén, de bezzeg arcod akkora, mint egy ház...

    Súlyos...

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #84490496 #4002 üzenetére

    Elég baj az, hogy egy szakmai fórumon ez megengedhető, hogy tömény hülyeségekkel telehányható, majd az elkövető mindezt elintézheti pár idióta szmájlival, gyerekes ostoba válasszal, bocsánatkérés helyett!

    Nálad súlyos fogalmi zavarok vannak az akkuba épített védelmi elektronika, valamint a töltést végző külső elektronika szerepét és működését illetően. Viszont valahol már olvastad a "komparátor" szót, így ezt is ide tudtad keverni, ámbár konkrétan nem is kellett volna. Meg a tápban az opto "az is kvázi vezérli", persze...

    Kvázi fogalmad sincs az egészről, csak nyomod itt a halandzsát!

    Feszültség Emittált Tranzisztor :W

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák